Į Klaipėdos uostą atgabentas ir iškrautas išskirtinis krovinys

Į Klaipėdos uostą atgabentas ir iškrautas išskirtinis krovinys
AA

Per Klaipėdos jūrų uostą vakar atgabentas milžiniškas reaktorius, skirtas akcinei bendrovei „ORLEN Lietuva“.  Ketvirtadienį krovinys iškrautas iš laivo ant specialios platformos ir savaitgalį pradės kelionę į Mažeikių rajoną.

„Į Klaipėdą atvyksta daug laivų su įvairiais kroviniais ir kiekvienam jų skiriame ypatingą dėmesį. Todėl Klaipėdos uostas šiandien yra labai aukštame kokybės, pasirinkimo  reitinge. Neretai sakome, kad Klaipėdos uostas yra vartai į pasaulį. Šitas krovinys yra išskirtinis ir šiuo atveju Klaipėdos uostas yra pasaulio vartai į Lietuvą. Matydami, kokie įrenginiai gali būti atvežami, suvokiame, kokios realios investicijos, nukreiptos į Lietuvos ekonomiką, gali būti atvežamos per Klaipėdos uostą“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Išskirtinis krovinys atgabentas laivu „Jumbo Jubilee“, skirtu gabenti nestandartinius krovinius. Laivas turi du kranus, kurių kiekvieno keliamoji galia siekia 900 tonų, tad krovinius galima iškrauti ir krantinėse, kuriose nėra kranų.

Krovos metu buvo sustiprintas laivybos koordinavimas akvatorijoje: pro šalį plaukiantys, ypač didieji laivai, privalėjo sumažinti greitį, kad nesukeltų bangavimo, taip pat laivams buvo privalu laikytis nustatyto saugaus atstumo.

 

Italijoje pagamintas technologinis įrenginys Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje „Bega“ iškrautas iš jį atgabenusio laivo ant 88 ašinių linijų modulinių priekabų. Beveik 1 500 tonų sveriantis krovinys iš Klaipėdos bus transportuojamas į Mažeikių rajoną. Kartu su transporto priemone krovinys sveria  apie 2 200 tonų. Transporto priemonės su kroviniu ilgis siekia 93 metrus, aukštis – 10,5 metro, o plotis – 6,5 metro.

Anot „ORLEN Lietuva“, vienintelėje Baltijos šalyse naftos perdirbimo produktų gamykloje statomam naujam įrenginiui skirtas sunkiasvoris krovinys bus transportuojamas apie dvi savaites, tamsiuoju paros metu, vidutiniškai 3 km/val. greičiu. Istorinė 145 kilometrų kelionė iš uostamiesčio į Mažeikių rajoną prasidės vidurnaktį iš rugpjūčio 5-osios į rugpjūčio 6-ąją. Įspūdingas krovinys bus gabenamas Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir Mažeikių rajono keliais.

Reklama Ikona, uždaryti