Keltas „Klaipėda“ nuleistas į vandenį

Keltas „Klaipėda“ nuleistas į vandenį
AA

Smiltynės perkėla ir Vakarų Baltijos laivų statykla praneša apie džiaugsmingą įvykį, simbolizuojantį artėjančią Smiltynės perkėlos kelto statybos pabaigą.

smiltynės perkėla deltas klaipėda vakarų laivų gamykla

60 metrų ilgio ir 14 metrų pločio universalus keleivinis-krovininis keltas "Klaipėda" jau nuleistas į vandenį ir artimiausiu metu bus perduotas eksploatuoti.

"Džiaugiamės galėdami pranešti, kad Vakarų Baltijos laivų statykloje įvyko ilgai lauktas kelto „Klaipėda“ nuleidimas į vandenį. Tai simbolizuoja apie artėjančią Smiltynės perkėlos kelto statybos pabaigą ir, kad artimiausiu metu jis bus perduotas eksploatacijai. Keltas ne tik džiugins akį dėl savo spalvinės gamos ar dydžio, bet ir pagerins susisiekimą su Kuršių nerija", - pranešė "Smiltynės perkėla".

smiltynės perkėla deltas klaipėda

Naujuoju keltu bus galima pervežti iki tūkstančio keleivių arba ne mažiau kaip 40 lengvųjų automobilių ir 600 keleivių, arba aštuonis krovininius automobilius, kurių kiekvieno bendroji masė siekia iki 44 tonų. 

Tai bus laivas, kuris galės priimti iki aštuonių didžiųjų turistinių autobusų. Esant poreikiui, naujasis keltas galės būti nukreiptas dirbti į Šiaurės ragą kaip keleivinis laivas. Tikimasi, kad keltas bus naudojamas bent du dešimtmečius. Šiuo metu įmonė turi penkis keltus, seniausias jų – „Kintai“. Jį ir pakeis naujasis keltas.

Planuojama, kad keltas dirbs tiek Naujosios, tiek Senosios perkėlos terminaluose.

Kelto vardas išrinktas dar pernai, pasitarus su klaipėdiečiais.

 

Reklama Ikona, uždaryti