Moksleivės iš Palangos ir Trakų išmėgino Aplinkos ministro kėdę

Moksleivės iš Palangos ir Trakų išmėgino Aplinkos ministro kėdę
AA

Aplinkos ministeriją pasirinkusios projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės – Mūza Svetickaitė iš Palangos senosios gimnazijos ir Laura Kaliukevičiūtė iš Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos – pirmadienį susitiko su aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir išmėgino jo kėdės kietumą.

Šis Vyriausybės organizuojamas projektas, šiemet vykstantis jau keturioliktą kartą, skirtas skatinti motyvuotus ir gabius baigiamųjų klasių moksleivius domėtis valstybės institucijų veikla, politikų darbu, tapti aktyvesniais piliečiais. Po atrankos konkurso trisdešimčiai aktyviausių moksleivių suteikta galimybė atlikti savaitės praktiką jų pasirinktoje ministerijoje.

Laura nekantrauja viską išbandyti ir iš arti susipažinti su ministerijos veikla. „Jaučiuosi puikiai, turėdama galimybę dalyvauti tokiame projekte, kuris mane įkvepia ir skatina tik dar labiau prisidėti prie savo šalies gerovės!“, – lūkesčiais dalijasi Laura Kaliukevičiūtė. 

Tuo tarpu Mūza domisi JTO darnaus vystymosi tikslais, susijusiais su aplinka ir jos apsauga, pavyzdžiui, gyvybe žemėje ir vandenyse, klimato kaitos stabdymu, darniais miestais ir bendruomenėmis, todėl ministerijoje domėsis, kokius sprendimus Lietuva priima kartu su kitomis šalimis. 

Šiemet moksleivės Aplinkos ministerijoje gilins žinias apie klimato kaitą, todėl jau pirmąją dieną po susitikimo su ministru, Laura ir Mūza susipažino su Klimato politikos grupe ir aptarė, ką Lietuva daro, kad prisidėtų prie klimato krizės suvaldymo, ir kaip mūsų  sprendimai atrodo tarptautiniame kontekste. 

Vėliau moksleivės keliavo į Aplinkos projektų valdymo agentūrą susipažinti, kaip klimato kaitos problemos gali būti sprendžiamos pačių gyventojų. Su specialistais merginos  aptarė paramos rūšis ir kaip kiekviena parama prisideda prie klimato krizės valdymo. 

Antradienį įspūdžius papildys dalyvavimas Aplinkos ministerijos rengiamoje spaudos konferencijoje apie korupcijos rizikos mažinimą statybos sektoriuje, o vėliau laukia ekskursija į Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą, kur moksleivės bus supažindintos su ateities be sąvartynų Lietuvoje vizijomis. Trečiadienį jos  vyks į meteorologijos stotį Trakų Vokėje, kur sužinos žiemą sniego bus, ar ne, o visus įspūdžius galiausiai aptars ir su aplinkos ministru Simonu Gentvilu. 

Ketvirtadienį projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviams numatyti bendri renginiai, o penktadienį per baigiamąjį renginį jie turės pateikti atliktą savaitės užduotį – įžvalgas, kaip pasiekti Vyriausybės tikslus nurodytose srityse.

Ikona, uždaryti