Incidentas Klaipėdos uosto laivybos kanale: svarbiausia greita reakcija ir tinkamas veiksmų koordinavimas

Incidentas Klaipėdos uosto laivybos kanale: svarbiausia greita reakcija ir tinkamas veiksmų koordinavimas
AA

Incidentas Klaipėdos uosto laivybos kanale. Į uostą atplaukiantis konteinervežis kliudė dujovežį, į laivą-saugyklą „Independence“ atgabenusį suskystintąsias gamtines dujas. Iš dujovežio į aplinką ėmė veržtis dujos. Aktyvuojamas Uosto direkcijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras (ESOC). Tai – šiandien uoste vykstančių kompleksinių civilinės saugos pratybų dalis.

 

„Uosto direkcijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras (ESOC), paprastai organizuojantis ir koordinuojantis ekstremaliųjų situacijų valdymą Klaipėdos uoste, šiandien gavęs informaciją apie incidentą uosto teritorijoje, iškvietė vilkikus, kurie patraukė dujovežį nuo laivo „Independence“, vilkikai ėmėsi gesinti dujovežyje kilusį gaisrą ir vėsinti laivo korpusą, iškviestas AB Smiltynės perkėlai priklausantis keltas, kuris gesinti gaisro nuplukdė gaisrinius automobilius, o Uosto direkcijai priklausantis laivas „Lotas“ pasiųstas evakuoti dujovežio ir „Independence“ laivų įgulų. Užgesinus gaisrą, dujovežis prišvartuotas prie uosto krantinių, „Independence“ laivo įgula grąžinta į darbo vietą. Pagal tokį scenarijų, kuriame svarbiausia greita reakcija ir tinkamas veiksmų koordinavimas, šiandien uoste vyko pratybos“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Klaipėdos uostas yra ypatingos reikšmės strateginis objektas, todėl incidentų uoste prevencijai čia teikiamas išskirtinis dėmesys. Pratybų metu pasitikrinama, ar visos tarnybos yra pasiruošusios reaguoti, kaip būtų koordinuojamas realus įvykis uoste. Šiemet Uosto direkcijai tokio pobūdžio pratybos jau 3-ios.

Šios pratybos uoste organizuotos kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe ir AB „Klaipėdos nafta“.

Reklama Ikona, uždaryti