Į Klaipėdos „Švyturio areną“ grįžtą mugė „Turime Tau darbą“

Į Klaipėdos „Švyturio areną“ grįžtą mugė „Turime Tau darbą“
AA

Didelis konkurencingumas, pasimetimas tarp begalės internetinių skelbimų – problemos, kurias įmonė UAB Festivus užsimojo spręsti unikalioje, jau trečią kartą Klaipėdoje ir antrą kartą Šiauliuose vyksiančioje mugėje ,,Turime Tau darbą!“. Renginys skirtas visiems darbo rinkos dalyviams -  darbuotojams ir darbdaviams, todėl kiekvienas turės galimybę užmegzti reikiamus ir vertingus kontaktus.

Iš pirmo žvilgsnio sunkumai darbo rinkoje stabilizavosi

Remiantis „Užimtumo tarnybos“ duomenimis 2023 m. balandžio 1 d.  bedarbio statusu registruota 157,9 tūkst. asmenų. Registruotas nedarbas šalyje siekė 9,0 proc. ir buvo 0,7 proc. punkto mažesnis nei praėjusiais metais tuo pačiu metu. Nors stebint statistiką šių metų skaičiai „žaliuoja“, bet pokytis išliko nežymus ir nedarbo lygis šalyje vis dar kelia nemažai susirūpinimo.

Svarbu paminėti, jog lyginant situacija prieš metus, registruotas nedarbas jaunimo iki 29 m. – augo 1,1 proc. punkto. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl darbdaviai turėtų susimąstyti apie kitus darbuotojų pritraukimo kanalus.

mugė klaipėda

Ar nedarbo lygis yra problema visoje Lietuvoje?

Didžiausia laisvų darbo vietų koncentracija – penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose. Čia įregistruota beveik trys penktadaliai (58,9 proc.) visų darbo pasiūlymų, kuriuos darbdaviai pateikė per 2023 m. I ketv.: Vilniuje (12,2 tūkst.), Kaune (6,6 tūkst.), Klaipėdoje (3,4 tūkst.), Šauliuose (3 tūkst.) ir Panevėžyje (1,3 tūkst.). Mugės „Turime Tau darbą“ organizatorius, nors ir po sėkmingų renginių Klaipėdoje ir Šiauliuose, nusprendė nešokti didelio žingsnio ir kitus miestus aplankyti 2024 metais.

mugė klaipėda

Mugėje – gyvas bendravimas

Vienas iš pagrindinių mugės tikslų – suteikti sąlygas darbo ieškančiam asmeniui, be ilgų virtinių „online“ darbo pokalbių, susitikti su potencialiu darbdaviu ir jį išsirinkti. Renginio metu bus sudaromos visos sąlygos kurti glaudų ryšį tarp darbuotojų ir darbdavių. Mugės dalyviai pristatys savo įmonę ir reprezentuos ją stenduose. Taip darbo ieškantys asmenys galės prieiti pabendrauti, diskutuoti karjeros klausimais.

darbo mugė klaipėda

Praėjusios mugės

 

2023 metų kovo mėnesį vykusios mugės tiek Klaipėdoje, tiek Šiauliuose sulaukė didelio susidomėjimo.

Statistika:

 

2023 03 04 Klaipėda

2023 03 26 Šiauliai

Dalyvių skaičius

(įmonės, įstaigos)

24

20

Lankytojų skaičius

2670

4250

Lankytojų skaičius vienam dalyviui

111

212

 

Muge patikėjo ir vienos didžiausių įmonių Lietuvoje: UAB „ IKI Lietuva“, UAB „Telia Lietuva“, Klaipėdos konteinerių terminalas, AB „Vakarų laivų gamykla“, UAB „Trelo“.

Visą dalyvių sąrašą ir užfiksuotas akimirkas kviečiame pasižiūrėti: www.turimetaudarba.lt

Straipsnyje remtasi 2023 metų „Užimtumo tarnybos“ duomenimis.

 

Ikona, uždaryti