Sutuoktinių pora iš Klaipėdos pripažinta kalta dėl papirkimo siekiant neteisėtai gauti vakcinacijos išrašą

Sutuoktinių pora iš Klaipėdos pripažinta kalta dėl papirkimo siekiant neteisėtai gauti vakcinacijos išrašą
AA

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo sutuoktinių pora iš uostamiesčio pripažinta kalta dėl papirkimo siekiant neteisėtai gauti COVID-19 vakcinaciją patvirtinantį įrašą. Moteris taip pat pripažinta kalta disponavusi suklastotu dokumentu. Dar tris asmenis teismas nuteisė dėl padėjimo duoti kyšį už minėtų fiktyvių įrašų įtraukimą į „E-sveikata“ sistemą. Iš viso nuteistiesiems asmenis bendrai skirta 24 000 eurų baudų.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, Klaipėdoje gyvenantys vyras ir žmona, veikdami bendrininkų grupėje, 2021 m. vasarą papirko vienos privačios gydymo įstaigos darbuotojus, kad būtų padaryti tikrovės neatitinkantys įrašai apie paskiepijimo nuo COVID-19 faktą. Nustatyta, kad už 2 asmenų – kaltinamosios ir jos sūnaus – netikrus COVID-19 vakcinacijos įrašus buvo perduotas 1 000 eurų kyšis.

Sutuoktinių porai buvo pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 227 straipsnio („Papirkimas“) 2 dalį. Moteriai pareikšti kaltinimai ir pagal BK 300 straipsnio („Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu“) 1 dalį. Trys sutuoktinių bendrininkai, du iš kurių taip pat yra sutuoktiniai, buvo kaltinami padėję perduoti kyšį gydymo įstaigos darbuotojams už fiktyvių įrašų apie paskiepijimą padarymą..

Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų teisėjas priimtu nuosprendžiu pripažino, kad visi penki kaltinamieji įvykdė inkriminuotus jiems nusikaltimus. Teismo sprendimu nuteistajai klaipėdietei skirta 7 500 eurų bauda, jos sutuoktinis nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas pagal laidavimą, teismas vyrą įpareigojo sumokėti 2500 eurų dydžio įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Klaipėdiečių porai padėjusiems perduoti kyšį asmenims taip pat nepavyko išvengti atsakomybės - dviem padėjėjams, neigusiems kaltę, kurie taip pat yra sutuoktiniai, teismas skyrė 8 000 eurų ir 8 500 eurų pinigines baudas. Dar vienas bylos kaltinamasis - padėjėjas nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas pagal laidavimą, įpareigojant jį sumokėti 3 000 eurų dydžio įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Klaipėdos apygardos teismui.

Ikona, uždaryti