Kviečia klaipėdiečius pakeliauti Imanuelio Kanto pėdsakais nemokamoje ekskursijoje

Kviečia klaipėdiečius pakeliauti Imanuelio Kanto pėdsakais nemokamoje ekskursijoje
AA

Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka įgyvendindama projektą parengė Kultūros paveldo maršrutą-ekskursiją „Imanuelio Kanto protėvių istorija“  ir 2021 m. rugsėjo 21, 22 ir 28 dienomis kviečia klaipėdiečius bei miesto svečius pakeliauti Imanuelio Kanto pėdsakais – susipažinti su unikalia Klaipėdos istorijos dalimi, siejama su I. Kanto protėviais ir garsiuoju filosofu, sužinoti apie su šia tema siejamus  architektūros objektus, išgirsti unikalią jų istoriją. Ekskursijos vadovė – kraštotyrininkė Jovita Saulėnienė.

Ekskursijos tikslas  – atskleisti žymaus filosofo  I. Kanto (1724–1804) šeimos ryšius su Klaipėda, kurioje gyveno net trys Kantų giminės kartos (prosenelis Richardas Kantas, senelis Hansas Kantas, tėvas Johannas Georgas Kantas) ir vertėsi tų laikų populiariu balniaus amatu. Pats filosofas niekada nebuvo atvykęs į Klaipėdą.

Pažintis su Kantų šeimos nariais padeda atsekti didžiojo filosofo genetines šaknis, dėl kurių nesibaigia diskusijos, atveria senosios Klaipėdos miestiečių gyvenimo būdą, tradicijas, pomėgius.

Laukia kultūrinės atminties kelionė istoriniu laiku. Tai kultūros ekologijos dėsnis, leidžiantis atkurti regimybę, tarp kokių vertybių gyventa ir  įvertinti, kuo ta praeitis  virtusi dabartyje.

I. Kantas teigė, jog „Žinome tiek, kiek išlaikome atmintyje“. Atmintis – mūsų motina, prikelianti iš užmaršties užneštas žmonių gyvenimo tėkmes,  nugrimzdusias nebūtin istorines, kultūrines, socialines slinktis. Praeidami tais, tarsi po kojomis atminties patiestais takais, auginame ir save. Tai sutampa su I. Kanto skleista žmogiškumo filosofija

Imanuelio Kanto pėdsakais

Ekskursijos datos:

2021.09.21 / 11 val.
2021.09.22 / 11 val.
2021.09.28 / 17 val.

Trukmė – 1,5 val. Maršruto pradžia – Turgaus g. 8. Būtina išankstinė registracija tel. (8 46) 448336.

Ekskursija organizuojama įgyvendinant Kultūros paveldo departamento iš dalies finansuotą projektą „Netikėta Klaipėda: Imanuelio Kanto pėdsakas“.

Ikona, uždaryti