Aukščiausias kokybės įvertinimas – Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto studijų programoms

Aukščiausias kokybės įvertinimas – Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto studijų programoms
AA

Klaipėdos universitetas (KU) turi kuo didžiuotis – visos Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto (JTGMF) studijų programos, kurias 2024–2025 mokslo metais vertino Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC), buvo akredituotos maksimaliam – septynerių metų laikotarpiui. Tai yra aukščiausias kokybės įvertinimas, kurį suteikia SKVC.

Tarp maksimaliai akredituotų – Informatikos bakalauro, Jūrų transporto inžinerijos bakalauro, Laivybos ir uostų inžinerijos magistrantūros, Gamybos inžinerijos magistrantūros bei Inovatyviosios elektros ir automatikos sistemų magistrantūros studijų programos.

„Šis įvertinimas – kryptingo darbo rezultatas. Tikėjomės gero grįžtamojo ryšio, nes pastaraisiais metais dar labiau sustiprėjome ir patobulėjome. Tai ne tik pasiekimas, bet ir įpareigojimas išlaikyti aukštą kartelę“, – sako KU JTGMF studijų prodekanė doc. dr. Dalia Baziukė.

SKVC vertinimas apėmė šias sritis: studijų krypties ir pakopos analizę, mokslo ir studijų sąsajas, studentų priėmimą ir paramą, studijų procesą, pasiekimus ir absolventų užimtumą, dėstytojų sudėtį, materialiuosius išteklius, kokybės valdymą ir viešinimą.

Jūrų inžinerijos studijos – unikalios visame Baltijos regione

Jūrų inžinerijos kryptis apima tiek pirmosios, tiek antrosios pakopos studijų programas. Maksimaliam laikotarpiui akredituota Jūrų transporto inžinerijos bakalauro programa siūlo specializaciją „Laivų projektavimas ir statyba“, o Laivybos ir uostų inžinerijos magistrantūra – net tris specializacijas: Laivų projektavimą ir statybą, Tvarią jūrų energetikos inžineriją bei Uostų technologijų valdymą.

„Mūsų studijų programos – unikalios. Baltijos šalyse jūrinių laivų projektavimo ir statybos inžinierius rengia tik Klaipėdos universitetas. Artimiausi universitetai, siūlantys tokias studijas, yra Gdanske ir Berlyne. Programai suteiktas „Investor Spotlight“ ženklas, liudijantis verslo įmonių dalyvavimą ją kuriant ir pripažinimą, kad esame teisingame kelyje. Turime stiprią komandą – du trečdaliai dėstytojų yra praktikai arba aktyvūs tarptautinių projektų tyrėjai. Studentai labai anksti įsilieja į darbo rinką, o jų baigiamieji darbai sprendžia realius pramonės iššūkius, todėl kasmet pelno įvairių apdovanojimų“, – teigia Jūrų inžinerijos katedros vedėja prof. doc. dr. Rima Mickevičienė.

Pasak jos, glaudūs ryšiai su tokiais jūrų pramonės partneriais kaip AB „Vakarų laivų gamykla“ ne tik suteikia studentams praktikos ir darbo vietų, bet ir užtikrina finansinį paskatinimą – pasirašiusiems sutartis įmonė kas mėnesį skiria 300 eurų stipendijas, kurios padeda pritraukti motyvuotus ir talentingus jaunuosius specialistus.

Studijoms tarptautiškumo ir lankstumo suteikia Europos universiteto EU-CONEXUS pasiūlymai rinktis specializuotus kursus, mikromodulius, kurti ir įgyvendinti studentiškus projektus virtualioje erdvėje kartu su partnerių universitetų studentais aštuoniose ES šalyse.

 

Informatika – dinamiška, šiuolaikiška, tarptautinė

Informatikos bakalauro programa – viena paklausiausių ne tik Klaipėdos universitete, bet ir visoje Lietuvoje bei tarptautinėje erdvėje. Programą remia verslo sektorius, jai suteiktas „Investor Spotlight“ ženklas. Glaudžios partnerystės su tarptautiniais universitetais, įmonėmis ir mokslo projektais leidžia užtikrinti aukštą kokybę, atitinkančią naujausias technologines ir metodines tendencijas.

