Klaipėdos apskrities pareigūnai įspėja – sukčiai naudojasi būsto nuomai ieškančiųjų patiklumu

Klaipėdos apskrities pareigūnai įspėja – sukčiai naudojasi būsto nuomai ieškančiųjų patiklumu
AA

Vakar į Klaipėdos m. PK kreipėsi 2000 m. gimęs vyras, kuris nurodė, kad 2023-08-01, pagal skelbimą internete ketindamas išsinuomoti butą, į nurodytą sąskaitą pervedė depozitą – 330 eurų, tačiau sutartu laiku butas išnuomotas nebuvo, susisiekti su jį neva nuomojusiu asmeniu nepavyksta.

Ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo pradėję Klaipėdos apskrities VPK pareigūnai įspėja, kad ieškoti būsto nuomai, ypač artėjant mokslo metams, kai studijuoti atvyksta daug studentų, reikia itin atidžiai.

Interneto portaluose, socialiniuose tinkluose skelbimus skelbiantys sukčiai – neva buto savininkai – neretai nurodo žemesnes nei esančios rinkoje kainas, susidomėjusiems aiškina, kad, šiuo metu yra neva išvykę ir apžiūrėti butą greitai yra neįmanoma, o juo domisi daug žmonių, todėl avansą pervesti reikėtų nedelsiant, nes kažkas kitas tai gali padaryti greičiau. „Puikiu pasiūlymu“ susigundę patiklūs asmenys perveda nemažas sumas, o „nuomotojai“ po to iš karto dingsta.

Pareigūnai pataria – norintys saugiai ir patogiai apsigyventi, visų pirma turėtų susitikti su nuomotoju, apžiūrėti butą, įsitikinti, kad jis nuomojamas legaliai, sudaryti sutartį, ir tik tuomet mokėti už jį suderėtą sumą. Pravartu pasiskaityti ir komentarus apie nuomotojais ar pardavėjais prisistatančius asmenis.

Jei vis dėlto pakliuvote į sukčių pinkles, ar įtariate ketinimus sukčiauti – visada praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112 arba per www.epolicija.lt

Reklama Ikona, uždaryti