Svetimas mokėjimo korteles pardavinėjęs tauragiškis siunčiamas į teismą

Svetimas mokėjimo korteles pardavinėjęs tauragiškis siunčiamas į teismą
AA

Svetimų asmenų vardu įgytų mokėjimo kortelių prekyba užsiėmęs Tauragės gyventojas keliaus į teismą. Jam pateikti kaltinimai dėl neteisėto kito asmens vardu išduotos mokėjimo kortelės bei tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų įgijimo, laikymo ir realizavimo.

Tyrimo duomenimis, jau anksčiau su teisėsauga problemų turėjęs kaltinamasis ėmėsi mokėjimo kortelių versliuko. Kitam asmeniui tauragiškis, įtariama, už beveik pusę tūkstančio eurų pasiūlė įsigyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis prie svetimos banko sąskaitos ir svetimą mokėjimo kortelę. Klientui sutikus, kaltinamasis įsigijo kito asmens vardu išduotą kortelę su prisijungimo duomenimis ir pardavė klientui.

Siekdamas gauti dar vieną mokėjimo kortelę, kaltinamasis kitą asmenį įkalbėjo vykti į Lenkiją ir ten veikiančiame banke savo vardu užsisakyti bei už 100 eurų atlygį kaltinamajam parduoti mokėjimo kortelę su prisijungimo duomenimis. Įtariama, kad kaltinamasis, gavęs kortelę ir prisijungimo duomenis, juos pardavė tretiesiems asmenims ir gavo beveik pusę tūkstančio eurų.

Kaltinamasis savo kaltės nepripažino. Tyrimui vadovavęs Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir bylą perdavė teismui.

Neteisėtas kito asmens vardu išduotos mokėjimo kortelės bei tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų įgijimas, laikymas ir realizavimas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorai.

Ikona, uždaryti