LP EXPRESS dešimtmečio proga – meno kūriniai ant paštomatų

LP EXPRESS dešimtmečio proga – meno kūriniai ant paštomatų
AA

Dešimties metų jubiliejų švenčiantis LP EXPRESS paštomatų tinklas įteikė dovaną dešimties didžiausių Lietuvos miestų gyventojams. Juose esantys LP EXPRESS paštomatai buvo papuošti pačių gyventojų išrinktais naujaisiais miestų simboliais, kuriuos dizaino studijos „Gyva Grafika“ komanda pavertė meno kūriniais.

Šių metų gegužę LP EXPRESS pakvietė Lietuvos gyventojus dalyvauti internetiniame balsavime ir patiems siūlyti bei rinkti miestų simbolius – išskirtinius objektus, patiekalus ar net šventes, kurios glaudžiai siejasi su jų miestu ir taikliausiai jį apibūdina. Iš viso per mėnesį buvo pasiūlyti net 527 miestus apibūdinantys žodžiai ir frazės, atiduoti 77 329 balsai.

Po balsavimo paaiškėjo, kad būtent šiais simboliais bus pažymėti LP EXPRESS paštomatai dešimtyje didžiausių šalies miestų: Klaipėdoje – „Švyturys“, Vilniuje – „Oro balionas“, Mažeikiuose – „Gatvės gimnastika“, Šiauliuose – „Auksinis berniukas“, Alytuje – „Voverytė“, Marijampolėje – „Kačių kiemelis“, Kaune – „Funikulierius“, Jonavoje – „Joninės“, Utenoje – „Beisbolas“, Panevėžyje – „Senvagė“. 

ŠVYTURYS.

Klaipėdoje (tuometiniame Memelyje) pirmasis švyturys buvo pastatytas dar 1796 metais ir yra trečias seniausias visoje Baltijos pakrantėje. Antrojo pasaulinio karo metu švyturys buvo susprogdintas, tuomet sovietai pastatė antrąjį švyturį, kuriame iš senojo liko vos 4 cm cokolinės statinio dalies. Šiuo metu miestiečiams švyturys yra atveriamas tik kartą per metus – trečiąjį rugpjūčio savaitgalį, minint pasaulinę Švyturių dieną, tačiau norima jį atvertą laikyti visada. O 2022 metais klaipėdiečiai nubalsavo, kad švyturys yra jų miesto simbolis, papuošęs Lietuvos pašto paštomatus šiame mieste.

Klaipėdoje naujaisiais miesto simboliais bus papuošti šie paštomatai:

  • LP EXPRESS paštomatas Liepojos g. 238
    92330 Klaipėda, Klaipėdos m. sav.
  • LP EXPRESS paštomatas Priestočio g. 24
    92228 Klaipėda, Klaipėdos m. sav.
  • LP EXPRESS paštomatas Šilutės pl. 62
    94217 Klaipėda, Klaipėdos m. sav.
Ikona, uždaryti