„Grigeo Klaipėda“ vadovams už aplinkos taršą ir dokumentų klastojimą gresia iki 6 metų nelaisvės

„Grigeo Klaipėda“ vadovams už aplinkos taršą ir dokumentų klastojimą gresia iki 6 metų nelaisvės
AA

Aiškėja, kokie taršos mastai, baudos ir žala gamtai buvo padaryta, kai bendrovė „Grigeo Klaipėda“ leido į Kuršių marias netinkamai išvalytas nuotekas. Apie tai pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra. „Atsakingiems asmenims pagal LR Baudžiamojo kodekso 270 ir 300 straipsnius gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 6 metų“, – teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Gina Skersinskytė. 

 

Anot jos, bauda juridiniam asmeniui gali siekti 5 mln. eurų, padaryta žala gamtai vertinama daugiau nei 1 mln. eurų. „Šiuo metu esame finišo tiesiojoje, vertiname visus surinktus duomenis. Šiuo metu yra planuojami galutiniai procesiniai veiksmai, kuriuos ir atliksime“, – sakė G. Skersinskytė.

Anot G. Skersinskytės, žala aplinkai paskaičiuota, bet prokuratūra tiksliai jos įvardyti negali. „Žala gamtai yra pagrindinis ginčo objektas. Pati įmonė samdosi užsienio ekspertus, kurie padarė tyrimą ir pateikė išvadas, kad žala gamtai nepadaryta. Mes manome kitaip. Mūsų specialistai paskaičiavo nemažą žalą gamtai. Dėl žalos gamtai galutinai pasisakytų teismas“, – teigė G. Skersinskytė.

 

Veika įtariamisiems pateikta paga LR Baudžiamojo kodekso 270 2-ąją dalį dėl aplinkos taršos ir 300 3-ąją dalį dėl didelio kiekio dokumentų klastojimo.

„Konkretaus termino, kada pasiek teismą byla nėra žinoma. Bylos apimtis yra didelė, todėl negalime prognozuoti laiko. Atsakomybę už žalą ir padarytą nusikalstamą veiką turės tiek juridiniai asmenys, tiek fiziniai asmenys t.y. įmonės akcininkai, vadovai, buvę vadovai.

Pagal LR Baudžiamojo kodekso 270 ir 300 straipsnius gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 6 metų“, – teigė D. Skerskinskytė.

Ar kaltinamasis bus „Grigeo“ prezidentas Gintautas Pangonis, G. Skersinskytė teigė, kad visas galutinis įtariamųjų sąrašas bus perduotas į teismą.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė pridūrė, kad „Grigeo Klaipėda“ taršos skandalas išaiškėjo lygiai prieš metus, kaip buvo pasidalinta ikiteisminio tyrimo duomenimis.

„Ikiteisminis tyrimas nebaigtas, jo terminus koreguoja karantinimo ribojimai ir milžiniškas duomenų kiekis, tačiau yra apdorota dešimtys terabaitų skaitmeninių duomenų ir dokumentų“, – teigė D. Pocienė.

 

Taršos mastas nustebino specialistus

 

Anksčiau portalas lrytas.lt skelbė, kad mastas, kai aplenkiant miesto įrenginius į marias nelegaliai buvo leidžiamos kone visos nevalytos „Grigeo Klaipėda“ vandens nuotekos, buvo itin didelis, nustebinęs net visko mačiusius teisėsaugininkus.

„Net negalėjome įsivaizduoti, kad visa tai galėjo vykti, įmonė tik imituodavo nuotekų valymo procesą“, – anskčiau kalbėjo Klaipėdos apygardos vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė.

„Grigeo Klaipėda“ gamtai padarytą žalą teisėsauga preliminariai vertina 1,3–3 mln. eurų.

Įmonei gresia 5 mln. eurų, o gal ir didesnė bauda, kai bus nustatytas visų į marias išleistų nevalytų nuotekų kiekis.