ELZĖS ŽEMĖ

ELZĖS ŽEMĖ

PREMJERA 2017 05 12

 

PJESĖS AUTORĖ JAROSLAVA PULINOVIČ

IŠ RUSŲ KALBOS VERTĖ GINTARAS GRAJAUSKAS

 

REŽISIERIUS POVILAS GAIDYS

SCENOGRAFAS ARTŪRAS ŠIMONIS

KOMPOZITORIUS MARTYNAS BIALOBŽESKIS

REŽISIERIAUS ASISTENTĖ RASA NAUJOKIENĖ

 

VAIDINA:

ELZĖ ALEKSANDROVA – REGINA ŠALTENYTĖ

VASILIJUS IGNATJEVIČIUS – KĘSTUTIS MACIJAUSKAS

OLGA – RENATA IDZELYTĖ

DAŠA – TOMA GAILIUTĖ

MARINA – SIGUTĖ GAUDUŠYTĖ

VIKTORAS – VAIDAS JOČYS

IZABELĖ – SIMONA ŠAKINYTĖ / KAMILĖ ANDRIUŠKAITĖ

ZINAIDA MICHAILOVNA – NIJOLĖ SABULYTĖ / VIDA KOJELYTĖ

TAISIJA PETROVNA – IRENA SIMONAITYTĖ

 

2.40 VAL. (SU PERTRAUKA)

DURYS ATIDAROMOS LIKUS VIENAI VALANDAI IKI RENGINIO.

 

ELZĖS ŽEMĖ

Jaroslava Pulinovič (gim. 1987 m.) jauna rusų dramaturgė jau yra tapusi įvairiausių literatūrinių premijų laureatė („Kartos balsas“, „Debiutas“, „Eurazija“, „Auksinė kaukė“ ir kt.). Ji turi savo stilių, jos pjesės parašytos tarsi vienu įkvėpimu – sąžiningai ir karštai. „Pulinovič – vitalinės jėgos dramaturgė, gyvenimo jėgos, kurią ji kaskart atranda savo personažuose. Iš esmės tai – pilnaverčio gyvenimo troškimas – juos ir paverčia herojais“ – teigia rusų teatro kritikas Pavelas Rudnevas. Pagal dramaturgės pjeses statomi spektakliai Anglijoje, JAV, Lenkijoje, Estijoje, Ukrainoje ir daugelyje teatrų Rusijoje.

 

 „Elzės žemė“ – tai tikra istorija, kurią autorei papasakojo jos močiutė. Visi pjesės herojai turi savo prototipus. Tai jaudinantis pasakojimas apie žmonių gyvenimą ir santykius nedideliame Sibiro kaime. Pjesės herojė Elzė – Rusijos vokietė, patyrusi nelengvą gyvenimą karo ir pokario metais, bet sulaukusi 76-erių pirmą kartą įsimyli. Jos išrinktasis Vasilijus – šviesus žmogus, geografijos mokytojas, pusę savo amžiaus mokiniams pasakojęs apie jūras ir kalnus, bet pats taip niekada jų ir nematęs. Dabar jie turi vienas kitą ir svajoja kartu keliauti po pasaulį, deja, viskas klostosi ne taip paprastai… Tai septyniasdešimtmečių Romeo ir Džiuljetos istorija, atrodytų neįtikėtina, bet reali.

 

 2017 m. D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje spektaklis pelnė daugiausiai, net 4 apdovanojimus! Spektaklis pelnė „Žiūrovų spektaklio“ apdovanojimą. Geriausiu scenografu pripažintas Artūras Šimonis; Renata Idzelytė pelnė „Geriausios atraplanės aktorės“ nominaciją; „Geriausiu režisieriumi“ pripažintas Povilas Gaidys.