Klaipėdos jaunimo apdovanojimai 2022

Klaipėdos jaunimo apdovanojimai 2022
AA

Kasmet Klaipėdos miesto savivaldybė su Jaunimo Reikalų taryba siekia įkvėpti jaunimą veikti, kurti savo miestą. Metams einant į pabaigą, Jaunimo Reikalų Taryba nori prisiminti, koks Jaunimas yra svarbus ir padėkoti už indėlį į jaunimo politiką, kokią turime dabar.

Klaipėdos jaunimo reikalų tarybos, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalo“ ir Klaipėdos miesto savivaldybės vardu kviečia visus Klaipėdiečius į Jaunimo apdovanojimus 2022.

Nemokamas renginys vyks gruodžio 9 d. 19:00 val. AJE + Skate park, kuris įsikūręs Gluosnių skg. 2A.
Renginio metu apdovanosime labiausiai 2022 m. nusipelniusį jaunimą Klaipėdoje.

Laukia net 12 nominacijų bei muzikiniai pasirodymai.
Renginio metu pasirodys:
Grupė „DRUNGNI“
Atlikėja Liveta
Grupė „Kambarys 303“

Šių metų pretendentai:

Metų savanoris:

Silvija Aleksandravičiūtė

Silvija Aleksandravičiūtė yra jau trečius metus Lietuvos verslo kolegijos studentų atstovybės prezidentė. Subūrusi Lietuvos verslo kolegijos studentiją savanoriškai ir socialinei veiklai. Mergina aktyviai savanoriauja renginiuose skirtuose senjorams – „Gerosios žvaigždės bėgimas“,  padovanok senjorams Kalėdas, Klaipėdos baldų ir VšĮ ori senatvė organizuojamuose renginiuose, gyvūnų globos namuose Nuaras. Taip pat aktyviai dalyvauja Lietuvos Jūrų muziejaus renginiuose, skirtuose tvarumo problemoms spręsti , siekia prisidėti prie Kuršių Nerijos kraštovaizdžio išsaugojimo Neringos m. savivaldybėje.

Mantas Meškys

Mantas Meškys – aktyvūs jaunuolis Klaipėdos mieste, pasižymi įvairiuose jaunimo organizacijose, ieško savęs per įvairiausias sritis. Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos ,,Apskritasis stalas”, buvęs projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021 m.“ ambasadorius, Klaipėdos dramos teatras, Klaipėdos jaunimo teatras, 57-asis tarptautinis Europos tautų folkloro festivalis „Europiada 2022”, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekos edukacinės erdvės, Palangos parko festivalis, „Choose Klaipėda 2021” platformos „Erdvės” ir „Šiaurė-Pietūs”, Ukrainos vaikų dienos stovyklos, Paramos koncertas Ukrainai, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija, „Social Breeze” projektas, Klaipėdos miesto sporto festivalis „Klaipėda 770″, Jauno teatro dienos, Vibelift’22 jaunimo festivalis, „Nuspalvink Klaipėdą” savanoris ir daugybės Socialinių mokslų kolegijos studentų veiklų savanoris, aktyvūs bendruomenės narys, aktyviai įsitraukiantis į Klaipėdos visuomeninį gyvenimą.

Nojus Katkauskas

Savanoriavo Lietuvos moksleivių sąjungos Klaipėdos mokinių savivaldų informavimo centre, kur atstovavo savo gimnaziją forumuose, pristatinėjo priimtus sprendimus. Savanoriavo tokiuose renginiuose kaip ,,Europiada 2022″, „Gintarinė jūrmylė”, ,,Būk įkvėptas”. Baigęs gimnaziją mokosi Klaipėdos turizmo mokykloje, kurioje yra aktyvus mokinių tarybos narys, mokinių tarybos prezidentas. Supažindina mokinių tarybą su Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos veikla, siūlo dalyvauti ir pats dalyvauja įvairiuose pilietiniuose, motyvaciniuose, verslumo renginiuose ir t.t. Atstovauja Klaipėdos miestą tarptautiniu ir lokaliu mastu. Neseniai su Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija dalyvavo mainų programoje, kurioje kalbėta apie socialinę įtrauktį. Gruodžio mėnesį vyks pristatyti projekto į Graikiją. Renginiuose dalyvauja ir savanoriauja, kada tik gali, sveikai balansuodamas veiklas su asmeniniu gyvenimu.

