Jauna klaipėdietė slapyvardžiu La Gintarė, dalinasi savo istorija ir visus ragina atrasti savo hobį, kuris praskraidins jūsų kasdienę rutiną.
21- erių mergina dar visai neseniai nedrąsiai ieškojo savojo hobio. Pagal specialybę baigusi Klaipėdos universiteto sporto pedagogikos ir judesio terapijos specialybę mergina dirbo sporto instruktore. Ji be galo mylėjo savo darbą, bet jautė nerandanti būdo kaip atpalaiduoti mintis ir pabėgti nuo kasdienybės.
Ieškodama dvasinės pilnatvės ir vidinio tobulėjimo mergina tapo dėmesingesnė aplinkai, vis bandydama išsiaiškinti kas galėtų būti tuo raktu, atrakinsiančiu Gintarės vidinės laisvės pasaulį.
Vieną vakarą, po sunkios darbo dienos, ji prisiminė šeimos draugus - Prancūzų porelę Jean-Pierre ir Maryse. Senukų porelė merginai imponavo savo gyvenimo stiliumi. Supažindinę Gintarę su prancūzų kasdienėmis ypatybėmis jie taip pat jai priminė apie meną. Jean – Pierre puoselėjo meilę piešimui. Jis nepalikdavo namų be savo piešinių knygutės. Pamatęs gražų vaizdą jis visada stabtelėdavo jį įamžinti savo knygelėje. Būtent šis prisiminimas ir buvo sporto instruktorės raktas naujojo hobio – piešimo pradžia.
Po ilgo ir sunkaus starto, begalės praktikos valandų, iššūkių siekiant įvaldyti akvarelę, ji atrado savo stilių – „urban sketching“ (liet. šiuolaikiška apybraiža).
„Man nesinori tikslių linijų, tikroviškų spalvų, kurias vizualiai visi matome. Mano piešinių knygutės pripildytos vaizdais, kurių kiekvienas man yra svarbus ir turi reikšmę. Ankščiau norėdavau keliaudama viską fiksuoti fotografuodama, o dabar aš piešiu“, - dalinosi autorė.
Ateities planuose Gintarės laukia įgūdžių tobulinimas, mėgavimasis pačiu procesu. Taip pat neatmeta minties pereiti nuo knygutės ant didesnio dydžio lapų.
„Ankščiau maniau, kad piešti gali tik išpuoselėtą talentą turintys žmonės, kurie visą gyvenimą tobulinasi toje srityje, tačiau supratau, kad svarbiausia yra procesas ir viso šio užsiėmimo prasmė. Nelaikau savęs profesionale, piešiu dėl savęs, nesibaimindama dėl nepavykusios linijos ar nesigavusios kompozicijos. Piešimas man padeda atsipalaiduoti, jis man tarsi meditacija, kurios taip ilgai ieškojau“ , - atviravo Gintarė.
Paklausta, kuri uostamiesčio vieta jai gražiausia, mergina atskleidė, kad ją be galo žavi Klaipėdos senamiestis. „. Piešti senamiesčio gatves, pastatus, žvejų laivus upėje yra tiesiog nuostabu. Pabandykite ir jūs!” , - šmaikščiai ragino.
Gintarės kūrybą galite pamatyti instagrame pavadinimu @lagintare_art.
Linkime sėkmės jaunajai menininkei puoselėjant savo aistrą kūrybai!