Knygos meno festivalio paroda „Ekonomiškai neefektyvus tiražas"

Knygos meno festivalio paroda  „Ekonomiškai neefektyvus tiražas"
AA

Spalio 20 d., penktadienį, 17.30 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Knygos meno festivalio paroda „Ekonomiškai neefektyvus tiražas“. Parodos kuratorė – Aistė Kisarauskaitė. Paroda veiks iki lapkričio 12 dienos.

KNYGOS MENO FESTIVALIS

Klaipėdoje nuo spalio 20 d. iki lapkričio 12 d. vyks Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) organizuojamas Knygos meno festivalis. Antrus metus iš eilės vyksiantis festivalis į renginius kviečia tiek plačiąją visuomenę, tiek ir būsimus bei esamus dizaino, grafikos lauko profesionalus. Knygos meno festivalis ragina klaipėdiečius ir miesto svečius iš arti susipažinti su knygos meniniu apipavidalinimu, patyrinėti knygas, kaip meno kūrinius.

KNYGOS NETURI DEMARKACIJOS LINIJŲ

Gilles Deleuze ir  Félix Guattari tekste „Tūkstantis plato“ rašo: „knyga neturi nei objekto, nei subjekto; ji sudaryta iš įvairiai suformuotų medžiagų, labai skirtingų datų ir greičių. <...> Knygoje, kaip ir visuose daiktuose, yra artikuliacijos arba segmentiškumo linijos, sluoksniai ir teritorijos; bet ir skrydžio linijos, deteritorializacijos ir destratifikacijos judėjimai“. Parodos „Ekonomiškai neefektyvus tiražas“ kuratorės A. Kisarauskaitės nuomone, „knygos neturi demarkacijos linijų, ties kuriomis jos baigiasi. Mumyse įsišaknijusios mėgstamos knygos augina savo vaisius mūsų lūpomis, perkuriančiomis ar rankomis, rašančiomis naujus žodžius. Iš kitos pusės – mūsų pasakojimai įgauna įvairių formų knygų kūną, kartais su metais jį keisdami, nebijodami sunešioti, nes knyga nėra kūnas. Nors kartais yra ir jis – kūnas turi savo kalbą, tėkmes ir teritorijas“.

Kuratorės teigimu, „ši paroda nesiekia autorinių menininkų knygų eksponavimo, ji yra skirta meno projektams, pasakojimams, pasirinkusiems būti knyga, kai kūnas ir vizualinis pasakojimas sutampa, susilieja, tampa vieniu. Šios knygos dažnai be tiražų, nors kartais ir buvo sukurtos ne vienu vienetu. Tai netgi nėra knygos, svarbiausia, kad iš prigimties jos yra meno kūriniai, pasirinkę knygos tapatybę. Šią tapatybę pasirinko ir Dano Aleksos sukurta parodos architektūra, siūlanti skaityti knygiškus įvairius meno kūrinių kūnus“.