Palanga vasarą pradės įspūdingu nemokamu festivaliu PROGRAMA

Palanga vasarą pradės įspūdingu nemokamu festivaliu PROGRAMA
AA

Palanga kviečia švęsti – jau kitą savaitgalį, gegužės 31 – birželio 2 dienomis, į linksmybes pasinerti vilios Kurorto festivalis.  

Visą savaitgalį šventinė nuotaika sklis įvairiose kurorto viešosiose erdvėse: Jūratės ir Kastyčio skvere, Birutės parke, J. Basanavičiaus ir Vytauto gatvėse, Kurorto muziejaus prieigose ir kitur. Kurorto šventės organizatoriai žada, jog smagių ir įvairaus amžiaus bei pomėgių pramogautojams įdomių veiklų Palangoje festivalio metu nestigs. Be grafams Tiškevičiams paminėti skirtų renginių, vyks įvairaus amžiaus klausytojams skirti koncertai, sportinės atrakcijos, šeimoms skirtos pramogos.

palanga

Šiais metais jis ypatingas, pulsuojantis grafų Tiškevičių laikmečio dvasia, kadangi miestas mini 200 metų sukaktį nuo dienos, kada Palangos valdą įsigijo ir čia kurortą kurti pradėjo minėta didikų giminė.

Kaip ir kasmet, pirmasis apie beprasidedantį festivalį paskelbs kermošius – jis jau nuo penktadienio, gegužės 31 d., vidurdienio šurmuliuos Vytauto gatvėje. Tautodailininkai ir amatininkai, liaudies meistrai, kulinarinio paveldo puoselėtojai, meno dirbinių kūrėjai, dizaineriai, liaudies medicinos atstovai, žolininkai, ir kiti išskirtinių, unikalių produktų bei paslaugų teikėjai čia apsilankiusiesiems  sukurs tikrą šventę – žadama tokia įvairi pasiūla, kad tikėtina, jog tuščiomis rankomis iš kermošiaus neišeis nė vienas.

Pirmąją Kurorto festivalio dieną nestigs ir kitokių veiklų – bus galima pasigėrėti linijinių šokių pasirodymais, apsilankyti meno parodose, prie Kurhauzo įsikurs gerą nuotaiką spinduliuosiantis Džiaugsmo kiemas.

Vakare, 20.40 val., Jūratės ir Kastyčio skvere bus oficialiai paskelbta Kurorto festivalio pradžia bei Palangą užlies muzikos garsai – koncertuos Lukas Pilkauskas, Rūta Mur, bus galima pasimėgauti profesionalios šiuolaikinio šokio trupės „Ulna“ pasirodymu ar pasinerti į „Zumba Night Party“ linksmybes.

Didžiausios linksmybės - šeštadienį

Didžiausios linksmybės neabejotinai užvirs šeštadienį, birželio 1 d. Jau nuo ankstyvo ryto miestą tradiciškai pažadins Palangos orkestras ir pakvies mėgautis vasaros pradžia. Be jau minėtų veiklų, bus siūloma ir daugiau pramogų, skirtų įvairaus amžiaus Kurorto šventės svečiams, o ir atrakcijų įvairovė bus išties plati.

Šeimų slėnyje, įsikūrusiame šalia Jūratės ir Kastyčio skvero, mažuosius kvies aktyvios pramogos, be to, čia vyks ir įvairūs edukaciniai užsiėmimai, pantomimos teatro „A“ pasirodymai. Tiesiai iš Anglijos, šie unikalūs, įkvėpti kolibrių paukščių personažai atvyksta į festivalį, tai bus įspūdingas įvykis, kuris festivalio svečius leis patirti džiunglių grožį ir įsitraukti į gatvės artistų pasaulį.

Popietę J. Basanavičiaus gatvę papuoš ypatingi automobiliai – juos smalsuoliams pristatys Palangoje finišavusios Tarptautinio Press ralio finišas Žurnalistikos ir lenktynių žvaigždės.

Jūratės ir Kastyčio skveras bus kaip niekad atraktyvus – čia skambės muzika, nuo 16 val. vyks artistų „Scarlett Entertainment“ (Anglija) pasirodymai. Išties įspūdingą koncertinę programą žada Jūratės ir Kastyčio scenoje koncertuosianti „Eurovizijos" dalyvė, M.A.M.A. apdovanojimų nominantė, viena iš žymiausių Lietuvos muzikos atlikėjų Monika Linkytė su grupe bei Palangos orkestru.

