Atvirai apie klaipėdietės Urtės talentą su nuoširdžiais linkėjimais kraštiečiams

Atvirai apie klaipėdietės Urtės talentą su nuoširdžiais linkėjimais kraštiečiams
AA
Talentinga klaipėdietė, vaikiškų knygų iliustratorė, Urtė Kraniauskaitė dovanoja specialiai „Klaipėda, aš su tavim” skaitytojams kurtą sveikinimą ir linki šventiniame siautulyje nepamiršti žaismingumo ir vaikiško stebuklo laukimo. Eksperimentuoti mėgstanti menininkė savo kūryboje naudoja įvairias technikas ir stilius, o įkvėpimo semiasi iš gamtos. Nuo vaikystės daug laiko praleidusi miškuose, stebėdama ne tik jų augmeniją, bet ir esantį gyvūnijos pasaulį, Urtė netruko pastebėti, kad visi jos darbai turėjo sąlytį su šia patirtimi. Merginos kelias link profesionalios kūrybos taip pat prasidėjo nuo piešinio su miško gyventoja pelėda. „Penktoje klasėje, dailės pamokoje, gavau užduotį nupiešti pasirinktą gyvūną. Tai buvo pelėda, paprasta vaikiška pelėda, kurią išmarginau įvairiais raštais. Grįžusi iš mokyklos po kurio laiko parodžiau piešinuką savo mylimai močiutei, vėliau tą pačią dieną ji paskatino mano tėvus užrašyti mane į dailės mokyklą”, - pasakojo Urtė.
Piešimo meną iš arčiau pažinusi Klaipėdos Adomo Bracho dailės mokykloje, ją pabaigusi mergina, įstojo į Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto grafinį dizainą. Šiuo metu mokydamasi ketvirtame kurse Urtė atrado savo kryptį ir neslepia mylinti piešimą vaikams ir svajojanti gilinti savo žinias magistro studijose.
23- ėjų menininkės kūryba jau papuošė vaikiškos knygelės „Smiltės ir Vėjaus kelionė po baltijos jūrą“  lapus. Daugiau iliustracijų gyvena Urtės socialinių tinklų paskyrose @urtegraphic. „Esu prisidėjusi prie trijų knygų kūrimo, sukūriau  dizainą dviejų knygų viršeliams ir iliustravau vieną vaikišką knygą. Mano mylimiausias darbas ir pirmoji knyga buvo Ginos Viliūnės” , - atviravo menininkė.
Aktyviai dalyvaujanti akademijos kūrybinėse dirbtuvėse bei tarptautiniuose užsiėmimuose, mergina vis pildo savo patirčių bagažą: „Kuryba man reiškia tarsi naujo pasaulio atradimą. Niekada nežinau ką sukursiu naujo, koks nuotykis manęs lauks”.
Vedama asmeninių tikslų ir nenumaldomo troškimo tobulėti, Urtė ragina visus niekada nepraleisti šansų!