 

Metų jaunimo lyderis

Robin Mubarik

Robin Mubarik tikslas yra tarnauti. Robin atvyko į Klaipėdą 2019 m. sausio mėnesį su svajone baigti mokslus, ko negalėjo padaryti Pakistane. Tai buvo jo pirmasis susidūrimas su sniegu. Robin tik atvykus į Lietuvą peršalo ir gydėsi namie, jam čia viskas buvo nauja, tačiau jis nusprendė likti mūsų šalyje, nes įsimylėjo Lietuvą. Robin sužinojęs, kad LIETUVOJE savižudybių skaičius yra didžiausias pasaulyje, pradėjo integruotis į bendruomenę. Jis pradėjo savanoriauti dienos centruose, festivaliuose, gyvūnų prieglaudose, organizavo šiukšlių rinkimo ir rūšiavimo darbus su jaunimu. Jis įkūrė studentų klubus, padedančius jiems suvaldyti nerimą ir stresą. Robin tapo projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021 m.“ ambasadoriumi ir stengėsi būtų aktyvus. Taip pat aktyviai dalyvaudavo įvairiuose susitikimuose su savivaldybę siekiant suteikti jaunimui kuo daugiau dėmesio. Visą tai darymas Robin suprato, kad Lietuviuose yra daug grožio, gėrio, kurį reikia skatinti ir puoselėti. Kartu su savo draugų komanda įkūrė organizaciją VšĮ „Gausus Gyvenimas“ kovai su savižudybėmis Lietuvoje. Robin pagrindinis tikslas Lietuvoje yra padėti, motyvuoti, padrąsinti ir populiarinti jaunimą per meną  ir žiniasklaidą. Jis tiesiog būdamas jų draugu, tikisi, kad kartu galima turėti Lietuvą be depresijos. Robin kviečia prisijungti visus siekiant užkirsti kelią savižudybių skaičiui. Nes gyvenimą verta gyventi! Robin taip pat su savo organizacija organizavo mokymus apie vaikystės traumas, traumų valdymą, pasitikėjimo stiprinimą, pokalbių laidas, panelines diskusijas, konsultavau jaunimą, lankė Klaipėdos mokyklas ir kalbėjo apie pozityvią jų integraciją ir psichinę sveikatą.

Augustas Reikartas

Augustas Reikertas yra Lietuvos Junior Achievement programos „#acceleratorX” jaunosios bendrovės „InoTast” komandos lyderis, skatina domėtis verslumu ir kurti inovacijas kartu jo komandoje. Augusto komandos rezultatai buvo pastebėti ne vienerius metus. Šiemet gavo du reikšmingus apdovanojimus ir tai yra vienas iš stiprios ir motyvuotos komandos rezultatų, kurią kuria lyderis. Taip pat neseniai prisijungė prie Lietuvos moksleivių sąjungos Klaipėdos mokinių savivaldų informavimo centro savanorių, kur sieks patobulinti savo kompetencijas bei prisidėti prie geresnio rytojaus kūrimo Jaunimui. Taip pat šiemet tapo Lietuvos moksleivių sąjungos metinės programos „Laikas jausti” ambasadorius, kurioje skleidė žinią moksleiviams apie emocinę sveikatą mokykloje. Kalbėjo aktualiomis temomis apie emocinę-psichinę sveikatą savo mokykloje, taip pat organizavo su šiomis temomis susijusius renginius. Šią vasarą Lietuvos moksleivių sąjunga Augustą išrinko kaip vieną iš aktyviausių ambasadorių. Taip pat jį pastebėjo ir LJA, kurie pakvietė tobulinti lyderystės įgūdžius lyderystės stovykloje „Ateities vizionieriai 2022

