Klaipėdos energija jau paruošė sąskaitas už gruodžio mėnesio šilumos energiją

Klaipėdos energija jau paruošė sąskaitas už gruodžio mėnesio šilumos energiją
AA

Klaipėdos energija klientams jau paruošė sąskaitas už gruodžio mėnesio šilumos energiją, o besinaudojantys e-paslaugų puslapiu, pranešimą apie suformuotą sąskaitą gavo į savo el. paštą. Sąskaitų dydžiams didžiausią įtaką turėjo klimatinės sąlygos ir vartojimo ypatumai.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis 2022 m. gruodžio mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 9,50 ct/kWh. Palyginus su lapkričio mėn., kilovatvalandės kaina mažėja 2,26 proc.​​ Klaipėdoje šilumos kaina gruodį yra 8,87 ct/kWh arba 7,1% mažesnė už Lietuvos vidurkį. Tai yra trečia pagal pigumą šilumos kaina tarp didžiųjų miestų ir šešta pagal pigumą Lietuvos mastu.

Palyginant 2021 m. ir 2022 m. gruodžio mėn. šilumos energijos suvartojimą, šiais metais Klaipėdoje buvo suvartota apie 5 GWh mažiau šilumos energijos, kas sudaro apie 4,36%. Mažesnį šilumos energijos vartojimą lėmė ne tik šiltesnis gruodis, bet ir pasikeitę vartojimo ypatumai. Energetinės krizės akivaizdoje, Klaipėdos energijos iniciatyva, bendradarbiaujant su daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų administratoriais, buvo modernizuotas ne vienas šilumos punktas, atnaujinta vidaus šildymo sistema, kas jau dabar lėmė ženklius energijos sutaupymus.

Ikona, uždaryti