Grafų Tiškevičių dvasia

Palanga mini išskirtinius metus – sukanka 200 metų, kai Palangos valdą įsigijo ir čia kurortą kurti pradėjo grafai Tiškevičiai, todėl būtent šiai garbingai giminei, kurorto įkūrėjams, šiųmetėje šventėje bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Birutės parke, ties  grafų Tiškevičių rūmais, kur įsikūręs Gintaro muziejus, Kurorto festivalio svečiai galės pasijusti lyg 19-ojo amžiaus dvare. Čia skambės dvaro muzika, vyks edukacijos apie dvaro pramogas ir šokius, o popietę, 14 val., pakvies Istorinis piknikas pas grafus Tiškevičius. Čia apsilankiusieji sužinos, kaip laisvalaikį leido 19 amžiaus pradžios dvariškiai – arbatos gėrimas, žaidimai, šokiai, poezijos skaitymas ir unikalūs kostiumai nukels juos į kerinčią senovę.

Šias pramogas vainikuos 17 val. pievoje prie rožyno vyksiantis koncertas „Romanas su kontrabosu“. Publikos dėmesio lauks mecosopranas Ievos Prudnikovaitė ir kontrabosų orkestras.

Koncerto su kontrabosais programa sumanyta kaip paslaptingas ir nenuspėjamas „romanas", kuriame pinsis iš įvairių epochų ataidintys muzikiniai dialogai, bus atskleidžiamos kontraboso galimybės ir balso magija.

Garsiosios ANBO pasirodymas

Vakare, 22.30 val., paplūdimyje prie tilto smalsuolius suburs ir savo ypatingu pasirodymu nustebins garsioji Lietuvos akrobatinių skrydžių grupė „ANBO“. Šis pasirodymas yra INIKTI ir ANBO dovana miestui ir jo svečiams.

Visiems žinoma, jog grupinis pilotažas yra ypatinga – viena iš sudėtingiausių, daugiausiai meistriškumo reikalaujančių aviacijos šakų. Grupės ANBO parengtas aviacinis pasirodymas „Palangos dangaus rapsodija“ yra ypatingas ne tik lėktuvų aerodinaminių savybių, maksimalaus pilotų susiklausymo ir sinchroniškų veiksmų demonstravimu, bet unikalus savo vizualine bei muzikine derme. Tad renginio metu žiūrovų laukia didžiulis teigiamų emocijų užtaisas.

Gera nuotaika – garantuota

Sekmadienį, birželio 2 d., pramogų taip pat nestigs – vyks įvairios sporto varžybos bei sportiniai užsiėmimai, bus organizuojamos pramogos šeimoms, edukacijos, smalsuolių dėmesio neabejotinai sulauks pantomimos Teatro “A”, artistų „Scarlett Entertainment“ (Anglija), taip pat – specialiųjų tarnybų pasirodymai.

Tad Kurorto festivalio organizatoriai kviečia nepraleisti progos apsilankyti Palangoje vyksiančiame Kurorto festivalyje – gera nuotaika, nepamirštamos pramogos ir malonių netikėtumų kupinas savaitgalis – garantuotas.

 

PROGRAMA

 

Kurorto festivalis „Myliu Palangą“

PENKTADIENIS 05.31

JŪRATĖS IR KASTYČIO SKVERAS

20.40 val. Kurorto festivalio „Myliu Palangą“ atidarymas

21.00 val. Luko Pilkausko su grupe koncertas

22.00 val. Profesionalios šiuolaikinio šokio trupės „Ulna“ pasirodymas

22.15 val. Rūtos Mur koncertas

23.20 val. „Zumba Night Party“. Organizuoja fizinio aktyvumo centras „KopaGym“

KERMOŠIUS

18-23 val. Maisto vagonėlių erdvė. Vieta – J. Basanavičiaus g.

12-21 val. (Ne)Tradicinis kermošius „Palangos Juzė“. Vieta – Vytauto g.

12-21 val. Dizaino skveras. Vieta – Basanavičiaus g.

PARTNERIŲ  VEIKLOS

14-17 val. Rankų ir pečių masažas – masažuotojo specialybės pristatymas. Organizuoja Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras. Vieta – J. Basanavičiaus g. šalia Jūratės ir Kastyčio skvero.

