Jūrų kapitonui Giedriui Premeneckui – flotilės admirolo laipsnis

Jūrų kapitonui Giedriui Premeneckui – flotilės admirolo laipsnis
AA

LR Prezidentas jūrų kapitonui Giedriui Premeneckui suteikė aukštesnį - flotilės admirolo laipsnį.

flotilės admirolas

 

Flotilės admirolas G. Premeneckas tarnybą krašto apsaugos sistemoje pradėjo 1994 metais. Karininkas tarnavo Karinėse jūrų pajėgose laivo kovinės dalies vadu, laivo vado pavaduotoju. 2002-2007 m. buvo paskirtas į laivo „Kuršis“ vado pareigas. 2009 – 2014 m. ėjo Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilės štabo viršininko pareigas.

Nuo 2014 m. tarnavo LK Karinių jūrų pajėgų štabo viršininko pavaduotojo operacijoms (N3) pareigose.  2016 – 2019 m. ėjo Gynybos atašė Danijos Karalystėje pareigas. 2019 m. buvo paskirtas į LK Karinių jūrų pajėgų štabo viršininko pareigas. Nuo 2020 m. rugpjūčio 11 d. paskirtas LK Karinių jūrų pajėgų vadu.

Karininkas yra baigęs Klaipėdos universiteto Jūreivystės institutą, magistro studijų programą Lietuvos karo akademijoje, strateginio lygmens kursus Bundesvero vadų akademijoje Vokietijoje.

 

Už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje karininkas yra apdovanotas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi (5-ojo laipsnio ordinas). Už sąžiningą ir pavyzdingą tarnybą  karininkas apdovanotas Lietuvos kariuomenės medaliais „Už pasižymėjimą“ ir „Už nuopelnus“. 

Ceremonijos metu, aukštesniu laipsniu taip pat buvo apdovanotas pulkininkas  Ž. Gaubys. Jam suteiktas brigados generolo laipsnis. 

Reklama Ikona, uždaryti