Grįžti į naujienas

Repo „tūso“ metu Pijus su draugais Klaipėdos senamiesčio tvorą pavers miestą puošiančiu objektu

#Laisvalaikis
Repo „tūso“ metu Pijus su draugais Klaipėdos senamiesčio tvorą pavers miestą puošiančiu objektu
Data
Autorius
Kategorija
Laisvalaikis
Žymos
KLAIPĖDA
Dalintis
Facebook | El.paštu

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro inicijuojamas projektas „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ siekia supažindinti visuomenę su augančiais ir kuriančiais žmonėmis, todėl rugsėjo 18 d. 15 val. kviečia į repo „tūsą“ su atlikėjais FunkTM, Domu ir THC. Koncerto metu menininkai Pijus su draugais niūrią senamiesčio tvorą pavers miestą puošiančiu objektu.

repo tūsas klaipėda

Repas šiandien gyvena visur: reklamų erdvėje, yra naudojamas kaip platforma istorijoms papasakoti, taip pat yra pasitelkiamas pamokų metu kaip kūrybingumą bei mokymosi motyvaciją kelianti priemonė. Šis muzikos žanras svarbų vaidmenį atlieka ir Tado Martyšiaus, geriau žinomo kaip FunkTM, gyvenime.

funk tm klaipeda

Kada ir kaip prasidėjo tavo kaip kūrėjo kelias?

Mano kūryba prasidėjo nuo pomėgio skaityti knygas, domėjimosi muzikiniu pasauliu, eilėraščių kūrimo ir grafičių kultūros, kuri Mogiliovo rajone pradėjo sparčiai plisti dar 2002 m. Tekstų rašymas, jų šlifavimas man teikė nenupasakojamo džiaugsmo ir tai man buvo ir yra tartum terapijos forma, kuri išlaisvina, atpalaiduoja ir leidžia mėgautis būtuoju laiku, negalvojant apie tai, ko neturiu, kur nesu ir ko neveikiu.

Kokiame muzikos kontekste augai?

Augau apsuptas įvairios muzikos: nuo popso iki roko, nuo džiazo iki elektroninės muzikos, tad esu susipažinęs su daugybe muzikinių žanrų. Didžiausią žavesį visada keldavo amerikiečių reperio Redmano kūryba, su kuria ir augau, formavausi.

Ką kūrėjui reiškia muzika?

Nuo pat paauglystės iki dabar atsibundu ir užmiegu su muzika, nes ją sau įvardiju kaip religiją, kuri išklauso, įkvepia, pralinksmina, suvienija. Manau, kad gyvenimo kokybė priklauso nuo klausomos muzikos, ji veikia žmones, todėl svarbu atsirinkti muziką, nesiklausyti tik to, ką radijas padeda ant lėkštutės.

Kuo repo muzika išsiskiria iš kitų žanrų?

Pirmiausiai noriu paneigti nusistovėjusį mitą, kad repas yra protesto muzika. Repo muzika neprotestuoja prieš nieką, atvirkščiai – ji  suteikia laisvę ir erdvę, kurioje kiekvienas galime būti savimi, o buvimas savimi nėra protestas. Repo muzika kūrėjai stengiasi skleisti savo ideologiją, filosofiją, kultūrą, vertybes, tiesas, todėl ši muzika nėra vien apie gražią melodiją, tai kur kas daugiau, nei tušti žodžiai, kurie tarpusavyje rimuojasi. Repas iš kitų subkultūrų išsiskiria nuoširdumu ir teksto gausa. Visuomenėje susiformavusi klaidinga nuomonė, kad reperiai yra nusikaltėliai, pikti, nelaimingi žmonės. Dauguma mano pažįstamų reperių yra nuoširdūs, išsilavinę ir protingi. Reperiai, kaip ir visi žmonės, domisi kultūra, aktualijomis, galbūt sportu, skaito knygas.

Kas tave motyvuoja?

Įkvėpimo ir motyvacijos semiuosi iš bendraminčių, einančių tuo pačiu keliu, taip pat iš disciplinos, gyvenimo, knygų ir, žinoma, – savęs. Stengiuosi gyventi tikrąja to žodžio prasme, nes žinau, kad laikas nėra beribis. Noriu plėsti akiratį, trokštu būti geresnis, mokytis naujų dalykų ir augti.

Kuo šiandien gyveni?

Šiuo metu kuriu internetinę laidą, kurioje kalbinu reperius ir ja siekiu parodyti, kad po reperio personažu slepiasi įdomūs ir intelektualūs žmonės. Taip pat įrašinėju albumą, noriu sugrįžti į sceną. Šiuo metu atlieku „namų darbus“: ruošiu dainas, filmuoju, montuoju. Nors ir  žinau, kad albumo išleidimas šiandien nėra pelninga veikla, bet šią ambiciją noriu įgyvendinti dėl savęs. Ateityje svajoju išleisti biografinę knygą, kurioje atvirai papasakočiau apie save ir apie tai, kokias patirtis esu išgyvenęs.

Ko palinkėtum paaugliui Tadui, kuris pradeda domėtis muzika?

Palinkėčiau jam į muziką žiūrėti profesionaliau, būti kritiškam, nestatyti savęs į laiko rėmus, muzikai atiduoti visą save, būti nuoširdžiam tiek prieš save, tiek prieš potencialius klausytojus. Priminčiau jam, kad būtina gilintis į dainų rašymo struktūrą tam, jog tekstai būtų aiškūs, rišlūs, rimuotųsi tarpusavyje. Taip pat palinkėčiau paskaityti daugiau knygų, kad žodynas būtų platus, o sakiniai suprantami. 

Ar Klaipėda patogi reperiams, kūrėjams?

Nors mano gimtasis miestas ir negali pasigirti turintis daugybę įrašų studijų, kurios būtų prieinamos visiems kūrėjams, bet džiaugiuosi, kad Klaipėdoje daugėja vietų, kurios tampa atviros jaunimui, jų saviraiškai, kūrybai, projektams, idėjų įgyvendinimui. Džiaugiuosi, kad yra įstaigų, kurios renkasi netradicinius metodus ir neįprastose vietose organizuoja repo renginius, į dienos šviesą ištraukia  kūrėjus, menininkus ir palaiko įvairias subkultūras. Klaipėdoje yra daugybė erdvių, kurios jau yra ir jas tereikia iš naujo atrasti.

Rugsėjo 18 d. 15 val. visus, neabejingus repo muzikai ir šiuolaikinei grafikai, kviečiame į popietę, kurioje gatvės menininkas Pijus su draugais tvorą pavers meno kūriniu, o savo muziką atliks reperiai FunkTM, Domas ir THC.

pijus klaipeda

Tadą Martyšių kalbino Sandra Pareigytė.Žymos