Miškininkai primena apie visiems nemokamas poilsio bei atokvėpio vietas

Miškininkai primena apie visiems nemokamas poilsio bei atokvėpio vietas
AA

Gėrėtis paukščių balsais ir miško žaluma, uogauti, grybauti ir iš arčiau pažinti Lietuvos gamtos turtus – vasara – puikus metas iškeisti miestą į mišką. Valstybinių miškų urėdija, prižiūrinti ir puoselėjanti daugiau nei 1000 šalies miškuose įkurtų rekreacinių objektų: pažintinių takų, stovyklaviečių, poilsiaviečių ir išskirtinių lankytinų vietų, kviečia daugiau laiko praleisti gamtoje ir aplankyti dar nematytas ar jau spėtas pamilti poilsio vietas.  

nemirseta

Šiuo metu VMU valdo ir prižiūri 1107 rekreacinius objektus visoje šalyje, kuriuose atokvėpį rasti, geriau gamtą bei miškus pažinti, pasidžiaugti nuostabiais vaizdais stovyklaujant ar vaikštinėjant gali kiekvienas.  

Norintys daugiau sužinoti apie VMU prižiūrimus ir puoselėjamus rekreacinius objektus ar iš anksto susiplanuoti kelionės maršrutą, internetiniame tinklapyje gali rasti rekreacinių objektų žemėlapį, skirtą visuomenei - https://vmu.lt/visuomenei/  

žemėlaapis

Kaip teigia miškininkai, žemėlapyje kiekvienas ras vietą, kurią galėtų patyrinėti ir pažinti iš arčiau. Žemėlapyje aiškiai, skiriamaisiais ženklais, sužymėti VMU prižiūrimi rekreaciniai objektai, pateikiami ne tik jų pavadinimai, bet ir tiksli lokacija ir lankymosi laikas (kai lankymosi valandos yra nustatytos), trumpi aprašymai bei nuotraukos. Informacija apie įmonės prižiūrimus rekreacinius objektus yra vienoje vietoje ir nuolat atnaujinama.

Vien per pastaruosius trejus veiklos metus buvo suprojektuota virš 60 naujų rekreacinių objektų. Pravartu paminėti ir tai, kad nuo 2022 m. pradėtas kurti vieningas ir modernus VMU rekreacinių objektų stilius. Štai VMU Kretingos regioniniame padalinyje, Būtingėje, lankytojus jau kviečia ir pirmasis pagal naują stilių ir standartą įrengtas rekreacinis objektas stovyklavietėje „Miškas visiems“, o šiais metais ir daugiau rekreacinių objektų bus atnaujinami nauju stiliumi. 

miškas visiems

„Visi šie objektai yra formuojami, prižiūrimi ir atnaujinami atsižvelgiant į visuomenės poreikius. Jie padeda sukurti patogias ir jaukias erdves vietos bendruomenių ar iš toliau atvykusių lankytojų poilsiui bei laisvalaikiui miške bei pasitarnauja organizuojant girininkijų renginius bendruomenėms. Džiaugiamės, kad lankytojai miškuose elgiasi sąmoningai – retas kuris tyčia gadina pastatytus įrenginius, šiukšlina ar kitaip neatsakingai elgiasi miškuose“, – teigė VMU vadovas Valdas Kaubrė.