„Kuriame informatikos studijų aplinką, kurioje technologijos, kūrybiškumas ir verslumas dera tarpusavyje. Bendradarbiavimas su verslo sektoriaus atstovais suteikia studentams galimybę ne tik įgyti teorinių žinių, bet ir spręsti realius iššūkius. Tai skatina motyvaciją, ugdo praktinius gebėjimus ir stiprina studentų, kaip būsimų aukštos kvalifikacijos specialistų, kompetencijas“, – sako Informatikos studijų programos vadovas dr. Gediminas Gricius.

Dėstytojų komanda jungia akademinę ir praktinę patirtį. Studentai aktyviai įtraukiami į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektus, dalyvauja mobilumo mainuose ir gauna finansinę paramą savo idėjoms įgyvendinti. Visa tai lemia vieną aukščiausių įsidarbinimo rodiklių šalyje – daugiau nei 86 proc. absolventų dirba pagal specialybę, dažnai dar studijų metu.

Inovatyviosios elektros ir automatikos sistemos – technologinė pažanga ir tvarumo kryptis

Šios magistrantūros studijos rengia aukštos kvalifikacijos elektros, elektronikos ir automatikos specialistus, gebančius dirbti pažangiosios pramonės (Pramonė 4.0) sąlygomis.

„Magistrantūros programa „Inovatyviosios elektros ir automatikos sistemos“ – puiki galimybė gilinti žinias įvairiose srityse: nuo elektronikos ir robotikos iki energetikos bei tvarumo. Ji taip pat leidžia susipažinti su moksliniais tyrimais ir įvertinti savo gebėjimus dirbti akademinėje ar tyrimų srityje, sprendžiant šiuolaikinės elektros ir elektronikos inžinerijos problemas“, – sako programos vadovas doc. dr. Audrius Senulis.

Anot jo, šios programos išskirtinumas – tarpdiscipliniškumas, glaudus ryšys su inovatyvia pramone ir tvarumo akcentas: „Siekiame, kad mūsų absolventai gebėtų kurti inžinerinius sprendimus, atitinkančius šiuolaikinius technologinius ir aplinkosauginius reikalavimus.“.

 

Gamybos inžinerija – pažanga ir tvarūs sprendimai

Gamybos inžinerijos magistrantūros programa skirta gilinti žinias apie pažangias gamybos technologijas, automatizuotos gamybos valdymo sistemas bei kompozitinių medžiagų kūrimą ir taikymą. Studijų metu vykdomi moksliniai tyrimai, eksperimentai ir skaitmeninis modeliavimas. Dėmesys skiriamas švarioms technologijoms, tvariam išteklių panaudojimui ir žaliosios energetikos sprendimams – visa tai siekiant atliepti šiuolaikinės pramonės poreikius.

„Gamybos inžinerijos magistrantūros studijos suteikia platų inžinerinių žinių pagrindą – nuo automatizuotų valdymo sistemų iki įmonių resursų planavimo. Studijų metu studentai ne tik įvaldo taikomųjų ir fundamentaliųjų mokslinių tyrimų metodus, bet ir kuria tvarius, inovatyvius sprendimus, atitinkančius šiuolaikinius pramonės iššūkius. Studentai ugdo kritinį mąstymą, gebėjimą diegti technologines inovacijas ir bendradarbiauti tarpdisciplininėje aplinkoje – tai kompetencijos, itin svarbios siekiant profesinės karjeros tiek pramonės sektoriuje, tiek akademinėje ar mokslinių tyrimų srityje“, – teigia programos vadovė prof. dr. Jolanta Janutėnienė.

Studijų metu studentai gali atlikti praktiką Klaipėdos regiono įmonėse arba stažuotis užsienyje, gilindami kompetencijas ir plėsdami tarptautinį akiratį.

Pasak KU JTGMF prodekanės doc. dr. Dalios Baziukės, tiek informatikos, tiek inžinerijos studijos reikalauja pastangų, tačiau atsiperka su kaupu: „Mūsų studentai dažnai pradeda dirbti dar nebaigę studijų, o jų žinias ir įgūdžius vertina tiek Lietuvos, tiek tarptautinės įmonės. Tai nėra lengvas kelias, bet pasirinkusieji dažniausiai sako tą patį – verta“.