Palangos atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ jaunimui siūlo daug ir įdomių veiklų

Palangos atvira jaunimo erdvė „Be stogo“ jaunimui siūlo daug ir įdomių veiklų
AA

Palangos kultūros ir jaunimo centro atvirojoje erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a.), o vasarą – ir pievelėje prieš Savivaldybę įsikūrusi Palangos atvira jaunimo erdvė laukia „senų“ ir naujų bičiulių – siūlo daug įvairių veiklų.

Atviroji jaunimo erdvė skirta visiems 14–29 metų jaunuoliams, ieškantiems vietos, kur galėtų saugiai praleisti laisvalaikį, bendrauti, susipažinti, užsiimti įvairiomis veiklomis, sužinoti naujų įdomių dalykų. Dar viena išskirtinė jaunimo erdvės „Be stogo“ tendencija – į jaunimo pievelę renkasi vis daugiau savanorių, kurie mielai padeda, įvairia veikla užsiimantiems jauniesiems palangiškiams, o vėliau ir patys tampa nuolatiniais lankytojais. „Veiklų savanoriauti Palangoje – pakankamai. Pradėję kaip savanoriai, jie vėliau noriai imasi įvairių veiklų organizavimo savarankiškai“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro, Palangos atviros jaunimo erdvės „Be stogo“ jaunimo darbuotoja dirbanti Asta Tiškutė.

Nors jaunimo veikla erdvėje vyksta be tikslinio kryptingumo ar suvaržymo, siekiama, kad joje apsilankantys žmonės augtų sąmoningi, pilietiški, suvoktų savanorystės svarbą. Jaunuoliai yra „visiškai laisvi“ rinktis ar organizuojant jiems patinkančią veiklą.

Vasarą jaunimas dalyvavo priemonėje „Nepamesk galvos“ – buvo ugdomi savigynos įgūdžiai, vyko treniruotės. Pasibaigus aktyviam kurortiniam sezonui ketinama siūlyti daugiau muzikinių veiklų. „Pavyzdžiui, gitaros – matau susidomėjimą šia veikla. Taip pat, kadangi savigynos treniruotės (jas daugiausia lankė merginos) buvo labai populiarios, ketiname jas ir toliau siūlyti“, – pasakojo A. Tiškutė. Bus siūloma dalyvauti ir meditacijos grupėje.

Kaip ir dabar, esant prastesniam orui, jaunimas buriasi naujosiose patalpose ir čia kviečia žaisti stalo žaidimus, išgerti kavos ar arbatos, pabendrauti, pažaisti kompiuteriniais žaidimais. Rudenį kiti čia, kaip ir iki šiol, tiesiog ateis paruošti pamokų, nes namuose yra daugiau brolių ar seserų – mažai erdvės individualiai veiklai, nedaug ramybės. Todėl tokia erdvė – tobulas pasirinkimas.

2019 metais Palangos jaunimas vykdė septynias iniciatyvas, kurios buvo skirtos ne tik jaunimo užimtumui, kūrybinei veiklai ar sportui, bet ir skatino ekologinį sąmoningumą, aplinkai draugišką gyvenimo būdą. 2020 metais Palangos jaunimas įgyvendino penkias inciatyvas, kurių projektai buvo finansuoti ar iš dalies finansuoti Palangos miesto savivaldybės lėšomis. 2021 m. iniciatyvų šiek tiek mažiau – vykdomos penkios, tačiau jos jau gana solidžios, išsiskiria savo kokybe.

Palangos atvira jaunimo erdvė pradėjo veikti 2016-ųjų rugpjūtį. Tai buvo jaunųjų kurorto gyventojų svajonės išsipildymas. Tikimasi, kad jau kitąmet jaunimas turės ir savo centrą, kurio statyba planuojama šiandien jau įveiklintos pievelės teritorijoje (Vytauto g. 110). Taip pat ketinama perimti Jaunimo vasaros akademijos organizatoriaus titulą iš Klaipėdos miesto kolegų. Tai – vienas didžiausių jaunimui skirtų renginių ne tik mūsų regione, bet ir Lietuvoje, skaičiuojantis jau antrojo dešimtmečio tradicijas. Taip pat  ketinama daugiau bendradarbiauti su mokyklomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

Palanga, atsižvelgdama į Lietuvos jaunimo politikos tikslus ir Lietuvos jaunimo problemas šalyje bei užsienyje, įvertindama tai, kad savanoriška veikla yra labai svarbi pilietinės visuomenės susitelkimui, pilietiškumo ugdymui, susitelkiant ir prisidedant prie COVID-19 (koronaviruso infekcijos) iššūkio įveikimo siekia ne tik atkreipti dėmesį į visuomenės įsitraukimo į savanorišką veiklą svarbą, savanorių indėlį prisidedant prie Covid-19 pasekmių suvaldymo, bet ir imasi konkrečių veiksmų sudarydama sąlygas tolimesnei veiklai. Džiugina tai, kad jaunimas įtraukiamas į sprendimų priėmimo procesus, su jais nuolat konsultuojamasi, bendradarbiaujama.

Norintieji prisijungti prie jaunimo veiklų, turintieji idėjų, pastabų ar pasiūlymų, taip pat besidomintieji savanoryste yra visada laukiami Atvirojoje jaunimo erdvėje „Be stogo“, kuri įsikūrusi Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, II a. Norintys gauti daugiau informacijos, kviečiami jos ieškoti ir socialinio tinklo Facebook paskyrose: Palangos JRK, Palangos jaunimo erdvė, Palangos atvira jaunimo erdvė, Palangos savanoriai.

Reklama Ikona, uždaryti