Teismas atmetė AB „Klasco“ skundą dėl Aplinkos apsaugos departamento privalomojo nurodymo stabdyti geležies krovos veiklą

Teismas atmetė AB „Klasco“ skundą dėl Aplinkos apsaugos departamento privalomojo nurodymo stabdyti geležies krovos veiklą
AA

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų teisėjų kolegija trečiadienį atmetė AB „Klasco“ skundą kaip nepagrįstą.

Bendrovė skundė Aplinkos apsaugos departamento privalomąjį nurodymą nutraukti palaidos geležies rūdos krovos operacijas.

„Neabejojame, kad įmonė turi investuoti į aplinkosaugą ir savo veiklą vykdyti užtikrindama aplinkos taršos prevencijos priemones. Nors sprendimas gali būti skundžiamas, svarbu, kad šiame teisme apgynėme viešąjį interesą ir bendruomenių teisę gyventi švarioje aplinkoje“, –  sako Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotoja Kristina Malaiškaitė.

Teisėjų kolegijos vertinimu, AAD privalomasis nurodymas yra aiškus ir suprantamas, atitinka Viešojo administravimo įstatymo reikalavimus, pagrįstas objektyviais duomenimis ir teisės aktų normomis, taikoma poveikio priemonė (privalomasis nurodymas nutraukti palaidos geležies rūdos krovą) motyvuota. Teismas patvirtino, kad, duodant privalomąjį nurodymą, buvo vadovautasi teisiniu reguliavimu, įpareigojančiu ūkio subjektus neteršti aplinkos už savo veiklos sklypo, kuriame laikomos, kraunamos palaidos kietosios medžiagos, ribų.

Be to, teismas pasisakė, kad AAD reikalavimai buvo pagrįsti, t. y. buvo nurodyta nutraukti veiką, dėl kurios gali atsirasti neišvengiama (reali) žala aplinkai.

Primename, kad Aplinkos apsaugos departamentas 2021 m. spalį AB „Klasco“  įteikė privalomąjį nurodymą, kuriuo įpareigojo įmonę sausakrūvio uosto terminale (N. Uosto g. 23, Klaipėda) nutraukti palaidos geležies rūdos krovos operacijas. Sprendimas priimtas iš Aplinkos apsaugos agentūros gavus už uosto įmonių veiklaviečių ribų nusėdančių kietųjų dalelių kiekio ir sudėties tyrimų pasyviaisiais kaupikliais ataskaitą. Šiuos tyrimus, kuriuos atliko Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutas, AAD užsakė reaguodamas į daugkartinius Klaipėdos miesto gyventojų skundus.

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas per trisdešimt kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.