Grįžti

#Laisvalaikis

Klaipėdietis Aurimas Mockus su kalyte Pūke pėsčiomis eis 500km Camino Lituano kelią

Klaipėdietis Aurimas Mockus su kalyte Pūke pėsčiomis eis 500km Camino Lituano kelią
Data
2020-05-22
Autorius
Monika Montvilė / Foto: Aurimas Mockus

Lietuvos motociklistų patriotas, keliautojas, verslininkas, klaipėdietis Aurimas Mockus jau rytoj pradės Camino Lituano kelionę pėsčiomis. Tiesa, kompanijai palaikyti jis pasiėmė ir savo mažą kalytę vardu Pūkė.

Prieš kelionės pradžią, tradiciškai Aurimas aplankė keliautojo Antano Poškos paminklą. Legenda byloja, kad patrynus motociklo priekinį žibintą kelionėje lydės sėkmė.

Keliautojas jau yra ėjęs Camino de Santiago kelią Ispanijoje, tad atsiradus lietuviškajam šv. Jokūbo keliui Aurimas jau žinojo, kad juo tikrai eis. „Nuo pat Camino Lituano kelio atsiradimo pradžios, žinojau, kad laiko klausimas kada aš rasiu laiko jam. Tik šio įvykio labai nestrošijau, kadangi žinojau, kad savo gimtojoje šalyje - Lietuvoje, praeiti tuos 500km tikrai neturėtų būti labai sudėtinga, o ir metų laiką norėjau tam rasti kažkokį ypatingą. Manau jog būtent šis laikas - pavasario ir vasaros sandūra, yra pats ypatingiausias mūsų atšiauriame krašte. Būtent dabar mūsų gamta spinduliuoja didžiausia energija bei gyvybe ir manau, kad nuostabesnio laiko visą tai pajausti, tiesiog jau būti nebegali”,- pasakojo Aurimas.

Šį žygį jis taip pat skiria visiems geros valios žmonėms, kurie viso šio COVID-19 karantino laikotarpiu aukojosi visų kitų labui ir padėjo kovoti su šia pandemija.

 Įspūdingą apie 20 dienų truksiantį žygį Aurimas pradės Žagarėje. Pakeliui į šį miestą keliautojas Kretingoje aplankė  šeimos draugą Pranciškonų vienuolį Br. Rolandą, kuris suteikė vyrui palaiminimą.

Visomis žygio akimirkomis, potyriais ir nuotykiais savo socialinio tinklo Instagram paskyroje Aurimas žada dalintis kasdien. Paskyrą rasite įvedę @Patriot_LT

Kviečiame jį sekti ir palaikyti!

Camino Lituano - kas tai?

Camino Lituano – tai 500 kilometrų šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo.

Kelias prasideda ties Latvijos-Lietuvos siena, vingiuoja per Šiaulių, Kauno, Alytaus apskritis ir pasiekia Lenkiją, kurioje susijungia su Camino Polaco piligrimų taku Lenkijoje.
Piligrimų keliavimo patogumui, Camino Lituano suskirstytas į vidutiniškai 25 kilometrų dienos kelionės etapus. Visą kelio maršrutą sudaro 20 etapų nuo Žagarės (Latvijos-Lietuvos valstybinės sienos) iki Lietuvos-Lenkijos sienos.

Kelias veda per kultūrinius, religinius, istorinius, gamtos objektus. Etapų stotelėse piligrimų ir žygeivių patogumui veikia Piligrimų nakvynės, maitinimo įstaigos ir kita reikalinga infrastruktūra.

Camino Lituano kelias kuriamas Ispaniškojo Camino Se Santiago kelio pagrindu, kuriuo 2016 metais keliavo 278 tūkst. piligrimų iš viso pasaulio.

Tai gyvas socialinis, kultūrinis, ekonominis organizmas, kuris sėkmingai egzistuoja tik tada, jeigu juo eina piligrimai, įsijungia vietinė bendruomenė ir vietinis verslas.

Kiekviena vakarų Europos šalis turi savo šv. Jokūbo kelius, turinčius savo pavadinimus tos šalies kalba: prancūzai - Chemin de Saint Jacques, vokiečiai - Jakobsweg, anglakalbiai - Saint James ways, belgai ir olandai - Jacobsroute, etc.