VMI: 5,6 mln. eurų – tiek GPM permokų jau sugrįžo klaipėdiečiams

VMI: 5,6 mln. eurų – tiek GPM permokų jau sugrįžo klaipėdiečiams
AA

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Klaipėdos m. gyventojams iš viso jau grąžinta per 5,6 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų, jos pervestos 14 tūkst. klaipėdiečių. GPM permoka, pateikus metines pajamų deklaracijas, gyventojui gali susidaryti dėl pritaikyto mažesnio nei priklauso metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) bei kitų priežasčių.

Paaiškinama, kad NPD dydis tiesiogiai priklauso nuo gaunamo darbo užmokesčio dydžio, tad, jei per metus gyventojas gavo ne tik darbo užmokestį, bet ir kitų apmokestinamųjų pajamų, metams pasibaigus NPD yra perskaičiuojamas. Paaiškėjus, jog pasinaudota mažesniu nei priklauso metiniu NPD, susidaro grąžintina GPM suma, o pasinaudojus didesniu nei priklauso metiniu NPD, mokesčio skirtumą gyventojas turi padengti.

GPM permoka taip pat gali susidaryti, kai deklaruojamos mokestį mažinančios išlaidos: gyvybės draudimo įmokos (savo, sutuoktinio ar nepilnamečių vaikų bei vaikų vyresnių kaip 18 metų su negalia naudai sumokėtos įmokos);įmokos į III pakopos pensijų fondus; būsto kredito palūkanos (kai kreditas gautas iki 2009 metų sausio 1 dienos);studijų ar profesinio mokymo pagal formaliojo profesinio mokymo programą įmokos, nepriklausomai, kurios pakopos yra studijos (jeigu tam tikslui paimta iš kredito įstaigos paskola, tai iš pajamų gali būti atimta tik per mokestinį laikotarpį grąžinta šios paskolos dalis).

Iki kovo 31 d. metines pajamų deklaracijas pateikė per 14 tūkst. (40 proc. visų pareigą turinčių) Klaipėdos m. gyventojų, turtą deklaravo apie 850 (20 proc. visų pareigą turinčių). Turimais VMI duomenimis, deklaruoti praėjusių metų pajamas iš viso turi per 36 tūkst. klaipėdiečių, turtą – per 4,2 tūkst. 

Primename, kad deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius, taip pat deklaruoti turtą reikia iki gegužės 2 d. Laiku ir teisingai pajamas deklaravusiems gyventojams GPM permokos grąžinamos iki liepos 31 d. Priminimus apie anksčiau nepateiktas deklaracijas ar tikslintinus duomenis bei kitus dokumentus galima rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai vartotojui“.

Klaipėdos AVMI primena, kad visa informacija apie deklaravimą VMI internetinėje svetainėje adresu www.vmi.lt >Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu bei pateikus klausimus skaitmeniniam asistentui Simui. Išsamius gidus, kaip pildyti pajamų deklaraciją, rasite VMI Youtube kanale, kur parengtas ir teminis aktualių seminarų grojaraštis. 

Gyventojams, norintiems pasikonsultuoti mokesčių klausimais telefonu 1882 (8 5 2605 060) nebūtina laukti eilėje – užsisakius VMI skambutį per Mano VMI, konsultantas pats paskambins klientui nurodytu laiku. Taip pat Mano VMI identifikavimo telefonu paslaugą pasirinkę gyventojai konsultacijų telefonu sulaukia greičiau, nes sistema automatiškai perkelia skambutį į eilės priekį.

Primenama, jog neturint galimybės pajamas deklaruoti savarankiškai per EDS, nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes šią paslaugą teikiame ir telefonu 8 5 2191 777 > Pajamų deklaravimas (spausti 1). Atkreipiame dėmesį, kad atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui čia.

Ikona, uždaryti