Penktadienį Klaipėdoje startavo vandens autobusas

Penktadienį Klaipėdoje startavo vandens autobusas
AA

Penktadienį, birželio 16 dienos, Dangės upe pradėjo plaukti L1 maršruto reguliaraus susiekimo laivai (vandens autobusai). 

klaipėdos vandens autobusas

vandend autobusas

vandens autobusas

vandens autobusas

Vandens autobusų tvarkaraštis, bilietų kainos ir atsiskaitymo būdai

Tvarkaraštis:

vandens autobusas klaipeda

vandens autobusas klaipeda

vandens autobusas klaipeda

vandens autobusas klaipeda

vandens autobusas klaipeda

vandens autobusas klaipeda

 

klp

klp

klp

klp

klp

klp

vandens autobusas klaipėda

Lengvatų sistema

Vandens autobusų maršrute galioja LR transporto lengvatų įstatyme numatytos lengvatos kelionėms reguliaraus susiekimo laivais. Dauguma lengvatų miesto ir vandens autobusuose sutampa, skiriasi tik lengvatos vaikams.

Įstatymas plaukiančius vaikus skirsto pagal amžių. Nuo 7 iki 13 metų (imtinai) vaikams bilietas parduodamas su 50% nuolaida. Nuo 14 metų vaikas jau privalo mokėti pilną bilieto kainą. Taigi vyresniųjų klasių moksleiviai ir studentai čia, skirtingai nei miesto autobusuose, lengvatos neturi.

Verta prisiminti, jog iki 7 metų amžiaus vaikai (ne daugiau dviejų vienam suaugusiam) gali būti plukdomi nemokamai, tačiau neužimdami atskiros sėdimosios vietos. Tokią vietą užimti ir/ar plaukti savarankiškai galima įsigijus bilietą su 50% nuolaida.

Klaipėdos miesto taryba yra nustačiusi ir 20% nuolaidą visos kainos bilietui, naudojantis fizine Klaipėdiečio kortele, kuri papildyta pinigais.

Vandens autobuso bilietų kainų lentelė

Pilnos kainos bilietas - 3 Eur

Bilietas su 20% nuolaida (galioja tik naudojantis fizine Klaipėdiečio kortele) - 2,40 Eur

Bilietas su 50% nuolaida - 1,50 Eur

Bilietas su 80% nuolaida - 0,60 eur.

Perkantys bilietą su 50% / 80 % nuolaida keleiviai privalo turėti dokumentą, patvirtinantį teisę į lengvatą. Vaikų, jaunesnių nei 7 metai, amžius turi būti akivaizdus.

 

Atsiskaitymo būdai

 

Grynaisiais maršrute atsiskaityti nebus galima. Visi galimi atsiskaitymo būdai – elektroniniai

1. Bekontakte bankine kortele

Tai jokių žinių apie miesto bilietų sistemos ypatybes nereikalaujantis būdas – užtenka priglausti bankinę kortelę prie logotipais pažymėjo skaitytuvo. Taip perkami tik pilnos kainos bilietai.

2. Naudojantis Klaipėdos viešojo transporto e.bilieto kortele / elektroniniu mokinio pažymėjimu.

Esami terminuotieji (mėnesio, metiniai ir kt.) miesto autobusų bilietai vandens autobusuose negalioja. Atsiskaityti už kelionę galima tik apmokant iš elektroninės piniginės.

Vaikai nuo 14 metų ir studentai turėtų pakoreguoti savo e.bilieto paskyros nustatymus į „14 metų ir daugiau“, kad pažymėjus kortelę tinkamai apmokėtų už savo kelionę.

Taip pat už kelionę galima apmokėti ir kita laikmena, į kurią yra integruotas e.bilietas: moksleivio e. pažymėjimu, Klaipėdiečio kortele.

Pirkti bilietą galima ne tik sau, bet dar ir iki 3 papildomų – bendrakeleiviams. Tokie Draugo bilietai yra tiktai pilnos kainos, nepriklausomai, ar pats e.bilieto kortelės turėtojas turi nuolaidą, ar ne. Draugo bilietas perkamas lygiai taip, kaip ir miesto autobusuose.

3. Naudojantis programėlę e Ticket Klaipėda, nuskaitant vienkartinio bilieto QR kodą ekrane.

Atsisiuntus programėlę https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klaipeda.app&hl=lt&gl=US&pli=1 galima nusipirkti norimą kiekį norimos rūšies bilietų ir jais atsiskaityti, žymint QR kodą bilietų skaitytuvo langelyje apačioje.

Tvarkaraštį visada galite pasitkrinti šioje nuorodoje - https://www.stops.lt/klaipeda/#aquabus/l1(nuo06.16)/a-b .