Iš komisaro lūpų – apie surastą Agotą: pagrobėjas mergaitę laikė specialiai paruoštame garaže

Iš komisaro lūpų – apie surastą Agotą: pagrobėjas mergaitę laikė specialiai paruoštame garaže
AA

Vėlų antradienio vakarą po intensyvių, daugiau nei dvi paras trukusių paieškų 9-metė Agota rasta gyva ir sveika. Mergaitė buvo pagrobta, įtariamasis – sulaikytas. Pasak policijos, jis buvo iš anksto kruopščiai pasiruošęs pagrobimui, įsirengė specialų garažą, kur ir buvo rastas su pagrobta mergaite.

 

„Norime pasidžiaugti sėkmės istorija. Realizacija įvyko visa apimtimi. Mergaitė šiuo metu yra Kauno klinikose, medikų prižiūrima. Asmuo sulaikytas“, – per spaudos konferenciją trečiadienio naktį kalbėjo generalinis komisaras Renatas Požėla.

Sulaikant įtariamąjį ir išvaduojant mergaitę buvo pasitelkti ir „Aro“ pareigūnai.

42-ejų metų pagrobėjas mergaitę laikė viename iš garažų Technikos gatvėje. Įsiveržus „Arui“ jis sulaikytas, jam uždėti antrankiai.

 

„Operacija tikrai nebuvo paprasta, turėjome informacijos, kad asmuo gali būti ginkluotas“, – sakė komisaras.

„Aras“ buvo pasirengęs viskam. Garaže buvo pastebėtas asmuo su mergaite. Duotos reikiamos komandos, jam uždėti antrankiai ir taip asmuo sulaikytas, – kalbėjo R. Požėla, o paklaustas, ar įtariamasis priešinosi, atsakė: – Matyt, pamačius „Arą“ visa drąsa išgaruoja. Nebuvo bandymų priešintis aktyviai, bėgti, žaloti mergaitę. Gal buvo netikėtumo faktorius, kaip čia atsiradome mes. Jis pakluso reikalavimams.“

Komisaras užsiminė, kad įtariamojo garažas nebuvo įprastas, jis specialiai paruoštas.

„Per sąlyginai trumpą laiką pavyko ištirti gana kvalifikuotą nusikaltimą. Apie šį nusikaltimą ateityje kalbėsime dar nemažai. Mūsų irgi laukia didžiulis darbas. Ar šito asmens įvykdyta vienintelė veika, ar yra ir daugiau istorijų.

Pats sulaikymas vyko garažų masyve. Sąlyginai netoli nuo pagrobimo vietos, apie pusantro kilometro. Bet tikrai nebuvo paprasta rasti tą vietą. Sėkmę lėmė ir techninių priemonių suderinamumas, ir nuojauta, ir pareigūnų patirtis“, – kalbėjo komisaras.

Įtariamojo motyvas kol kas nėra aiškus. Jis – kaunietis, anksčiau neteistas, bet ne kartą baustas administracine tvarka. Vyras visiškai nesusijęs su pagrobta mergaite.

„Nusikaltimas buvo gana kvalifikuotai įvykdytas, asmuo nesitikėjo būti sulaikytas. Kai kurie dalykai mus nustebino“, – pridūrė R. Požėla. Neatmetama, kad įtariamasis gali būti padaręs ir daugiau nusikaltimų.

Klausiamas, kas leidžia teigti, kad pagrobėjas buvo kvalifikuotas, komisaras kalbėjo: „Viskas nuo pat pradžios: vaiko pagrobimas, privažiavimas, jo elgesys įvykio vietoje, jo tolesni veiksmai, tam tikra infrastruktūra, kuria naudojosi. Visos detalės leidžia mums kalbėti, kad tai nebuvo lengvas pasivaikščiojimas.“

R. Požėla patvirtino ir tai, kad ruošdamasis pagrobimui įtariamasis akivaizdžiai investavo į tai nemažai lėšų. Ikiteisminis tyrimas kol kas vyksta dėl vaiko pagrobimo, už tai BK 156 str. numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Komisaras dar kartą padėkojo ir tūkstančiams žmonių, prisidėjusiems prie mergaitės paieškų.

„Tai yra ir žinutė potencialiems ateities nusikaltėliams, kad jumis užsiims ne tik policija“, – paminėjo R. Požėla.

 

delfi