Naujai pastatytam keltui suteiktas vardas „Klaipėda“

Naujai pastatytam keltui suteiktas vardas „Klaipėda“
AA

„Vakarų Baltijos laivų statykla“ (VBLS) įgyvendino „Vakarų laivų gamyklos“ (VLG) įmonių grupei, uostamiesčiui ir visai Lietuvai reikšmingą projektą – „iki rakto“ pastatė Smiltynės perkėlos keltą.

2021 m. liepos 23 d., penktadienį naujai pastatytam Smiltynės perkėlos keltui oficialiai suteiktas vardas „Klaipėda“. Laivo krikštamote pakviesta tapti ilgametė Lietuvos jūrų muziejaus vadovė Olga Žalienė. Kelto kapitonu taps vidaus vandenų kapitonas Mindaugas Butilkinas.

keltas klaipėda

Savo vizitu ceremoniją pagerbė LR Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, linkėdama, kad keltas sklandžiai tarnautų žmonėms, o užsakovų ir statytojų kompanijoms dėkojo už indėlį įnešamą ne tik į Lietuvos, bet ir globalią ekonomiką bei dėmesį, skiriamą plėtojant ekologinę laivybą.

deltas Klaipeda šimonytė

„Labai didžiuojamės mūsų šalies valstybinio ir privataus kapitalo įmonėmis Lietuvoje kuriančiomis produktus, kurių gali pavydėti kiti. Bendrovėmis, kurios žino kaip tai daryti, turi gebėjimą ir projektuoti, ir kurti aukštą pridėtinę vertę bei pagaminti produktą „iki rakto“. Šiandien minime išskirtinai gražią progą. Laivas, kuriam bus suteiktas vardas, turi būti pakrikštytas siekiant apsaugoti jį nuo negandų ir jūroje tykančių pavojų. Tai yra šio laivo istorijos pradžia ir tikiu, kad tokių istorijų iki šiol sukūrėte daug, o galbūt, jas kuriant dalyvaujate kaip partneriai tuo pat metu būdami globalaus pasaulio, globalios kūrybos integrali dalis. Nuoširdžiai džiugina tai, kad keltas „Klaipėda“ atitinka aukščiausius aplinkosaugos reikalavimus. Tai yra ypatingai svarbu. Visa Europa, didžiosios Europos Sąjungos šalys suvokia, kokiomis pasekmėmis gresia klimato kaita. Kiekvienas naujas sprendimas priartinantis mus prie geresnio klimato tausojimo yra didelis žingsnis pirmyn. Negaliu nepadėkoti kiekvienam prisidėjusiam prie šio laivo statybos tiek savo rankomis, tiek ir išmone. Linkiu didžiausios sėkmės ir palankaus vėjo“, − sveikinimo žodį tarė I. Šimonytė.

deltas klaipėda

Renginyje dalyvavęs LR susisiekimo ministras Marius Skuodis iškilmingos ceremonijos metu taip pat pasveikino laivo užsakovus bei statytojus. Anot M. Skuodžio, kurdami ir statydami laivus savo šaliai atveriame naujas galimybes plėtoti Lietuvos jūrinę inžinerinę pramonę.

„Šiandien būdami čia, naujo lietuviško kelto krikštijimo ceremonijoje, galime didžiuotis mūsų įmonėmis. Ypač džiugina, kad naujasis „Smiltynės perklos“ keltas buvo pastatytas ne kur kitur, o Klaipėdoje. Tai puikus valstybės, miesto bei verslo įmonių bendradarbiavimo pavyzdys, kaip realiais darbais plėtojamos jūrinės ambicijos. Tai, kad statome naujus laivus, kurie plaukioja su šalies trispalve, tik dar labiau stiprina mūsų jūrinės valstybės įvaizdį, patį laivyną, ir jūrines tradicijas“, - ceremonijoje sakė susisiekimo ministras.

6,5 mln. eur. vertės sutartį dėl universalaus keleivinio-krovininio kelto statybos užsakovas AB „Smiltynės perkėla“ su VBLS pasirašė praėjusių metų gegužę, o darbai pradėti rugsėjį. Laivo projektavimo darbus atliko kita VLG įmonių grupės bendrovė „Western Baltic Engineering“.

Šiuo  60 m ilgio ir 14 m pločio keltu bus galima pervežti iki tūkstančio keleivių arba ne mažiau kaip 40 lengvųjų automobilių ir 600 keleivių, arba aštuonis krovininius automobilius, kurių kiekvieno bendroji masė siekia iki 44 tonų. Jis dirbs tiek Naujosios, tiek Senosios perkėlos terminaluose.

AB „Smiltynės perkėla“ valdybos pirmininkas Valdemaras Vaičekauskas teigė, jog naujam keltui papildžius laivų rikiuotę dar labiau pagerės bendrovės teikiamų paslaugų kokybė, kas sąlygos ir augančias darbų apimtis. Įmonė savo veiklos strategijoje yra numačiusi ir investicijas į ekologiškos laivybos plėtrą bei infrastruktūros gerinimą.

„Simboliška, kad keltą „Klaipėda“ suprojektavo ir pastatė Klaipėdoje veikianti laivų gamykla. Tai yra reikšmingas indėlis į vietinio susisiekimo gerinimą, bendruomenės gerbūvio kūrimą, mūsų šalies ekonomiką. Dėkojame laivų statytojams už kompetenciją ir profesionalumą. Vadovaudamiesi tvarumo ir žalumo principais, ateityje galvojame ir apie elektrinio kelto statybą. Ir toliau gerinsime keleivių aptarnavimo kokybę – jau šį rudenį terminalo pajėgumai bus išplėsti iki 10 autotransporto juostų, o kitais metais laukia krantinių rekonstrukcija ir naujojo keleivių aptarnavimo pastato statyba. Per trejus metus gerinant keleivių ir transporto aptarnavimo infrastruktūrą planuojama investuoti iki 20 mln. eurų“, − teigė V. Vaičekauskas.

VLG įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika dėkojo užsakovams už išreikštą pasitikėjimą, darbuotojams už nuoširdų darbą ir įdėtas pastangas įgyvendinant šį ne tik Klaipėdai, bet ir visai šaliai reikšmingą projektą.

 

„AB „Smiltynės perkėla“ pateiktas užsakymas VLG įmonių grupei yra ypatingai svarbus ir suteikė galimybę mūsų laivų statytojams realizuoti profesines ambicijas. Galėsime savo akimis stebėti, kaip uostamiestyje kursuoja ir keleivius gabena Klaipėdoje ir šiame mieste dirbančių žmonių pastangomis  sukurtas ir pastatytas keltas. Tikiuosi, kad keltas „Klaipėda“ ilgai ir patikimai tarnaus mūsų užsakovams − AB „Smiltynės Perkėla“ bei saugiai  jungs Klaipėdos ir Neringos krantus“, − teigė VLG įmonių grupės generalinis direktorius.