Parduodate savo daiktus skelbimuose? Policija perspėja būti atsargiems

Parduodate savo daiktus skelbimuose? Policija perspėja būti atsargiems
AA

Policijos virtualusis patrulis įspėja apie užsienio sukčių vykdomą schemą Lietuvoje, kuri nutaikyta į žmones, pardavinėjančius savo daiktus skelbimų portaluose.

Kaip viskas vyksta?

Kaip informuoja policija, Jums internete patalpinus skelbimą apie parduodamą prekę (dažniausiai Skelbiu.lt), su Jumis susisiekia sukčius ir pasiteirauja ar dar turite prekę, kokia jos būklė, ar siunčiate į kitą miestą. Dažniausiai susisiekia žinutėmis per programėles „Viber“ ar „WhatsApp“. Žinučių turinys būna nerišlus, akivaizdžiai versta vertėjo pagalba, kartais rašo ir rusų kalba, susiskambinti nenori.

Sutarus dėl kainos, sukčius paaiškina, kad suorganizuos kurjerį, pats už jo paslaugas sumokės. Tada pasako, kad atliko pinigų pervedimą ir atsiunčia nuorodą, kurioje, pasak jo, užpildžius prašomus duomenis į savo banko sąskaitą gausite pinigus už prekę. Nuorodos būna panašios į oficialių puslapių nuorodas, dažniausiai kuria panašias į Skelbiu.lt, DPD, Omniva, pakeičia vos kelis ženklus ar raides. Atidarius nuorodą prašoma suvesti Jūsų banko mokėjimo kortelės duomenis (kortelės numerį, kortelės savininko vardą ir pavardę, CCV kodą) bei pinigų likutį joje.

Galiausiai nuo Jūsų kortelės nuskaičiuojama visa ar dalis joje turimų pinigų.

Policija pataria

Pirkėjams apmokėjimui už prekę galite pateikti tik savo banko sąskaitos numerį, jokiu būdu neteikite kortelės duomenų ir niekur jų neveskite. Jeigu prašoma tokiu duomenų – tikėtina, kad tai sukčiai.

Galiausiai, jeigu patikėjote sukčiais ir nukentėjote – kuo greičiau užblokuokite kortelę ir apie sukčiavimą praneškite policijai naudojantis elektroninių paslaugų portalu www.epolicija.lt.

Būkite budrūs ir netapkite sukčių aukomis.

 
 
 
 
Ikona, uždaryti