Stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose Berlyne – pergalingas Lietuvos ugniagesių gelbėtojų startas

Stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose Berlyne – pergalingas Lietuvos ugniagesių gelbėtojų startas
AA

Iš stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybų Berlyne šalies ugniagesiai gelbėtojai grįžo su puikia nuotaika – jose pelnyta ne tik pirmoji vieta komandinėje estafetėje (Andrius Ašmontas, Karolis Gražinis, Rokas Lindenis, Romualdas Vilimas ir Marius Gasparėnas), bet ir aštuonios prizinės vietos skirtingose amžiaus ir tandemų kategorijose. 

„Tikėjome sėkme. Mums pavyko nugalėti. Sėkmės receptas? Nuolatinės treniruotės! Krūviai ugniagesybos sporte milžiniški. Tai tas pats kaip krauti akmenis iš vagonų. Bet ta ištvermė ir parengtis labai svarbi ir mūsų darbe“, – sako Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas M. Gasparėnas, kiekvieną savaitę nuo Naujųjų metų važinėjęs treniruotis į Šiaulius, nuolat sportavęs ir Biržuose. Šiame sporte jis nuo 2016 m., bet, pasak jo, rezultatai džiuginti pradėjo nuo 2019 m., kai Mozelyje (Vokietija) kartu su Romu Vilimu iškovojo antrąją vietą. Sėkmė jį lydi ir šiais metais. 

Šiose varžybose Berlyne dalyvavo apie 140 dalyvių iš Vokietijos, Lietuvos, Slovėnijos, Ukrainos, Austrijos, Vengrijos, Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

„Tai jau 16-osios varžybos Berlyne, tačiau mūsų aštuoniukei tai buvo pirmasis kartas šioje Vokietijos sostinės trasoje. Sutikome daug draugų, esame jiems dėkingi už palaikymą ir konkurenciją, kuri leidžia tobulėti“, – džiugia žinia apie sėkmingus mūsų ugniagesių startus pasidalijo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo vadybos Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius.

Šis pergalingas Lietuvos ugniagesių gelbėtojų startas išvykstant į Jungtines Amerikos Valstijas, kur Lietuvos 6 stipriausi valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dalyvaus Pasaulio čempionate, įkvėps ugniagesiams gelbėtojams dar daugiau pasitikėjimo.

Stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybų rezultatai: 1-oji vieta moterų daugiau kaip 40 metų kategorijoje (Regina Bartkutė), 1-oji vieta vyrų daugiau kaip 60 metų kategorijoje (Romualdas Kazlauskas), 1-oji vieta MIX tandemų kategorijoje daugiau kaip 40 metų (Regina Bartkutė ir Marius Gasparėnas), 2-oji vieta vyrų daugiau kaip 30 metų kategorijoje (Rokas Lindenis), 2-oji vieta moterų absoliučioje įskaitoje (Regina Bartkutė), 3-oji vieta vyrų absoliučioje įskaitoje (Romualdas Vilimas), 3-oji vieta vyrų iki 30 metų kategorijoje (Romualdas Vilimas), 3-oji vieta vyrų tandemų kategorijoje (Karolis Gražinis ir Romualdas Vilimas).