Tradiciniu tapęs „Baltasis vakaras“ kviečia švęsti Kretingos miesto gimtadienį

Tradiciniu tapęs „Baltasis vakaras“ kviečia švęsti Kretingos miesto gimtadienį
AA

2022 metų Šv. Antano atlaidų ir Kretingos miesto šventė startuoja jau tradiciniu tapusiu renginiu visuomenei – Baltasis vakaras Kretingoje, kuris šiemet kviečia į unikalų kūrybinių improvizacijų reginį „100 puslapių į pasaulį“.

Birželio 3 d. 19 val. kviečiami Kretingos rajono gyventojai ir miesto svečiai į pažintį su XX a. literatūros tendencijomis.

Susirinkusiuosius stebins vieno iš žymiausių Lietuvos dainininko Dainoto Varno pasirodymas, įspūdingi šokio ir garso performansai ir net pačių Kretingos rajono gyventojų kurtos literatūrinės kvapų kolekcijos pristatymas. Norinčiuosius dalyvauti renginyje organizatoriai kviečia suskubti užsiregistruoti, kadangi laisvų vietų skaičius, kaip rodo metų patirtis, užsipildo akimirksniu.

Šokio ir garso performansas

Renginio atidarymo metu susirinkusiems dalyviams šokio ir garso performansą pristatys Nepriklausoma šiuolaikinio šokio meno organizacija „Be kompanijos“. Pasijusite lyg nardydami po vidinį Džeinės Eir pasaulio valingumą ir aistringumą. Pajusite norą priešintis ir nepasiduoti gaivališkam ir patogiai tekančiam troškuliui, nes pamatinė savastis visgi stipriau kalba už patį gyvenimą. Pasak performanso idėjos autorės ir choreografės Sigitos Juraškaitės-Baužienės, pasirodymo metu išvysite šiuolaikinio šokio meno šokėjų prisilietimą prie sprendimų dvipusiškumo, prie švelnumo ir pykčio, paprastumo ir nepasidavimo netiesai, skausmingo ir gyvybiškai reikalingo keliavimo pirmyn. Atlikėjos – Elmyra Ragimova, Marija Ivaškevičiūtė ir Sigita Juraškaitė-Baužienė.

Išskirtinių kvapų kolekcija

Vakaro eigoje išvysite originalią olfaktoriniu pagrindu sukurta kvapų kolekciją. Remiantis pasirinktų literatūros kūrinių segmentavimu pagal šalis, kretingiškės pristatys sukurtus išskirtinius kvapus, kurių pojūtis galės pažadinti visą grandinę susijusių asociacijų su tam tikromis šalimis, jas garsinančiais rašytojais ir jų kūriniais. Kolekcijoje išvysite 15 atrinktų stipriausių literatūrinių reiškinių, įnešusių esminį indėlį į pasaulio kultūros kūrimą bei raidą.

Dainoto Varno pasirodymas

Vakarą vainikuos dainininko Dainoto Varno parengtas geriausių muzikos kūrinių repertuaras. Itin muzikalus, malonaus tembro savininkas į savo muzikinę veiklą nuo pat pradžių žiūri labai rimtai. D. Varnas  investuoja itin daug pastangų ir lėšų, kad kūriniai, aranžuotės, jų įrašai būtų aukščiausios kokybės, todėl renginio „Baltasis vakaras“ dalyviams bus suteikta išskirtinė galimybė paklausyti D. Varno gyvo garso koncerto.

Ikona, uždaryti