16 val. Rimos Reičiūnienės (Šiauliai) parodos „Link savęs“ atidarymas. Vieta – Miniatiūrų mini galerija, Jūratės g. 19

17-20 val. Grimas ir kūryba – grimuotojo specialybės pristatymas. Organizuoja Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras

17.30 val. tapybos darbų parodos „Mudvi abidvi“ atidarymas. Rasa Sadovska (Norvegija), Rima Reičiūnienė (Šiauliai). Vieta – kavinė-galerija „Liepa“, Sodų g. 14

18.30 val. „Džiaugsmo kiemas“. Organizuoja Palangos kultūros centras. Vieta – prie Palangos kurhauzo

19.30-20.30 val. Linijinių solo šokių pasirodymas „Šokanti gatvė“. Organizuoja Lietuvos linijinių šokių federacija. Vieta – J. Basanavičiaus g.

 

ŠEŠTADIENIS 06.01

JŪRATĖS IR KASTYČIO SKVERAS

14-16 val. Sporto renginys „Kopa vasara“. Organizuoja fizinio aktyvumo centras „KopaGym“

16 val. Artistų „Scarlett Entertainment“ (Anglija) pasirodymas

18 val. Artistų „Scarlett Entertainment“ (Anglija) pasirodymas

20 val. Artistų „Scarlett Entertainment“ (Anglija) pasirodymas

19.50 val. Pantomimos teatro „A“ pasirodymas

20.30 val. Palangos orkestro koncertas

21 val. Monikos Linkytės su grupe ir Palangos orkestru koncertas

22.30 val. Lietuvos akrobatinių skrydžių grupės „ANBO“ pasirodymas. Vieta – paplūdimys prie Jūros tilto

23 val. ba. koncertas

PALANGOS BIRUTĖS PARKAS

12 val. Edukacija „Dvaro šokiai ir pramogos“. Vieta – parko rotonda

13.30 val. Smuiko rečitalis. Vieta – prie Kristaus skulptūros

14 val. Edukacija „Istorinis piknikas pas grafus Tiškevičius“. Vieta – prie Kristaus skulptūros

15 val. Edukacija „Ponulio drama“. Vieta – parko rotonda

16 val. Smuiko rečitalis. Vieta – prie Eglės žalčių karalienės skulptūros

17 val. Koncertas „Romanas su kontrabosu“. Atlikėjai: mecosopranas Ievos Prudnikovaitė ir kontrabosų orkestras. Vieta – pieva prie rožyno

ŠEIMŲ SLĖNIS

J. Basanavičiaus g. šalia Jūratės ir Kastyčio skvero

11-17 val. Aktyvios veiklos vaikams. Organizuoja Palangos miesto socialinių paslaugų centras

13-16 val. Pirmos pagalbos mokymai. Organizuoja Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras.

14 val. Šachmatų simultanas. Organizuoja Palangos moksleivių klubas

14 val. Pantomimos teatro „A“ pasirodymas

14-16 val. Popieriaus studija. Organizuoja Palangos moksleivių klubas

14-17 val. Kūrybiškos atvirukų piešimo dirbtuvės. Organizuoja Antano Mončio meno muziejus

14-18 val. Skautų edukacijos vaikams. Organizuoja Palangos moksleivių klubas

14-18 val. Emocijų erdvė. Organizuoja Vaikų linija

14-18 val. Žaidimai ir veiklos vaikams su animatoriais

14-18 val. Palangos sekreto dirbtuvės. Organizuoja Jono Šliūpo muziejus

KERMOŠIUS

9-21 val. (Ne)Tradicinis kermošius „Palangos Juzė“. Vieta – Vytauto g.

9-21 val. Dizaino skveras. Vieta – Basanavičiaus g.

12 val. Pantomimos teatro „A“ pasirodymas

12-24 val. Maisto vagonėlių erdvė. Vieta – J. Basanavičiaus g.

SPORTO ERDVĖ

Birutės al. 34

10 val. Joga. Organizuoja fizinio aktyvumo centras „KopaGym“

11 val. Funkcinė treniruotė. Organizuoja fizinio aktyvumo centras „KopaGym“

12 val. Zoo animal treniruotė. Organizuoja fizinio aktyvumo centras „KopaGym“

12-18 val. Patyriminė edukacija „Senoviniai Lietuvos ir Europos stalo bei lauko žaidimai“. Organizuoja Palangos kurorto muziejus

PARTNERIŲ  VEIKLOS

8-9 val. Palangos orkestro koncertas – miesto žadinimas. Vieta – Palangos miesto gatvės

9-10 val. Linijinių solo šokių pasirodymas „Šokantis paplūdimys“. Organizuoja Lietuvos linijinių šokių federacija. Vieta – paplūdimys prie Jūros tilto

10 val. „Džiaugsmo kiemas“. Organizuoja Palangos kultūros centras. Vieta – Palangos turgus.