Isabella Pocevičiūtė

Isabella Pocevičiūtė – aktyvi Klaipėdos jaunimo tarpe. Ji yra organizacijos Interact klubo „Į žvaigždes“ pirmoji prezidentė po klubo atkūrimo. Šiais metais organizavo daug jaunimo dėmesio sulaukusių renginių, vienas jų – jaunimo muzikos grupių konkursas „Band Wars Klaipėda“, į kurį suvažiavo jaunimas ne tik iš Klaipėdos, bet ir kitų Lietuvos miestų. Taip pat Isabella savanoriavo LMS, JST, SEB ambasadorių programoje,  GoDebut kino festivalyje, Granatos Live festivalyje ir kitose renginiuose bei organizacijose.

 

Metų pilietiškiausia organizacija

Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokinių savivalda

Klaipėdos Baltijos gimnazija didžiuojasi aktyviai veikiančia mokinių savivalda, kuri buria gimnazistus savanorystei, kūrybiškoms, pilietiškoms veikloms, generuoja aktualias idėjas ir jas įgyvendina. Išskirtinė sėkmė – trejus metus mokiniai laimi ir gimnazijoje įgyvendina Klaipėdos miesto mokinių dalyvaujamojo biudžeto projekto veiklas, skatinančias bendrystę ir dėmesį kiekvienam bendruomenės nariui.

Lietuvos Jūrų muziejus

Lietuvos jūrų muziejus yra atvira organizacija jaunimui. Ji 2021m. Klaipėdos Jaunimo apdovanojimu metu tapo metų jaunimo partneriu. Muziejus jaunimą  įtraukia į savanorystę ir švietėjišką, visuomeninę veiklą. Savanoriai prasmingai ir turiningai leidžia laiką, dalinasi išmoktomis  žiniomis, skiria patirtį ir energiją naudingam darbui. Savanorių įveiklinimo  programos tikslas – jaunimui atskleisti ir ugdyti savo kompetencijas, suteikti  galimybę praktiškai išbandyti darbą, pasimatuoti muziejininko profesiją, susipažinti su muziejaus misijos specifika, ugdyti narių savišvietą per organizuojamus mokymus, padėti spręsti narių turiningą, kryptingą užimtumą.

VšĮ Gausus gyvenimas

Organizacija „Gausus gyvenimas“ įgyvendino ir prisidėjo prie projektų įgyvendinimo: ,,Gydymas Per Paslaugą”,  ,,ACES”, ,,Traumų valdymas”,  ,,Pozityvios Emocijos”, ,,Būk įkvėptas”, ,,Pasikalbėkim”, ,,Tarptautinis solidarystės ir Savanorystės Festivalis”,  ,,Išsikelk savo tikslus’’, grafinio dizaino kampanijos, sveikatingumo pasivaikščiojimai ir t.t. Sėkmingai veikė drauge su vietinėmis ir tarptautinėmis organizacijomis dėl tikslo didinti žinias ir svarbą apie Klaipėdos miesto psichikos sveikatą. Sukūrė pilną planą, kaip kuo greičiau įdiegti Lietuvos Savižudybių prevencijos programėlę. Organizacija siūlo mokymus apie rūpinimąsi savimi, pozityvią integraciją, saviugdą, viešąjį kalbėjimą, pasitikėjimo stiprinimą ir įsitraukimą .Organizacija siekia visose Klaipėdos vidurinėse mokyklose sukurti tarpusavio paramos programas, kurios mokytų jaunimą įrankiais ir žiniomis, kaip palaikyti draugus skirtingais gyvenimo laikais. Organizacija atliko tyrimą apie aukštus savižudybių rodiklius Lietuvoje, daugiausia dėmesio skiriant jaunimui.  Surengė daugiau nei 7 skirtingų tipų mokymus ir renginius jaunimui, susijusius su psichine sveikata ir asmeniniu tobulėjimu.

