Finišavo pirmasis Lietuvoje vykęs Pasaulio buriavimo čempionatas: „White Whale“ įgula Lietuvai iškovojo bronzą

Finišavo pirmasis Lietuvoje vykęs Pasaulio buriavimo čempionatas: „White Whale“ įgula Lietuvai iškovojo bronzą
AA

Savaitgalį Nidoje finišavo pirmasis Lietuvoje organizuotas ir savaitę Kuršių mariose vykęs Pasaulio „Platu 25“ jachtų klasės čempionatas. Tarp 32 iš skirtingų valstybių susirinkusių komandų stipriausi šiemet buvo ir čempionų titulą iškovojo kapitono Mati Seppo vadovaujama estų įgula „Penelope“. Lietuvai bronzą iškovojo kapitono Raimondo Šiugždinio vedama Lietuvos įgula „White Whale“.

Pasak čempionato organizatorių, pirmasis pasaulio buriavimo čempionatas Lietuvoje pavyko – iš dalyvių ir tarptautinio buriavimo atstovų sulaukė tik teigiamų atsiliepimų.

„Sunku apibūdinti žodžiais. Tai – neįtikėtina. Tai nėra viena diena. Tai – sunkaus darbo per daug metų rezultatas. Pasinaudoti visomis sukauptomis žiniomis ir išsaugant šaltą protą visos regatos metu – nuostabus jausmas“,- po finišo džiaugėsi estų įgulos „Penelope“ kapitonas Mati Seppas.

Per 5 čempionato dienas buvo įvykdyta 10 lenktynių, dalyviai matė ir itin stirprių, kone ribinių buriavimo sąlygų, kai plyšo burės ir lūžo jachtos inventorius, ir visiško štiliaus, privertusio sėdėti krante. Būtent štilius vyravo ir paskutiniąją dieną – iki pusės keturių taip ir nesulaukus vėjo, galutiniais Pasaulio „Platu 25“ čempionato rezultatais buvo paskelbti priešpaskutinės dienos rezultatai. Tądien „Penelope“ įgula išplėšė pirmąją vietą iš čempionų titulą gynusios Italijos įgulos „Euz II Villa Schinosa“ (kpt. F. Lanera), o Lietuvos įgula „White Whale“ užsitikrino bronzą.

„Pirmas pasaulio čempionatas Lietuvoje ir jame iškovota prizinė vieta. Žinoma, gaila, kad spalva tos prizinės vietos yra ne ta, kurios norėjosi, bet vis tiek tai yra aukštas rezultatas, tad jausmas tikrai geras“,- po čempionato teigė R. Šiugždinis.

Stipriausiųjų planetos „Platu 25“ klasės buriuotojų dešimtuke atsidūrė iš viso 5 Lietuvos, 3 Ukrainos, viena Estijos ir viena Italijos įgulos.

Pasak pirmąjį pasaulio buriavimo čempionatą Lietuvoje organizavusio „Gero vėjo klubo“, šis renginys svarbus ne tik dėl pasiekto rezultato, bet ir paties įvykimo fakto Nidoje. Čempionate apsilankė daug tarptautinių buriavimo bendruomenės narių – buriuotojų, teisėjų, organizatorių, kurie turėjo progą patys tiesiogiai įsitikinti, kad Lietuva ir Nida turi tinkamą infrastuktūrą ir sąlygas tokio lygio renginiams organizuoti. Tai reiškia, kad šis čempionatas gali atverti duris ir tolimesniam tarptautiniam bendradarbiavimui bei prisidėti prie to, kad Lietuvoje tokio masto sporto renginiai vyktų dažniau.

„Nida šiandien yra liudininkė, kad „Platu 25“ klasė turi daug aukšto lygio buriuotojų ir daug entuziazmo. Šiuo metu Baltijos regionas yra šios klasės širdis. Bet kurios jachtų klasės gyvavimui reikia aktyviai buriuojančių žmonių, naujų idėjų, naujos komunikacijos ir, manau, būtent Nidoje aš visa tai tikrai pamačiau, todėl tikrai optimistiškai žvelgiu į šios jachtų klasės ateitį“,- teigė čempionate Nidoje apsilankęs Tarptautinės „Platu 25“ jachtų klasės prezidentas Edoardo Barni.

Čempionatas Nidoje vyko nuo rugpjūčio 22 d. iki 28 dienos. Pilnus čempionato rezultatus galima rasti čia.

Reklama Ikona, uždaryti