Vasarą į Klaipėdą sugrįš didieji burlaiviai „The Tall Ships Races 2021“

Vasarą į Klaipėdą sugrįš didieji burlaiviai „The Tall Ships Races 2021“
AA

Birželio 27-30 dienomis, Klaipėda taps didžiųjų burlaivių sostine – čia sugrįžta „The Tall Ships Races 2021“. Lietuvos uostamiestis šį kartą bus didžiųjų burlaivių lenktynių starto uostu. Iš Klaipėdos didieji burlaiviai plauks į Turku (Suomija), Taliną (Estija), Mariehamną (Alandų salos) ir finišuos Ščecine (Lenkija).

Tarptautinė buriavimo mokymo organizacija (Sail Training International) išplatino pranešimą, kuriame džiaugiasi, kad  65-osios „Tall Ships Race“ metinės vyks Baltijos jūroje.


Teisininko Bernardo Morgano iniciatyva „Sail Training Association“ 1956 metais surengė 750 mylių burlaivių lenktynes iš Torkvėjaus Pietų Anglijoje į Lisaboną Portugalijoje, kurioje dalyvavo praktiškai visi tuo metu pasaulyje išlikę didieji burlaiviai - iš viso 22 burlaiviai iš 11 šalių. Lenktynės sulaukė didžiulio susidomėjimo, ir jos organizatoriai nusprendė renginį paversti tradicine vasaros švente, vykstančia kas antri metai. 1958 m. lenktynėse iš Bresto (Prancūzija) iki La Korunijos (Ispanija) jau plaukė 17 laivų iš 12 šalių, o pastaraisiais metais „The Tall Ships Race's“ dalyvauja šimtai laivų, ir praktiškai visi didžiausi tradiciniai pasaulio burlaiviai. 2007 metais „The Tall Ships' Races“ renginys buvo nominuotas Nobelio taikos premijai.

„Tall Ships Races 2021“ laivynas grįš prie nuostabios ir iššūkių kupinos Baltijos jūros. Laivai šį kartą aplankys penkis uostus - Sčecinas laivus lenktynių laivus priims jau septintąjį kartą, o Klaipėda, Turku, Talinas ir Mariehamnas burlaivius priims penktąjį kartą“, - sako Benas Stuartas, „Sail Training International“ varžybų direktorius.


„The Tall Ships Races 2021“  varžybų dalyvių lauks 3 lenktynių etapai ir vienas laisvas - perplaukimo etapas. Iš starto uosto Klaipėdos, „The Tall Ships Races 2021“ laivynas pajudės birželio 30 d. Įveikusius 250 jūrmylių atstumą, burlaivius pasitiks Turku miestas (Suomija). Iš jo, liepos 8-ąją laivynas pradės perplaukimo (laisvą) etapą, kurio metu aplankys UNESCO pasaulio paveldo objektu paskelbtoje - Suomijos pakrantėje įsikūrusius uostus, įlankas. Trečiasis lenktynių etapas ves iš Talino (Estija) į Mariehamno miestelį, turintį senas ir išdidžias buriavimo tradicijas ir esantį Alandų savivaldos regione. Šio etapo metu burlaiviai įveiks 140 jūrmylių. Paskutinis varžybų etapas, kurio ilgis 400 jūrmylių, laivyną iš Mariehamno nuves į pietus per Baltijos jūrą iki Ščecino.


Paskutinį kartą „The Tall Ships Races“ burlaiviai Klaipėdoje viešėjo 2017-ųjų metų vasarą. Tąkart Klaipėdą puošė daugiau nei aštuonios dešimtys „The Tall Ships Races 2017“ burlaivių.

Klaipėda - birželio 27-30 d.
Turku (Suomija) – liepos 5-8 d.
Talinas (Estija) – liepos 15-18 d. 
Mariehamnas (Alandų salos) – liepos 22-25 d.
Ščecinas (Lenkija) – liepos 31-rugpjūčio 3 d. 

Ikona, uždaryti