 

Metų jaunasis verslininkas

Augustas Reikartas

„Augustas Reikartas dalyvauja Lietuvos Junior Achievement „#acceleratorX“ programoje jau ketvirtus metus. Klaipėdos regiono eXpo šiemet Augusto valdoma ir kuruojama jaunoji bendrovė „Matou” tapo „Geriausia jaunoji bendrovė 5-8 klasių kategorijoje“ bei taip pat buvo nominuota kaip „Startuoliškiausia jaunoji bendrovė“. Augusto gebėjimas valdyti ir lyderiauti komandoje buvo pastebėtas ir jis buvo pakviestas dalyvauti lyderystės stovykloje „Ateities vizionieriai 2022“. Dabar Augustas stengiasi prisidėti prie LJA Alumni veiklos ir padėti kitiems jauniesiems verslininkams.“  

Agnietė Kučinskaitė

Agnietė yra bendrovės „Dentitullas” vadovė. Dentitullas yra ekologiška, veganiška dantų pasta miltelių pavidalu.  Agnietė už „dentitullas” gavo Europos ALUMNI Lyderystės apdovanojimą.  Kuriant „Dentitullas” buvo  išbandytos 55 formulės iki geriausios. „Dentitutallas”  komandos įdirbis lėmė, kad iš 41 pretendento, jaunoji bendrovė buvo išrinkta į trumpąjį sąrašą laimėti „PMIEF Best Project Plan Award”.

Sara Beniulis

Sara yra aktyvi visuomenininkė, atvykusi iš kitos šalies ir nusprendusi pasilikti Klaipėdoje. Ji viena iš įkūrėjų – socialinio verslo Klaipėdoje  „Draugas draugui”. Visos vietinių žmonių suneštos prekės apskaitomos atskirai ir didžioji dalis pajamų skiriama paremti šeimas ir vaikus, kuriems to labiausiai reikia. Taip pat Sara aktyviai viešina socialinio verslo idėjas, dalinasi gerosiomis patirtimis įvairiuose renginiuose siekdama paskatinti jaunuolius imtis socialinio verslo.

 

Metų aktyviausia jauna šeima

Nina Šamakova ir Viktorija Ivanauskaitė

Nina Šamakova ir Viktorija Ivanauskaitė yra aktyvi šeima. Nina Šamakova yra Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijos tarybos narė, Jaunimo reikalų tarybos narė. Nina pirmoji kurčioji Jaunimo reikalų tarybos narė Klaipėdos mieste. Viktorija Ivanauskaitė pirmininkauja Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijai, kartu su Nina rengia įvairius projektus, orientuotus į kurčiųjų bendruomenės Klaipėdos mieste aktyvinimą, mezga partnerystes su kurčiųjų bendruomenėmis užsienio šalyse, orientuojasi į kurčiųjų jaunuolių emocinę sveikatą. Abi jauno moterys populiarina gestų kalbą Klaipėdos mieste, padeda versti renginius į lietuvių gestų kalbą ir atvirkščiai.

Toma ir Martynas Skirmontai

Aktyvi ir jauna šeima, turinti sūnų bei gyvenanti Klaipėdoje. Aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ organizuojamuose mokymuose. Ši šeima yra kurčiųjų šeimos pavyzdys Klaipėdos mieste.

Karolina ir Netas Klimavičiai

Karolina Klimavičienė ir Netas Klimavičius tai aktyvi, energinga jauna pora, kurią sujungė savanorystė. Tiek Karolina, tiek ir Netas aktyviai dalyvauja jaunimo renginiuose, mokymuose ir savanoriauja Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijoje „Apskritasis stalas.