10 val. Badmintono varžybos. Organizuoja Palangos sporto centras ir badmintono klubas „Smešas“. Vieta – Ganyklų g. 18

11 val. Mergaičių 2x2 paplūdimio tinklinio varžybos. Organizuoja Palangos sporto centras. Vieta – Sporto g. 3

12-12.30 val. Retro linijinių solo šokių festivalis „Dar ne vakaras 2024“. Organizuoja Lietuvos linijinių šokių federacija. Vieta – J. Basanavičiaus g.

13-14 val. Linijinių solo šokių pasirodymas „Šokanti jūra“. Organizuoja Lietuvos linijinių šokių federacija. Vieta – J. Basanavičiaus g.

15-17 val. Tarptautinio Press ralio finišas Žurnalistikos ir lenktynių žvaigždės, ypatingi automobiliai. Organizuoja Lietuvos žurnalistų autoklubas. Vieta – Basanavičiaus g.

15-17 val. Dainų šventės teatro dienos „Esaties laiptai“ atvira repeticija „Amerika pirty – Lietuva širdy“. Dalyvauja teatras „Grubusis“ (Palanga), „Pakeleivis“ (Skirsnemunė), „Langas“ (Prienai). Organizuoja Palangos kultūros centras. Vieta – prie Palangos kurhauzo

 

SEKMADIENIS 06.02

JŪRATĖS IR KASTYČIO SKVERAS

11 val. Artistų „Scarlett Entertainment“ (Anglija) pasirodymas

11-14 val. Palangos miesto vaikų koncertas

13 val. Artistų „Scarlett Entertainment“ (Anglija) pasirodymas

13-15 val. Specialiųjų tarnybų pasirodymai

ŠEIMŲ SLĖNIS

J. Basanavičiaus g. šalia Jūratės ir Kastyčio skvero

11-15 val. Etno žaidimai

12-15 val. Žaidimai ir veiklos vaikams su animatoriais

12-15 val. Edukacijos vaikams: meno terapija ir pojūčių takas. Organizuoja Palangos visuomenės sveikatos biuras

12-15 val. Emocijų erdvė. Organizuoja Vaikų linija

13-15 val. Ženkliukų gamybos edukacija. Organizuoja Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka

13-15 val. Edukacija „Grafo ūsai, grafaitės akiniai“. Organizuoja Palangos gintaro muziejus

14 val. Pantomimos teatro „A“ pasirodymas

14 val. DJ ir garso studijos pasirodymas. Organizuoja Palangos moksleivių klubas

14 val. Putų šou

KERMOŠIUS

9-16 val. (Ne)Tradicinis kermošius „Palangos Juzė“. Vieta – Vytauto g.

9-16 val. Dizaino skveras. Vieta – J. Basanavičiaus g.

10-16 val. Maisto vagonėlių erdvė. Vieta – J. Basanavičiaus g.

11 val. Pantomimos teatro „A“ pasirodymas

SPORTO ERDVĖ

Birutės al. 34

10 val. Rytinė mankšta su Kornelija Kraftaite. Organizuoja Palangos visuomenės sveikatos biuras

11 val. Reabilitacinė mankšta. Organizuoja fizinio aktyvumo centras „KopaGym“

12 val. Funkcinė treniruotė. Organizuoja fizinio aktyvumo centras „KopaGym“

PARTNERIŲ VEIKLOS

9-16 val. Nacionalinio reitingo linijinių solo ir šokių komandų festivalis „Palanga dance open 2024“. Organizuoja Lietuvos linijinių šokių federacija. Vieta – Sporto g. 3

10 val. Krepšinio varžybos 3x3. Organizuoja Palangos sporto centras. Vieta – Sporto g. 3

15-17 val. Gongo garsai su Linu Švirinu. Organizuoja Palangos visuomenės sveikatos biuras. Vieta – Palangos Birutės parko rotonda

 

Reklama Ikona, uždaryti