Grįžti
#Kultūra

Į Klaipėdos koncertų salę sugrįžta žymus švedų trimitininkas Tomas Poulsonas

Į Klaipėdos koncertų salę sugrįžta  žymus švedų trimitininkas Tomas Poulsonas
Data
2020-10-14
Autorius
Klaipėdos koncertų salė

Visą šią savaitę Klaipėdoje viešėsiantis trimitininkas iš Švedijos Tomas Poulsonas kartu su Klaipėdos brass kvintetu (meno vadovas Sigitas Petrulis) rengs virtuoziškumo nestokojančią koncertinę programą „Vario tiltai IV“. Joje nuskambės ir solinis trimitininko atliekamas kūrinys – škotų kompozitoriaus Oliver Searle’o „Sequenza“.

Ketvirtoji Klaipėdos brass kvinteto rengiamos „Vario tiltų“ serijos programa spalio 16 d. 18.30 val. nuties muzikinį tiltą per Baltijos jūrą tarp Klaipėdos ir Stokholmo. Švedijos sostinėje gyvenantis ir kuriantis trimitininkas Tomas Poulsonas yra prestižinių tarptautinių konkursų laureatas, Stockholm Chamber Brass kvinteto narys. Beje, šis kolektyvas prieš keletą metų jau lankėsi Lietuvoje ir savo meistriškumu pavergė Trakų fanfarinės savaitės dalyvius bei klausytojus. T. Poulsonas taip pat yra WorldBrass ir KammarensembleN kolektyvų narys.

Karališkosios Škotijos konservatorijos auklėtinis T. Poulsonas daug koncertuoja kaip solistas su garsiais Europos simfoniniais ir kameriniais orkestrais, groja kamerinę ir šiuolaikinę muziką. Atlikėjo koncertų geografija aprėpia Europą, Aziją, Afriką ir Šiaurės Ameriką. 

Trimitininkas dega aistra šiuolaikinei muzikai: nuolat inspiruoja ir atlieka dabarties autorių kūrinių premjeras, dažnai pasirodo kaip kviestinis solistas su pripažintais šiuolaikinės muzikos kolektyvais Ensemble Modern (Vokietija), Aarhus Sinfonietta (Danija) ir kt. Nepaisant aktyvios koncertinės veiklos jis noriai dalinasi savo instrumento paslaptimis su jaunąja karta: veda meistriškumo klases, kartu su Stockholm Chamber Brass ansambliu jau keletą metų rengia Vasaros akademiją jaunimui. 

T. Poulsonas savaitę ves meistriškumo seminarą Klaipėdos brass kvinteto nariams ir kartu su jais rengs šią virtuoziškumo nestokojančią koncertinę programą. Išgirsime vengrų autoriaus Frigyeso Hidaso bei vokiečių kompozitoriaus ir trimitininko Oskaro Böhme’s sekstetus, kuriuos T. Poulsonas atliks kartu su kolegos trimitininko Sigito Petrulio vadovaujamu Klaipėdos brass kvintetu. Šiame kolektyve dar groja Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas(valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Klaipėdiečių ansamblis taip pat atliks uostamiesčio kompozitorių muziką: Alvido Remesos „Nidos siuitą“ bei šį spalį 70-mečio jubiliejų mininčio Remigijaus Šileikos kūrinį „Vario graviūra“.