 

Metų jaunimo organizacija

Lietuvos moksleivių sąjungos  Klaipėdos mokinių savivaldų informavimo centras

Lietuvos moksleivių sąjungos  Klaipėdos mokinių savivaldų informavimo centras – tai organizacija, kuri Klaipėdos mieste vienija 28 mokyklų mokinių savivaldas. Organizacija skatina moksleivius domėtis švietimo aktualijomis, jaunimo politika, stengiasi pažinti ir suprasti moksleivius bei atstovauti moksleivių interesams Klaipėdos mieste. Organizacijos nariai įgyja kompetencijas, skirtas darbui mokyklų mokinių savivaldose ir bendradarbiavimo stiprinimui tarp Klaipėdos miesto mokyklų, kitų Klaipėdos miesto ar nacionalinio lygmens organizacijų.

Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų atstovybė

Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų atstovybė aktyviai veikia Klaipėdos mieste atstovaudama Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų interesus ir įtraukdama juos į įvairias veiklas ne tik kolegijoje ir Klaipėdos mieste, bet ir nacionaliniu lygmeniu. Atstovybė organizuoja renginius ir įvairias iniciatyvas  kolegijos studentams įtraukdama socialinius partnerius bei kitas aukštąsias mokyklas.

Klaipėdos interact klubas „Į žvaigždes“

Interact yra kuriantis vertę klubas, skirtas jauniems žmonėms nuo 13 iki 18 metų. Remiamas Rotary klubų, Interact klubas dalyvauja įvairiuose socialiniuose ir prasminguose projektuose tobulina lyderio įgūdžius, susiranda naujų draugų bei puikiai praleidžia laiką!

 

Metų jaunimo projektas

VšĮ „Geras Vardas“ Mes-NeKitokie“

Mes – NeKitokie” – projektas, skirtas mažinti socialinę atskirtį, didinti jaunimo žinias ir toleranciją apie socialinės atskirties grupes, atkreipti visuomenės dėmesį į socialiai atskirtų žmonių problemas, jas įvardinti ir net siūlyti galimus sprendimus. Projekto metu, sukurtos net 6-ios laidos su: aklųjų ir silpnaregių, kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų, autizmo spektro sutrikimo, vėžiu sergančiųjų, vaikų globos namų globotinių, LGBT bendruomenėmis. Šis projektas be galo naudingas visoms išvardintoms bendruomenėms, visam miestui ir net Klaipėdos miesto savivaldybei. Pvz., aklieji, kurtieji, tiksliai įvardina ko reikia miestui, jog visiems Klaipėdoje gyvenantiems akliesiems ir kurtiesiems būtų gyventi paprasčiau. Sukurtos laidos transliuojamos viename iš populiariausių Lietuvos YouTube jaunimo kanalų – „Kitokie pasikalbėjimai”, todėl projektas garsina Klaipėdą, jos gyventojus ir rodo pavyzdį kitiems miestams.

Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ – Ukrainiečių palaikymo akcija

2022m.. vasario 24 d. Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ kartu su partneriais organizavimo Vienybės ir solidarumo su Ukraina akciją Atgimimo aikštėje, Klaipėdoje. Visi Klaipėdos miesto gyventojai buvo kviečiami uždegti žvakelę ir taip solidarizuotis su Ukrainos žmonėmis, akcijos metu žmonės giedojo Ukrainos himną, buvo dainuojamos  laisvės dainos. Akcija subūrė daugiau nei 1000 žmonių, palaikančių Ukrainą tik karui prasidėjus.

Interact klubas „Į žvaigždes“ „Band wars“ Jaunųjų muzikinių grupių konkursas 

Tai šiais metais organizuotas konkursas. Uždarame riedučių ir riedlenčių parke sutraukė daugybe muziką mylinčių jaunų žmonių. Konkurse pasirodė įvairios jaunosios muzikos grupės iš Klaipėdos ir ne tik. Renginio metu jaunieji muzikantai pristatė savo kūrybą bei atliko kt. garsių atlikėjų dainas.

