Nereguliuojamoje Liepų g. sankryžoje įrengs šviesoforus

Nereguliuojamoje Liepų g. sankryžoje įrengs šviesoforus
AA

 Kitą savaitę Klaipėdoje prasidės šviesoforinės Liepų, Arimų ir Jaunystės gatvių sankryžos įrengimo darbai.

Š. m. birželio 7 d. Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė rangos sutartį su AB „Eurovia Lietuva“ dėl Liepų, Arimų ir Jaunystės gatvių sankryžos kapitalinio remonto,  pagal ją šioje sankryžoje bus įrengti šviesoforai transporto ir pėsčiųjų-dviratininkų eismui reguliuoti.

Klaipėdos miesto savivaldybės Eismo saugumo komisijos nariai, ne kartą svarstę klausimą dėl sprendimų sklandžiam ir saugiam eismui minėtoje sankryžoje užtikrinti, apsisprendė dėl būtinybės šioje šiuo metu nereguliuojamoje sankryžoje įrengti šviesoforus.

Pavasarį apsispręsta dėl laikinos priemonės: uždrausti kairinius posūkius tiek važiuojantiems Liepų gatve miesto link, tiek vykstantiems nuo miesto centro į Arimų gatvę (ties Jaunystės gatve). Tačiau problemos tai neišsprendė: neretai vairuotojai, trumpindami kelią, nepaiso galiojančių ženklų, taip sudarydami prielaidas atsirasti spūstims iš abiejų pusių. Įrengus šviesoforus, vairuotojai, sulaukę eismą leidžiančio signalo, galės važiuoti pageidaujama kryptimi. Pažymėtina, kad sankryža taps saugesnė visiems eismo dalyviams, nes palei Liepų gatvę nutiestais takais taip pat vyksta intensyvus pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimas, o vietos gyventojai, iš Jaunystės gatvės, norintys sukti į kairę pusę,  Liepų gatvėje susiduria su kasdieniais iššūkiais dėl galimybės saugiai išvažiuoti į pagrindinį kelią. Situaciją sunkina ir tai, jog čia yra įrengta maršrutinių miesto autobusų apsisukimo vieta. Be to, aplink Arimų gatvę sparčiai plečiantis gyvenamiesiems rajonams, gyventojų, kuriems saugumo klausimas šioje sankryžoje tapo ypač aktualus, atsirado dar daugiau. Įrengus šviesoforus, minėta sankryža dėl visų išvardintų priežasčių taps žymiai saugesnė.

„Smagu, kad šioje vietoje laiku spėjome pakoreguoti ankstesnį, realios situacijos nebeatitinkantį pėsčiųjų šviesoforinės perėjos sprendinį į pilną sankryžos pertvarkymą. Tai iš esmės pagerins eismo saugumo situaciją ir palengvins kasdienybę ne tik aplinkinių kvartalų gyventojams, bet ir įvažiuojantiems į Klaipėdą ar išvykstantiems iš jos. Tikimės, kad konkursą dėl sankryžos kapitalinio remonto darbų pirkimo laimėjęs rangovas darbus atliks kokybiškai ir laiku, todėl naujų mokslo metų pradžią galėsime pasitikti be didesnių spūsčių prie šio įvažiavimo į miestą, o per šią sankryžą vykstantys eismo dalyviai jausis kur kas saugiau“, - sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Sutarties dėl šviesoforais reguliuojamos Liepų, Arimų ir Jaunystės gatvių sankryžos kapitalinio remonto darbų vertė – 223,7 tūkst. Eur su PVM. Darbai perkami pagal parengtą techninį darbo projektą ir techninę specifikaciją. Šviesoforų įrangos vertė - 79000 Eur su PVM. Sankryžos kapitalinis remontas bus finansuojamas iš savivaldybės biudžeto bei Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

Darbų atlikimo terminas – 4 mėnesiai nuo sutarties įsigaliojimo dienos. Jis gali būti pratęstas, bet bendrai ne ilgesniam kaip 2 mėnesių laikotarpiui.