Lietuvos delegacija susitikime su Niujorko uosto vadovybe: jūrinė prekyba tarp JAV ir Klaipėdos uosto plėtojama sėkmingai, ieškoma naujų krypčių

Lietuvos delegacija susitikime su Niujorko uosto vadovybe: jūrinė prekyba tarp JAV ir Klaipėdos uosto plėtojama sėkmingai, ieškoma naujų krypčių
AA

Darbo vizito Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) metu susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio vadovaujama delegacija susitiko su Niujorko jūrų uosto, kuris su Klaipėda sujungtas jūriniu maršrutu, vadovybe. Susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo plėtros galimybės, Klaipėdos uostas toliau ieško naujų krypčių JAV, investuotojų vystant vėjo jėgainių parką.

Jūrinė linija, į kurią įtrauktas ir Klaipėdos uostas, Lietuvą jungia su 4 JAV uostais: Niujorko, Filadelfijos, Norfolko ir Džeksonvilio. Į Klaipėdos uostą pirmasis šia laivybos linija plaukiantis laivas įplaukė 2022 m. kovo 26 dieną. Kroviniai konteineriuose iš Klaipėdos į Niujorką nukeliauja per 15 dienų.

„Ypač vertiname aktyvėjantį bendradarbiavimą su JAV jūrinio transporto srityje. Klaipėdos uosto ryšiai su rytinės JAV pakrantės uostais itin svarbūs formuojant naujus globalius krovinių gabenimo maršrutus. Daug potencialo stiprinti bendradarbiavimą atveria ir Klaipėdos uosto pietinės dalies plėtros bei jūrinių vėjo elektrinių parko Baltijos jūroje projektai“, – sako susisiekimo ministras M. Skuodis.

Pernai laivybos linija su JAV Klaipėdos uostui generavo apie 50 tūkst. TEU (sąlyginių konteinerių) krovą. Daugiausia iš JAV į Lietuvą konteineriais keliavo automobiliai, šaldyta produkcija, plastikai, o į JAV eksportuoti baldai, durpės ir plastikai.

„Bendradarbiavimas su nutolusiais uostais, krovinių srauto krypties kaita, įvairių galimybių naujose geografinėse ir industrinėse platumose paieška, žinių, kad Klaipėdos uostas konkurencingas, teikiantis kokybiškas paslaugas, sklaida šiandien ypač aktuali. Uostas persiorientuoja ir taip pat kuria naujus iššūkius jame veikiančioms krovos įmonėms, kurios turi būti pasiruošusios ne tik priimti naują krovinį, bet ir jį išlaikyti Klaipėdos uoste. Kartu atsiveria naujos galimybės ir Lietuvos eksportuotojams bei importuotojams“, – teigia su Lietuvos delegacija Niujorke viešintis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Algis Latakas.

Bendrai jūrinė prekyba tarp JAV ir Klaipėdos 2022 metais Klaipėdos uostui generavo daugiau nei 2 mln. t krovinių. Pusę šio kiekio sudarė suskystintos gamtinės dujos, jų krauta kiek daugiau nei 1 mln. t. Dėl SGD importo JAV papildė Klaipėdos uosto tiesioginės laivybos partnerių penketuką. Taip pat gabentos trąšos, naftos produktai, geležies ir plieno gaminiai, kroviniai konteineriuose.

Reklama Ikona, uždaryti