 

Metų jaunimo ambasadorius

Samanta Štraupaitė

Samanta Štraupaitė – Europos Jaunimo Sostinė 2021 Lyderystės platformos vadovė, Lietuvos verslo kolegijos Tarptautinių ryšių ir projektų vadovė, Klaipėdos Universiteto Edukologijos doktorantė. Samanta aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, organizuoja įtraukias veiklas ne tik Klaipėdos miesto, visos Lietuvos bet ir užsienio moksleiviams ir studentams! Jau puikiai žinomas didžiulis renginys Jaunimas Jaunimui, kurį Samanta organizuoja jau 3 metus! Samanta bendradarbiaudama su Klaipėdos miesto jaunaisiais verslais plėtoja jaunimui patrauklią ir į jaunimo poreikius orientuotą kūrybišką bei verslią Klaipėdą. Samanta tarptautiniu lygmeniu aktyviai viešino Europos Jaunimo Sostinės 2021 titulą – projektą bei Klaipėdos miestą, taigi tikrai galima teigti, jog Samanta yra Metų jaunimo ambasadorė!

Raminta Kvekšaitė

Raminta Kvekšaitė yra buvusi LMS Klaipėdos mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkė. Raminta yra baigusi JST programą. Taip pat dabar yra Jaunimo reikalų tarybos narė, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas” vicepirmininkė. Raminta aktyviai įsitraukia į jaunimo politiką Klaipėdos mieste, skiria savo laiką ir energiją ne tik minėtoms pareigybėms įgyvendinti, bet taip pat aktyviai prisideda Klaipėdos mieste prie kitų savanoriškų veiklų, atstovauja Klaipėdos jaunimą tarptautiniuose renginiuose.

Eglė Šerutytė

Eglė Šerutytė yra Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas” administratorė, Jaunimo savanoriškos tarnybos ir „Žinau, ką renku” tinklo Klaipėdos regione mentorė bei Klaipėdos jaunimo reikalų tarybos narė. Eglė rengia įvairius vietinius, nacionalinius ir tarptautinius projektus, orientuotus į jaunimą, mezga tarptautines partnerystes Erasmus+ projektuose, siekiant suteikti Klaipėdos miesto jaunimui daugiau galimybių pažinti kitas kultūras ir didinti kompetencijas mainų, mokymų metu užsienio šalyse. Eglė aktyviai įsitraukia į įvairius tarptautinius renginius, kuriuose didina Klaipėdos miesto, kaip stipraus partnerio jaunimo politikoje, žinomumą. Šiais metais Eglė Šerutytė Klaipėda atstovavo net Ugandoje.

 

Metų prisikėlimas

Toastmasters Klaipėda

Toastmasters Klaipėda – 10 metų Klaipėdoje gyvuojantis Viešojo kalbėjimo ir lyderystės klubas, šiais metais švenčia savo renesanso laikotarpį – nes savo klubo narių skaičių padidinęs net 4 kartus, atsinaujinęs bei kupinas naujų jėgų su trenksmu grįžta į aktyvų Klaipėdos gyvenimą. 

Klaipėdos senamiesčio Rotaract klubas

Klaipėdos senamiesčio Rotaract klubo veikla skatina lyderystę ir profesionalumo ugdymą, atsakingą pilietiškumą, aukštus etinius standartus versle. Jaunimas klube asmenine ir grupine veikla tarnauja visuomenei, skatina tarptautinį sąmoningumą ir geranoriškumą visų žmonių atžvilgiu. Vykdydami socialinius projektus klubo nariai įgyja ir tobulina lyderystės bei profesinius įgūdžius. Aktyvią veiklą vykdėme visada, tačiau per šiuos metus sulaukėme daug naujų narių, kurie įnešė mūsų klubui naujų idėjų, kurios padėjo tapti žinomesniems Klaipėdos mieste.

