Klaipėdos turguje jau kvepia stintomis

Klaipėdos turguje jau kvepia stintomis
AA

Klaipėdos turguje jau pasirodė pirmosios stintos. Kaip teigia žvejai, po audrų pasirodžiusi stinta jau pagaunama ir nuo kranto.

Išsiilgę augurkais kvepiančios sezoninės žuvies prikėjai jau džiaugiasi galimybe vėl paragauti šios žuvies.

Šiemet turgaus prekeiviai teigia sulaukę stintų kiek vėliau nei pernai.

Kainos panašios, kaip ir kasmet - kilogramas kainuoja 10 eurų, o per šventes ir 12 eurų.

 

„Šturmų švyturio“ šefas, savininkas, lietuviškos žuvies ambasadorius Česlovas Žemaitis pataria, kaip tikrai skaniai pasiruošti stintas.

  1. Stintą reikia atidžiai išvalyti. Beveik kiekvienoje stintoje yra kirminėlių, todėl būtina išimti pūslę – jos kaupiasi būtent ten.

  2. Išimkite žiaunas, nes jos suteikia kartumo.

  3. Nebijokite druskos. Gausiai pasūdykite stambia druska likus 15 minučių iki kepimo ir palikite kambario temperatūroje. Prieš kepant reikia nuvalyti druskos likučius nuo žuvies.

  4. Lengvai apvoliokite miltuose. Miltai padės išryškėti stintos traškumui. Naudokite „Ekstra“ miltus, nes jie stintoms kepant tolygiausiai padengia žuvį.

  5. Kepkite gerai įkaitintoje keptuvėje. Geriausia naudoti kaitrinius aliejus, rekomenduojama – ryžių, kuris pasižymi dideliu kaitringumu ir neturi ryškaus skonio. Svarbu, kad aliejus neįsiskverbtų į stintą. Pirmą pusę kepkite ant aukštesnės kaitros, verskite tik kartą ir kitą pusę kepkite šiek tiek sumažinę kaitrą.

  6. Nusausinkite riebalus. Ant padėklo dėkite nusausinimo popierių ir sudėję žuvį gerai nusausinkite, kad nebūtų aliejaus likučių.