Klaipėdietė sukūrė pandemijos iššūkiams atsparų verslą

Klaipėdietė sukūrė pandemijos iššūkiams atsparų verslą
AA

Pasinaudojusi savarankiško užimtumo rėmimo priemone klaipėdietė Simona įsigijo automobilį. Šiuo sudėtingu karantino laikotarpiu tai atvėrė duris į saugų bekontaktį savo sukurtų puokščių pristatymą.

„Sėkmingo verslo paslaptis – kai sugebi adaptuotis besikeičiant rinkos diktuojamoms sąlygoms, – pabrėžė Simona. – Mano hobis išaugo į mėgstamą darbą ir nuolatinį pajamų šaltinį. Viskas prasidėjo nuo valgomųjų puokščių gamybos ir prekybos, švenčių dekoravimo, o praėjusių metų lapkritį įkūriau savo įmonę.“ 

Jauna moteris aktyviai dalijasi savo floristinėmis kompozicijomis socialiniuose tinkluose, juose komunikuoja darbo tema bei sulaukia grįžtamojo ryšio iš savo klientų. Tai – neatsiejama darbo dalis.

 

Prasidėjus 2021-iesiems Simona žengė dar vieną svarbų žingsnį. Sausį pradėjo veikti jos elektroninė gėlių parduotuvė. Projektą kūrė IT specialistai, tačiau visuose procesuose dalyvavo ir pati Simona. Jauna moteris siekė, kad parduotuvėje klientai prekes galėtų įsigyti kuo patogiau. Ji pati kūrė ir floristinių darbų nuotraukas.

„Iš savo patirties galiu pasakyti, jog mintys, užgimusios galvoje, dažniausiai materializuojasi. Jei tik labai norėsi ir sunkiai dirbsi – būsi sėkmingas savo srities specialistas“, – sakė Simona.

Po savaitės baigsis pirma 2021 metų savarankiško užimtumo rėmimo paraiškų atranka. Vasario 5-oji – paskutinė diena, kai Užimtumo tarnybai galima pateikti užpildytus dokumentus. Būtent juose aprašyta verslo idėja daliai Tarnybos klientų padėjo įsitvirtinti darbo rinkoje. 

 

Užimtumo tarnyba primena:

 

paramą pagal savarankiško užimtumo rėmimo priemonę gali gauti darbo ieškantys asmenys, turintys bedarbio statusą, kurie:

  • kartu su Užimtumo tarnybos įdarbinimo konsultantu aptarė ir sudarė individualų užimtumo veiklos planą bei jame numatė dalyvavimą savarankiško užimtumo rėmimo priemonėje;
  • pirmą kartą steigia darbo vietas sau Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme apibrėžtose labai mažose įmonėse ir atitinka vieną iš sąlygų, numatytų Užimtumo įstatymo 47 straipsnio 3 dalyje, t. y.:
    • darbingo amžiaus neįgalieji, kuriems nustatytas iki 25 proc. darbingumo lygis arba sunkus neįgalumo lygis;
    • darbingo amžiaus neįgalieji, kuriems nustatytas 30–40 proc. darbingumo lygis arba vidutinis neįgalumo lygis;
    • darbingo amžiaus neįgalieji, kuriems nustatytas 45–55 proc. darbingumo lygis arba lengvas neįgalumo lygis;
    • jaunimas iki 29 metų;
    • vyresni kaip 45 metų asmenys. 

Paraiškos sąmatoje numatytos išlaidos turi būti skirtos darbo vietai įsteigti ar sudaryti sąlygas tiesioginėms darbo funkcijoms atlikti įsteigtoje darbo vietoje. Vienos planuojamos darbo vietos subsidijos dydis neturi viršyti 31,03 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžių sumos (19921,26 euro).

Plačiau apie šią priemonę skaitykite čia.

Kilus klausimų prašome kreiptis į Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrių konsultantus. Jų kontaktus galite rasti čia.