Marius Tamašauskas (I. Simonaitytės bibliotekos edukacinė erdvė)

Edukatoriaus Mariaus Tamašausko iniciatyva įkurta bendravimo ir žaidimų zona jaunimui Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Edukacinėje erdvėje.  

Mariaus iniciatyvų ir komunikabilumo dėka, jaunimas atranda bibliotekos erdves kur smagiai ir produktyviai gali praleisti savo laisvalaikį, megzti naujas pažintis, įsitraukti į naujas veiklas, mokytis ir tobulėti. Pasitelkiant naujausias technologijas organizuojami renginiai jaunimui, naujų projektų pristatymai, stalo žaidimų vakarai bei turnyrai, rengiami jaunimui aktualūs programavimo, kompiuterinių žaidimų kūrimo mokymai.  

Su Mariaus palaikymu ir paskatinimu, puoselėjamas jaunų žmonių  kūrybiškumas, savarankiškumas, saviraiška bei didinama motyvacija įgyti naujų žinių.

 

Metų nugalėtojas

Jonas Valiukevičius

Nepaisant savo negalios (cerebrinio paralyžiaus) dalyvauja įvairiuose savanorių veiklose. Nuo 2017 metų aktyviai įsitraukė į Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja” veiklą. Joje kartu su kitais neįgaliaisiais kurią spektaklius, dainuoja, organizuoja neįgaliųjų išvykas po Lietuvą. Taip pat savanoriauja Klaipėdos jaunimo teatre, Klaipėdos dramos teatre, Klaipėdos visuomeninėje sveikatos biuro organizacijoje, Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijoje  „Apskritasis Stalas”. Didžiausia Jono svajonė būtų savanoriauti Jazzu koncerte ir su ją susipažinti gyvai, ar būti savanoriu kokio kito atlikėjo koncerte.

Vaida Butautaitė – Sankovskaja

Vaida Butautaitė – Sankovskaja yra itin aktyvi, jauna moteris. Vaida buvo vienos Klaipėdos meninės raiškos studijos vadove. Vaida Lietuvos edukologijos universitete įgijusi muzikos pedagogo specialybę bei magistrantūros studijose Klaipėdoje įgijusi dvasinio konsultavimo ir asistavimo specialybę. Vaida rengia meninius projektus, pati aktyviai įsitraukia į kitų organizacijų veiklą taip supažindindama visuomenę su neregių gyvenimu, kadangi pati Vaida nuo pat gimimo yra nematanti.

Donata Vilkaitė

Donata Vilkaitė nepaisant negalios aktyviai dalyvauja visuomeniniame Klaipėdos gyvenime, savanoriauja Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijoje. Ji yra pirmoji Klaipėdoje kurčioji vyresnioji kasininkė „Rimi“ prekybos centre.

 

Metų jaunimo partneris

LiMA (Lietuvos marketingo asociacijos Klaipėdos skyrius)

