Olegas Šurajevas Klaipėdoje įkūrė ukrainietiškų knygų vaikams stotelę

Olegas Šurajevas Klaipėdoje įkūrė ukrainietiškų knygų vaikams stotelę
AA

Klaipėdoje, Kultūros fabriko 1 a. vestibiulyje, komikas ir turinio kūrėjas Olegas Šurajevas kartu su Klaipėdos Kultūros fabriku įkūrė ukrainietiškų knygų vaikams stotelę „Ukrainian book swap“.

ukrainiečių knygų biblioteka klaipėda

Šioje unikalioje bibliotekėlėje knygos yra skirtos įvairaus amžiaus vaikams, parvežtos iš įvairių Ukrainos leidyklų.

ukrainietiškos knygos klaipėda

Pagrindinė idėja – mainytis knygomis, kad kuo daugiau knygų pereitų per skirtingas rankas ir jas perskaitytų daugiau vaikų!

Knygas pasiimti galima nemokamai.

„Dėkojame Olegui Šurajevui už suteiktą galimybę Klaipėdos vaikų ligoninės pacientams ukrainiečiams skaityti knygas gimtąja kalba. Pasiskolinome iš Kultūros fabriko kalną knygų ir išdalinome jas į gydymo padalinius. Klaipėdos vaikų ligoninėje nuolatos hospitalizuojami pacientai iš Ukrainos, todėl džiaugiamės, kad turėsime jiems ką pasiūlyti paskaityti", - teigiama Klaipėdos vaikų ligoninės pranešime.

„TAIP, nemokamos knygos vaikams (ir ne tik) ukrainiečių kalba jau ir Klaipėdoje. Ateinat į Kultūros fabriką, pasiėmat ir skaitot bei dalinatės - kaip biblioteka, tik ant pasitikėjimo. Knygos skirtos įvairaus amžiaus vaikams, tai rekomenduokit savo draugams ukrainiečiams ir patys tokiu būdu galit mokytis ukrainiečių kalbos. Rekomeduoju. 

Rusiškas pasaulis Lietuvoje vis dar stovi už savo teisę būti regiono kalba ir principingai laiko ukrainiečių kalbą žemesne ir savotiška “nacionalizmo išraiška”. Tokia tyli “mes nepalaikom karo, bet prie ko čia kalba” pozicija yra veidmaniška, nes nenori žmonės suprast kame rusiško pasaulio problema, bet čia atskira tema. Esmė: kova už kultūrą ir kalbą vyksta ir mes ja tęsiam. Lietuvoje yra virš dvidešimt tūkstančių ukrainiečių vaikų, tad aš sieksiu, kad kiekvienas turėtų bent po kelias knygas, ieškosim būdų",  - savo soc. tinklų paskyroje rašė Olegas Šurajevas.

Reklama Ikona, uždaryti