Klaipėdai išbandymų metas: pikta jūra ir skęstančios gatvės

Klaipėdai išbandymų metas: pikta jūra ir skęstančios gatvės
AA

Šiandien Klaipėdoje vietomis iki 29 m/s įsismarkavęs vėjas bei ypatingai stiprios liūtys toli gražu neprimena vasaros.

Pikta jūra savo bangomis jau pasiekė kopas, o automobiliais po miestą bandantiems judėti klaipėdiečiams dauguma gatvių tenka ne važiuoti, o tiesiog "plaukti".

Kaip teigia „Orai ir klimatas Lietuvoje“, Klaipėdoje susidarė gana dramatiška situacija: "Nors prognozuoti vėjo gūsiai iki 22 m/s, tačiau naktį pietvakarių vėjas netikėtai stiprėjo iki 26 m/s, o 10 val. uosto akvatorijoje pagal atvirus duomenis įsismarkavo bent iki 29 m/s. Uragano formaliai nebuvo, bet medžių prilaužyta į valias, sutriko laivyba uoste. Taip pat praslenkant lietaus šuorams kai kurios gatvės tapo sunkiau pravažiuojamos. Artimiausiu metu vėjas turėtų rimti, bet gūsiai išliks", - rašoma „Orai ir klimatas Lietuvoje“, facebook paskyroje.

Klaipėdos paplūdimiuose siautėjanti Baltijos jūra savo bangomis apliejo paplūdimius, skalauja kopas. Nors žmonių čia beveik nėra, gelbėtojai perspėja būti atsargiems ir iškėlė raudoną vėliavą, kuri indikuoja, kad prie jūros artintis negalima.

Dauguma miegamųjų miesto rajonų gyventojų šiandien savo automobilius išvydo skęstančius kiemuose. Vandens tiek daug, kad jis tiesiog nebespėja sutekėti į šulinius. Daugiausia problemų kyla pietinėje miesto dalyje – nuo Baltijos pr. iki Smiltelės g.,  Debreceno g., Taikos pr., Statybininkų pr.

Nors AB "Klaipėdos vanduo" savo Facebook paskyroje teigė, kad tarnybos pasiruošusios reaguoti greitai ir atsakingai, bet žmonės socialiniuose tinkluose skundėsi tarnybų neveiklumu bei stebėjosi, kodėl tokia situacija kartojasi metai iš metų.

Pasak AB „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benito Joniko, dėl stipraus vėjo, kuris gūsiuose siekė beveik 30 m/s, yra sukilęs vandens lygis Kuršių mariose, Danės ir Smeltalės upėse, tuo pačiu yra pakilęs lygis vandens kolektoriuose, todėl ištekėjimas per išleistuvus į vandens telkinius yra apsunkintas. Kita problema, kad lietaus grotelės vietomis užneštos lapais, todėl vanduo nesubėga į kolektorius.

apsemta klaipėda

potvynis klaipedoje

potvyns

 

 

Ikona, uždaryti