LiMA Klaipėda nariai nuolat prisideda prie jaunimo verslumo renginių, skatina jaunimą susipažinti su marketingo profesija ir kviečia aktyviai įsilieti į bendruomenę. Per pastaruosius metus LiMA Klaipėda nariai konsultavo/ mentoriavo Junior Achievement komandas (pvz., padėjo Klaipėdos komandai Dentinulas) bei dalyvavo EXPO renginiuose kaip komisijos nariai. Aktyviai įsitraukė į „Choose Klaipėda“ renginius ir prisidėjo prie marketingo programos atnaujinimo Lietuvos mokyklose (Junior Achievement projektas). LiMA Klaipėda nariai skatina jaunimo verslumą per įvarius mokymus jaunimui ir dažnai pateikia savo verslo situacijas LCC ir KU studentams.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, turintis stiprią specialistų komandą, nuolatos praturtina sveikatinančiomis veiklomis įvairaus amžiaus klaipėdiečių kasdienybę. Pagrindinis šių paslaugų teikimo tikslas – puoselėti gyventojų sveikatą, siekiant geresnės gyvenimo kokybės ir ilgesnių sveiko gyvenimo metų. Amžiaus grupės, gaunančios šias sveikatinimo paslaugos, skirtingos – nuo vaikų iki vyresnio amžiaus žmonių, o ir temų pasirinkimas labai platus – sveika mityba, fizinis aktyvumas, psichikos sveikatos gerinimas, užkrečiamųjų ligų, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, sveikos aplinkos kūrimas bei kt. Temų daug, tad ir specialistų, šviečiančių visuomenę apie jas – nemažai. Didelę dalį visuomenės sveikatos specialistų kolektyvo sudaro žmonės, dirbantys su vaikais ir jaunimu. Kiekvienoje uostamiesčio ugdymo įstaigoje dirba visuomenės sveikatos specialistas, kuris su šiomis sveikatos sritimis supažindina darželių, bendrojo lavinimo mokyklų bei profesinių mokyklų ugdytinius. Taip pat Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras įgyvendina jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) diegimą Klaipėdos mieste – projekte dirbanti komanda organizuoja tiek gyvus, tiek nuotolinius renginius, keliauja į ugdymo įstaigas ir konsultuoja jaunimą bet kokiais su sveikata susijusiais klausimais. Vien per praėjusius mokslo metus JPSPP projekto metu įvyko daugiau nei 200 užsiėmimų, kuriuose sudalyvavo apie 5500 moksleivių ir jaunimo iki 29 metų amžiaus ir visą tai tęsiasi, nes mums rūpi.

Klaipėdos universitetas

Klaipėdos universitetas aktyviai prisideda prie įvairių jaunimo veiklų. Universitetas visada padeda jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms suteikdamas neatlygintai patalpas jų organizuojamiems renginiams. Ugdo ir skatina savo studentų pilietiškumą ir įsitraukimą į visuomenines veiklas, dalijasi jaunimui aktualia informacija.

 

Metų klaipėdiečio nominacija

Metų koordinatorius – Deividas Jučas

Deividas Jučas – metų koordinatorius. Šią vasarą antrus metus iš eilės nuostabiai koordinavo savanorius bei nuoširdžiai bendravo su visais. Praėjusiais metais koordinavo projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021 m.“  ŠIAURĖ-PIETUS platformą ir viename iš didžiausių platformos renginių –  šiuolaikinio meno ir senųjų tradicijų festivalį „GABYA” buvo savanorių koordinatorius. Taip pat Deividas buvo projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021 m.“ platformos „Erdvės“ koordinatorius.  2022 m. Europos folkloro festivalyje „Europiada“ Klaipėdoje kuravo savanorius.  Numylėtas savanorių, Deividas aktyvūs nuo mokyklos laikų, jo motyvacija ne mažėja nei kiek.

Metų Europos jaunimo sostinės lyderis – Greta Meškauskienė

Greta Meškauskienė buvo projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021 m.“ vadovė. Tris metus koordinavo projektą ir stengėsi, kad visos titulo metu planuotos veiklos būtų įgyvendintos. Aktyviai bendravo su įvairiomis jaunimo ir su jaunimu dirbančiomis organizacijomis, miesto tarybos nariais, visuomeninėmis tarybomis. Organizavo didžiuosius projekto renginius, o praėjus titulo metams dalinosi gerąja titulo patirtimi tiek savivaldybės, tiek nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.  Greta daug pagelbėjo įvairioms jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms, siekė, kad jaunimas būtų įvertintas ir išgirtas Klaipėdos mieste.

Metų jaunasis sportininkas  – Justinas Mėlinis

Justinas Mėlinis yra perspektyvus jaunasis sportininkas Klaipėdos mieste. Regbio Top lygos paskutinėse varžybose pripažintas geriausiu žaidėju. Tapo kandidatu į Lietuvos vyrų regbio rinktinę.