Šokių su šunimis varžybose klaipėdietės Anos ir kalytės Nikolės duetas sulaukė įvertinimo

Šokių su šunimis varžybose klaipėdietės Anos ir kalytės Nikolės duetas sulaukė įvertinimo
AA

Pasaulyje jau išpopuliarėjusi šokių su šunimis (ang. canine freestyle) sporto šaka Baltijos šalyse dar tik skinasi kelią į dresavimo aikšteles, tačiau profesionali dresuotoja Anna Balaklijec iš Klaipėdos jau pamilo šią sporto šaką ir šiuo metu yra vienintelė uostamiestyje dresuotoja, ruošianti šuniukus tokioms varžyboms.

 

Talkinama savo penkių metukų Parson Rasellio terjero veislės augintinės Nikolės, Anna jau sudalyvavo ne vieneriose tarptautinėse varžybose. Nuostabus duetas sužavėjo teisėjus. Kovo pradžioje, Vilniaus Litexpo rūmuose vykusiose tarptautinėse šokių su šunimis varžybose, klaipėdietė su savo kalyte pasirodė freestyle ir HTM rungtyse, kur pelnė apdovojimų taures.

ana dresuotoja klaipėda

Varžybas organizavo Canin Freestyle Lithuania (LKD organizacija). Jose pasirodė 15-ka dalyvių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Varžybose teisėjavo šios sporto šakos atstovai iš Vengrijos, Suomijos ir Lietuvos. 

„Mažai kas gali dalyvauti abiejose, t. y. fristailo ategorijos šokių su šunimis ir HTM rungtyse, nes tai didelis krūvis šuniui ir jo šeimininkui, todėl dauguma dalyvių pasirodo tik vienoje rungtyje. Mes dalyvaujame abejose. Nikolė jau yra pelniusi ne vieną apdovanojimą. Ji medžioklinės veislės šuo, todėl  naudodama žaidimų ir triukų dresūrą, aš lengvai ją paruošiu pasirodymams“, - teigia Anna.

dresavimas

šokis su šunimi

Pirmą kartą šokių su šunimis varžybose Anna sudalyvavo 2019 metais, kai buvo įsteigta Lietuvos šokių su šunimis organizacija. Sekančiais metais pandeminiu laikotarpiu dalyvavo ir nugalėjo internetu vykusiose, Amerikos Trick dog Champion varžybose, o šių metų sausį startavo gyvai vykusiose oficialiose šokių su šunimis varžybose, debiuto klasėje Rygoje, kur užėmė antrą vietą bei kovo 4 -ąją Vilniuje tapo debiuto klasės fristailo ir  HTM kategorijų, pirmos vietos nugalėtojomis.

ana dresuotoja klaipėda

šokis su šunimi klaipėda

Kaip teigia Anna, šis pasiekimas leis sekančiose varžybose dalyvauti jau aukštesneje kategorijoje.

„Artimiausios varžybos vyks Latvijoje ir Lenkijoje, jose būtinai dalyvausime  šį kartą jau aukštesnėje kategorijoje - progreso klasėje. Sėkmės atveju dalyvausime Europos čempionate rudenį Italijoje”, - džiaugėsi klaipėdietė.

Vienintelė šios sporto šakos atstovė Klaipėdoje neslepia siekianti toliau puoselėti šį sportą ir netolimoje ateityje įgyti meistrės įvertinimą.

ana dresuotoja klaipėda

Reklama Ikona, uždaryti