Vartotojų teisių apsaugos tarnyba įspėjo nepirkti prekių iš dviejų internetinių parduotuvių

Vartotojų teisių apsaugos tarnyba įspėjo nepirkti prekių iš dviejų internetinių parduotuvių
AA

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba įspėja ir ragina vartotojus, ketinančius įsigyti įvairius daiktus bei techniką, atidžiai rinktis elektroninę parduotuvę. 

Prieš priimant sprendimą įsigyti vieną ar kitą prekę minėtose elektroninėse parduotuvėse, siūlo įvertinti šią informaciją.   

UAB „EIMETA“ už nesąžiningą komercinę veiklą skirta bauda

parduotuvė

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) savo iniciatyva įvertino vartotojų skunduose nurodytas aplinkybes dėl UAB „Eimeta“ vykdomos veiklos bei nustačiusi Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimus, bendrovei skyrė baudą.

Nuo praėjusių metų rugsėjo iki gruodžio mėn. VVTAT gavo 175 vartotojų prašymus dėl UAB ,,Eimeta“, administruojančios elektroninę parduotuvę www.eimeta.lt. Vartotojai nurodė, kad bendrovė nepristatė užsakytų prekių, taip pat  negrąžino sumokėtų pinigų. 

Atsižvelgdama į tai bei tai, jog bendrovė nesprendė su vartotojais kilusių ginčų taikiai, VVTAT pradėjo tyrimą dėl UAB „Eimeta“ galimai vykdomos nesąžiningos komercinės veiklos. 

Atlikus tyrimą, konstatuota, kad  bendrovė klaidino vartotojus, priimdama prekių užsakymus bei jų apmokėjimus, tačiau jų nepristatydama laiku arba nepristatydama apskritai ir tokiu būdu iškreipė jų ekonominį elgesį siūlomų produktų atžvilgiu.

Įvertinus tyrimo aplinkybes, pažeidimo pobūdį, sunkumą, trukmę bei mastą, už Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimus, UAB „Eimeta“ skirta 10 156 eurų bauda.

VVTAT skyrė baudą elektroninę prekybą vykdančiai UAB ,,B PROJEKTAI“

parduotuvė

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT), įvertinusi gautus vartotojų prašymus dėl pažeistų teisių įsigijus prekes elektroninėje parduotuvėje www.zuza.lt, skyrė šią parduotuvę administruojančiai UAB ,,B projektai“ baudą už Civilinio kodekso pažeidimus.

Nuo 2023 m. spalio mėn. iki 2024 m. gegužės mėn. dėl bendrovės UAB ,,B projektai“ veiksmų VVTAT sulaukė daugiau nei 50 prašymų iš vartotojų, kurie skundėsi, jog apsipirko elektroninėje parduotuvėje www.zuza.lt, tačiau prekių pristatymas vėlavo arba prekės iš viso nebuvo gautos, vartotojams nebuvo grąžinti pinigai per nustatytą terminą, atsisakius prekių, ir pan.

Iš nutarime vertinamų 14 vartotojų ginčų bendrovė 12 ginčų išsprendė taikiai. Bendrovė tyrimo bei nutarimo priėmimo metu ir toliau vykdė prekybą. Atsižvelgusi į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Civilinio kodekso nuostatų pažeidimą VVTAT UAB ,,B projektai“ skyrė 1500,00 EUR baudą.

VVTAT gautus vartotojų prašymus dėl UAB ,,B projektai“ veiklos nagrinėja ne teismo tvarka. Dėl didžiosios dalies vartotojų prašymų jau yra priimti nutarimai tenkinti vartotojo reikalavimus. Įsigaliojęs VVTAT nutarimas yra vykdomasis dokumentas. Jeigu šis VVTAT nutarimas neįvykdomas, jis gali būti vykdomas priverstinai Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.