Palanga ir toliau vysto žaliojo kurorto idėją: sako dar didesnį „taip“ elektromobiliams

Palanga ir toliau vysto žaliojo kurorto idėją: sako dar didesnį „taip“ elektromobiliams
AA

Pirmadienį Palangos miesto meras pranešė pasirašęs labai svarbią sutartį, kurios dėka Palanga sako dar didesnį „taip“ elektromobiliams.

Kaip teigia kurorto meras, Palanga ir toliau vysto žaliojo kurorto, arba parko prie jūros, idėją ir žengia išskirtinai didelį žingsnį pritraukti į pajūrį netaršų transportą ir sudaryti kuo geresnę bei kuo labiau draugišką infrastruktūrą tokiems automobiliams pakrauti.

Iš kovą pradėjusių veikti į kurortą įvažiuojančių automobilių srautų stebėjimo kamerų matyti, kad nuo kovo iki lapkričio 16 dienos į Palangą įvažiavo 2 mln. 338,3 tūkst. transporto priemonių, iš jų vasaros mėnesiais, t.y. nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d., – 1 mln. 26,6 tūkst. Remdamasis šiais duomenimis meras daro prielaidą, kad ateityje didės ne tik pats srautas, bet ir jame dalyvaujančių elektromobilių skaičius.

„Biudžetinė įstaiga Palangos miesto rinkliavų centras buvo paskelbusi viešą konkursą dėl elektrinių automobilių pakrovimo stotelių įrengimo ir jų eksploatavimo patikėjimo teise valdomose automobilių stovėjimo aikštelėse Palangoje, Taikos g. 2 ir Ronžės g. 5A. Šio konkurso laimėtoja UAB „Ignitis“ ir Palangos miesto rinkliavų centras praėjusią savaitę pasirašė minėtų aikštelių dalių nuomos sutartį, bendrovė įsipareigojo Palangoje įrengti ne mažiau 24 naujų elektromobilių įkrovimo vietų" , - praneša Šarūnas Vaitkus.

Automobilių stovėjimo aikštelėje Taikos g. 2 UAB „Ignitis“ įsipareigojo įrengti ne mažiau 8 automobilių pakrovimo stotelių po dvi didelės galios įkrovimo bei 2 stoteles po dvi labai didelės galios įkrovimo prieigas. Tad šioje aikštelėje iš viso atsiras 20 elektromobilių įkrovimo vietų.

Aikštelėje Ronžės g. 5A įsipareigota įrengti ne mažiau 2 stotelių po dvi didelės galios įkrovimo prieigas. Tad čia bus dar 4 vietos įkrauti elektromobilius.

Visos minėtos stotelės abiejose aikštelės turės būti įrengtos iki ateinančių metų liepos 1 dienos.

Šiuo Palangoje veikia penkios Palangos savivaldybės inicijuotos viešosios elektromobilių įkrovimo prieigos, tad ateinančią vasarą jų padaugės penkis kartus.

Taip pat planuojama, kad Kretingos gatvėje, pastačius naują prekybos centrą šalia bus įrengta ir apie 15 naujų elektromobilių įkrovimo vietų.

„Tad ateinančių metų pabaigoje Palangoje jau turėsime daugiau kaip 40 naujų vietų netaršiems automobiliams įkrauti", - džiaugiasi Palangos miesto meras.