Veržli KU jūrų hidrologijos magistrantė - puikus pavyzdys merginoms

Veržli KU jūrų hidrologijos magistrantė - puikus pavyzdys merginoms
AA
Šiuo metu antro kurso jūrų hidrologijos magistrantė, Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto hidrologijos specialistė Greta Kilmonaitė veržliai skinasi kelią hidrologijos ir okeanografijos srityje. Neabejinga jūrai ir darbo aplinkos romantikai mergina pastebi, kol kas ši specialybė neatrodo patraukli moteriškąjai lyčiai. "Aš esu vienintelė moteris dirbanti Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto Laivyno padalinyje, kurio kolektyvą sudaro daugiausiai vyrai. Dėl tokios darbo aplinkos esu nuolatos apsupta vyrų. Labai dažnai vyrai nustemba pamatę, kad čia dirba jauna moteris, mat tenka nešti sunkius prietaisus, sąlygos ne visada būna patogios. Dažnai sulaukiu pasiūlymų panešti įrangą už mane, o sykį vienas bendradarbis pasidalino savo įžvalga, kad mano vieta virtuvėje! Nesupraskite neteisingai, aš labai mėgstu gaminti, bet šis žmogus leido sau labai daug, o ir darbas drauge buvo tikras išbandymas", - atviravo Greta.
Baigusi magistro studijas mergina planuoja tęsti mokslus doktorantūroje. Gretai be galo patinka dinamiška darbo aplinka: vieną dieną darbas ofise, kitą dieną paplūdimyje ar laive „Mintis“. Jame net kartais tenka ir pagyventi, jei yra renkama įvairi medžiaga vandenyje ar uoste. Meilė studijoms taip pat įtakoja ir asmeninį gyvenimą. Greta yra profesionali plaukikė ir buriuotoja. "Mane supa panašiai mąstantys žmonės, su artimais pomėgiais, o tai mane veda į priekį ir motyvuoja!".
Deja, Greta pastebi, kad dažniausiai merginos baigusios studijas šią specialybę pasuka kitais keliais. Jos manymu šiai problemai reiktų skirti daugiau dėmesio, stengtis motyvuoti merginas nepaleisti savo svajonės. Nesibaiminti darbo vyriškame kolektyve ir lygiavertiškai siekti savo tikslų. O svarbiausia, pačioms nesislėpti už savo moteriškumo kai ateina metas tempti sunkią įrangą ar atlikti nepatogius darbus. Mergina sako, kad mentorių nesivaiko, o inspiracijos ir energijos siekti daugiau randa savo artimame kolektyve: "Mane be galo motyvuoja komandos palaikymas ir bendruomeniškumas, tai ir yra pagrindinis varikliukas vedantis į priekį", - dalinosi Greta.
Ikona, uždaryti