Jachta "Laisvė" pasiruošusi palikti savąjį uostą

Jachta "Laisvė" pasiruošusi palikti savąjį uostą
AA

 „Jachta  „Laisvė" vėl ant vandens, stovi Dangėje pasiruošusi palikti savąjį uostą", - savo soc. tinklų paskyroje rašo žurnalistė Agnė Bukartaitė.- „Taip, jachtos "Laisvė" savininkas Naglis Nasvytis patvirtino, kad daugelį metų krante stovėjusią legendinę Lietuvos jachtą už simbolinį mokestį nupirko kaimynai latviai. Buriavimo entuziastai iš Rygos jau turi Conrad 54 tipo "Sparta" (tokia kaip s/y"Lietuva"), taip pat yra įsigiję "Tornelinda" (tokio tipo kaip "Dailė").

jachta laisvė

Suremontuota ir sutvarkyta "Laisvė" turėtų kitąmet atplaukti į Jūros šventę, ji lieka registruota Lietuvoje ir plauks su Lietuvos vėliava.

jashta laisvė

Jachta „Laisvė“ su kapitonu Ignu Miniotu po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo, 1993 metais leidosi į kelionę aplink pasaulį ir tapo pirmąja Lietuvos jachta apiplaukusia buriuotojų Everestu vadinamą Horno kyšulį. Į Lietuvą grįžo 1995 m. Remontuota paskutinį sykį 2004 m., dar keletą metų dalyvavo regatose, ptojektuose su Jūrų skautais, vėliau stovėjo krante.

"Viską padarėm, ką buvom sugalvoję", - su palengvėjimu ir liūdesio gaidele atsiduso Naglis Nasvytis. Šią jachtą ilgus metus vairavo kapitonai Naglis Nasvytis ir Ignas Miniotas.

Rygiečiai ketina atsišvartuoti šeštadienį ir parmotoruoti namo be burių".

jachta

Reklama Ikona, uždaryti