Lietuvos paštas įspėja: nesusiviliokite sukčių apgavystėmis, paštas sandėlio išpardavimų neorganizuoja

Lietuvos paštas įspėja: nesusiviliokite sukčių apgavystėmis, paštas sandėlio išpardavimų neorganizuoja
AA

Lietuvos paštas įspėja gyventojus apie naujus sukčių bandymus pasinaudoti Lietuvos pašto vardu išviliojant asmens duomenis bei pinigus.

lietuvos paštas sukčiai

Sukčiai sukūrė net kelias netikras Lietuvos pašto Facebook paskyras, kuriose dalinasi reklaminiais pranešimais, skelbiančiais apie Lietuvos pašto organizuojamą metinį sandėlių išpardavimą. Jie siūlo vos už kelis eurus įsigyti pamirštų ir sandėlyje paliktų siuntų. Norint įsigyti tokias siuntas, prašoma sumokėti tam tikrą pinigų sumą.

Pranešimų ir apgaulingų puslapių pavyzdžius rasite teksto pabaigoje. Dar kartą atkreipiame dėmesį – Lietuvos paštas jokių daiktų neišparduoda. Labai prašome į tokias žinutes neatsakinėti, nedalyvauti konkursuose. Jei galite, kviečiame užėjus ant šių paskyrų profilių meniu juostose spausti tris taškiukus ir pasirinkti „Pranešti“/“Report“, kad paskyros būtų kuo greičiau užblokuotos.

Kviečiame visus išlikti budrius ir viešojoje erdvėje aptikus įtartiną reklamą ar pranešimą nepateikinėti mokėjimo kortelės duomenų ar neatlikti jokių mokėjimų. Sukčiai įdeda daug pastangų, kad jų apgaulingi pranešimai ir reklamos kuo labiau primintų tikrą Lietuvos pašto stilistiką – jie naudoja įmonės logotipą, spalvas, grafinius simbolius, nurodo Lietuvos pašto kontaktus.

Lietuvos paštas jaučia pareigą kuo labiau apsaugoti gyventojus nuo tokio pobūdžio sukčiavimų.  Bendrovė yra inicijavusi jau ne vieną diskusiją ir kartu su Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru, Ryšių reguliavimo tarnyba, internetinio ryšio paslaugų teikėjais siekia rasti kuo operatyvesnių sprendimų, kurie leistų užkardyti apgaulingų internetinių nuorodų naudojimą.

Siekiant užkirsti kelią sukčių siautėjimui, Lietuvos paštas kviečia gyventojus, gavusius įtartinus pranešimus su bendrovės vardu, apie juos pranešti adresu prevencija@post.lt

Informaciją apie sukčių veiksmus Lietuvos paštas visuomet perduoda atsakingoms institucijoms.