Klaipėdoje jau ketvirtus metus iš eilės organizuojamas „Miesto Bagažinių Turgus“ tapo neatsiejama miesto bendruomenės dalimi. Kiekvienas renginys sutraukia ne tik gausų prekiautojų būrį, bet ir smalsių lankytojų minią. Tai ne tik vieta įsigyti naudingų daiktų – šis renginys išaugo į savotišką kultūrinį reiškinį, kur susitinka tvarumo idėjos, bendrystė ir miestiečių kūrybiškumas.
Turgelio organizatoriai ragina gyventojus nepraleisti progos išnaudoti šiltąjį metų laiką: pasirūpinti namų tvarka, išlaisvinti lentynas ir atvežti į turgų tai, kas dar gali praversti kitiems.
Organizatoriai primena, kad „Miesto Bagažinių Turgus“ – puiki galimybė ne tik susigrąžinti dalį išlaidų, bet ir prisidėti prie aplinkos tausojimo. Pasak jų, tūkstančiai žmonių jau pasinaudojo šia galimybe – pardavė, padovanojo ar tiesiog susitiko su bendraminčiais.
Renginyje sutinkami dalyviai neslepia teigiamų emocijų. Prekiautoja Alina, dalyvavusi turgelyje pirmą kartą, džiaugėsi, jog tai – ne tik alternatyva internetinei prekybai, bet ir prasmingas bei malonus laisvalaikio praleidimo būdas. Ji pabrėžė, kad gyvas kontaktas su pirkėjais leidžia geriau įvertinti daiktų vertę ir paskatina atvirą bendravimą.
Tuo tarpu lankytoja Skaistė dalijosi, kad šį kartą turgelyje prekiavo ne ji pati, o jos vaikai – patys savarankiškai ruošęsi visą savaitę, atrinkę žaislus, nustatę kainas ir bendravę su klientais. Anot jos, tokie renginiai skatina vaikų iniciatyvumą ir ugdo verslumo pagrindus.
Į turgų atvyksta ir svečiai iš kitų miestų. Elena iš Gargždų pasakojo, kad apsilanko čia dažnai – ją žavi didelė pasiūla ir galimybė ieškoti konkrečių daiktų, kurie reikalingi buityje. Ji neslepia – namuose jau stovi paruoštos dėžės, ir netrukus planuoja pati prisijungti kaip prekiautoja.
„Miesto Bagažinių Turgus“ šią vasarą ir rudenį vyks dar ne kartą – artimiausias renginys jau šį šeštadienį, birželio 7 d. Kiti numatomi turgūs – birželio 21 d., liepos 12 d. ir 19 d., rugpjūčio 9 d. ir 23 d., rugsėjo 13 d. ir 27 d., spalio 11 d.
Norintys dalyvauti kaip prekiautojai kviečiami iš anksto rezervuoti vietą el. paštu info@isbagazines.lt. Dalyvio kaina – 15 eurų, o viena prekybinė vieta yra 5x5 metrų dydžio. Vietų skaičius ribotas, todėl raginama neskubėti ir registruotis iš anksto.
Daugiau informacijos – oficialiame turgelio „Facebook“ puslapyje: Miesto Bagažinių Turgus.