Katare klaipėdiečiai laimėjo bronzos medalius

Katare klaipėdiečiai laimėjo bronzos medalius
AA
Gruodžio 3-12 d. Katare vykusioje 16-ojoje Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvos delegacija, kurioje buvo ir du klaipėdiečiai, pelnė viso 5 bronzos medalius!
Bronzos medalius laimėjo Klaipėdos licėjaus devintokai Jokūbas Viršilas (mokyt. Rima Grabauskienė, Ingrida Rimkienė, Marius Žadvydas) ir Aron Vaisman (mokyt. Rima Grabauskienė, Ingrida Rimkienė, Romanas Rimkevičius), Vilniaus jėzuitų gimnazijos devintokas Tomas Babelis (mokyt. Rasa Rudzevičienė, Remigijus Jakutis, Stasė Traigienė), Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokai Benedict Martinas Magee ir Gabija Jakelaitytė (mokyt. Birutė Maciulevičienė, Aldona Matiukienė, Tomas Kivaras), . Olimpiadoje taip pat dalyvavo Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos dešimtos klasės mokinys Petras Sladkevičius (mokyt. Birutė Radzevičienė, Nijolė Jankauskienė, Jolanta Snežko).
Mokiniai varžėsi su daugiau nei 400 penkiolikamečių iš 70-ies pasaulio valstybių. Dalyviams buvo pateiktos trys ypatingų biologijos, chemijos ir fizikos žinių reikalaujančios užduotys: du teoriniai testai ir komandinė praktinė užduotis, kurioje mokiniai nagrinėjo įvairius jūros vandens gėlinimo aspektus. Teorinėse užduotyse mokiniai gilinosi ir į tokias su Kataro gamta ir ekonomika susijusias temas kaip kupranugarių gebėjimas taupyti vandenį, apsisaugoti nuo perkaitimo, suskystintų dujų bei perlų gavybos procesai ir įvairias kitas.
Laisvalaikiu mokiniai turėjo progą susipažinti su Kataro valstybės istorija ir kultūra pažintinėse ekskursijose.
Komandai vadovavo dr. Paulius L. Tamošiūnas (Vilniaus universiteto Gamtos mokslų centro mokslo darbuotojas), dr. Ramūnas Skaudžius (Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto docentas) ir Tomas Kivaras (Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius).
 
 
Ikona, uždaryti