Paskolos, kredito ar lizingo grąžinimas gali būti atidėtas, jei priklausote šiems finansų ir kredito rinkos dalyviams

Paskolos, kredito ar lizingo grąžinimas gali būti atidėtas, jei priklausote šiems finansų ir kredito rinkos dalyviams
AA

Į Lietuvos bankų asociacijos (LBA) kvietimą suteikti gyventojams bei įmonėms, nukentėjusioms nuo COVID-19, paskolų grąžinimo atostogas jau atsiliepė dar penki finansų ir kredito rinkos dalyviai. Jie prisijungė prie atviro moratoriumo dėl laikino kredito įsipareigojimų atidėjimo privatiems klientams. Dvi iš šių bendrovių jau pasirašė ir antrąjį moratoriumą – dėl paskolų atidėjimo įmonėms.

„COVID-19 poveikis namų ūkių ir įmonių finansams reikalauja vieningumo, solidarumo ir operatyvių sprendimų. Šioje situacijoje kredito įstaigos gali skubiai atidėti paskolų grąžinimą. Iškėlę vadinamųjų paskolų atostogų suteikimo idėją, jungtis prie šios iniciatyvos pakvietėme visus jai pritariančius finansų ir kredito rinkos atstovus. Džiaugiamės sektoriaus įsitraukimu bei kviečiame ir kitus jo atstovus susipažinti su paskelbtais moratoriumais bei apsvarstyti galimybę juos įgyvendinti“, – akcentavo LBA prezidentas Mantas Zalatorius.

Jungtinė centrinė kredito unija „Kreda“ ir AB „Mano bankas“ prisijungė prie abiejų LBA moratoriumų: dėl įsipareigojimų atidėjimo privatiems ir verslo klientams. Prie moratoriumo dėl paskolų įmokų atidėjimo privatiems klientams taip pat prisijungė kredito unija „Saulėgrąža“, UAB „Saugus kreditas“ ir AS „Inbank“ filialas.

Vadovaujantis atvirais moratoriumais, finansinių įsipareigojimų turinčių gyventojų ir įmonių, susidūrusių su sunkumais dėl COVID-19, prašymu jiems suteikiamos vadinamosios paskolų įmokų atostogos. Šiuo laikotarpiu klientams lieka mokėti tik palūkanas ar kitus periodinius mokėjimus.

Būsto paskolos grąžinimas šitaip gali būti atidėtas iki vienerių metų, vartojimo kreditų ir lizingo grąžinimas fiziniams klientams bei verslo paskolų įmokos įmonėms – iki pusės metų. Moratoriumas taikomas toms verslo paskoloms, kurių įmonių grupei sudaro iki 5 mln. eurų.

Individualiai sprendžiama tik dėl tų klientų, kurie jau iki 2020 m. kovo 16 d., t. y. iki karantino dėl COVID-19 Lietuvoje pradžios, turėjo reikšmingų finansinių problemų, vėlavimų ar nemokų.

Praėjusią savaitę įsigalioję moratoriumai veikia iki 2020 m. liepos 1 d.